Skocz do zawartości
ens

jaka grafika do starego kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta główna: MSI NEO-FR3 (MS-7514)

Zasilacz: OCZ500SXS

 

Jaką grafikę (nową, używaną) dla powyższego, leciwego już sprzętu? Cena nie ma znaczenia, interesuje mnie najlepsza dostępna karta dla tej płyty głównej oraz karta ze średnie półki, taka "rozsądna" dla starego sprzętu.

 

Dziękować za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki procek tam siedzi .

 

Jak jakiś C2D albo PDC to max. co bym wsadził to HD5770 / HD6770 .

 

A jak tam jest jakiś Xeon / C2Q , szczególnie modele z 12 mb cache i OC to można się pokusić o HD68xx czy nawet HD77xx .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadzaj coś z kart posiadających architekturę GCN (seria hd7xxx wzwyż), amd potwierdziło, ze tylko one będa wspierane w sterownikach, starsze czeka los hd4xxx czyli brak wsparcia - dodatkowo, , karty z GCN już tym pełnym (hd78xx i wyzej) mają pełne wsparcie dla dx12, a takiego hd7850 można już od 300 zł wyrwać

Edytowane przez Khael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta: MSI NEO-FR3 (MS-7514)

Procek: Intel Core Duo E8400

Grafika: Radeon HD 4870 Palit 1GB

Ram: 2x2gb Geil 800Mhz DDR2

Zasilacz: OCZ 500 sxs

 

Sprzęt ma swoje lata, ale do starych strategii i przeglądania internetu daję radę. Cyrki zaczęły się po aktualizacji do windows 10 - brak sterowników, problemy z rozdzielczościami, słaba wydajność w starych grach typu age of empires... Więc chce kartę wymienić, a jak już mam wymieniać to na coś co chociaż trochę podniesie wydajność. 

Procesor nigdy nie był podkręcany a wiem, że spokojnie na 4ghz można go wyciągnąć. Czytałem też, że można kupić jakąś przejściówkę i zamontować jakiegoś tam lepszego procka (coś z X w nazwie), ale jeszcze nie doczytałem czy mogę zrobić to mojej płycie głównej i na ile dałoby mi to kopa w porównaniu do tego co mam teraz. No i czy jest sens się w to bawić, czy jest to opłacalne. Nawiasem mówiąc, jaki jest najbardziej wydajny procesor, który mógłbym kupić?

 

Na chwile obecną skupiam się na karcie - poszukam czegoś z serii hf78xx, poczytam co to za wynalazki.

 

Takie pytanko jeszcze - czy na takiej karcie hd78xx idzie zamontować pasywne chłodzenie? Obecny palit był strasznie głośny i ów chłodzenie (Arctic Accelero) zamontowałem - daje radę, byłoby fajnie zachować względną ciszę.

Edytowane przez ens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...