Skocz do zawartości
cks

Zaniżone taktowanie G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (F4-3000C15D-16GVRB)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie wiem dlaczego ale podczas sprawdzania taktowania pamięci RAM widnieje u mnie wartość: 1066MHz z tego co wiem powinno być 1501MHz dla tego rodzaju pamięci. W BIOSIE mam wczytany profil XMP 3000Mhz. Czy coś robię nie tak?

post-229361-0-93302700-1478863664_thumb.jpgpost-229361-0-75118000-1478863683_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest dobrze - masz wczytane 3002MHz.

1066 MHz to jest def. jaki obsługuje normalnie procesor, ale płyta z odpowiednim chipsetem, po wgraniu xmp (lub ręczne ustawienia) "podkręca" pamięci do ustawień producenta ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiuszu fantastyczna pamięć. Płyta K3 GB Z170.

Tesel czyli faktycznie wszystko się zgadza? DRAM Frequency w zakładce Memory wskazuje mi obecną częstotliwość ram?

 

PS. Ludzie nie spinajcie się tak, jak ktoś się pomylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamięć. Po prostu obsługa forum gdy user szuka pomocy nie mając sygnatury ze sprzętem.

I nie spinamy się - po prostu wytykamy paluchem ludzi którzy więcej czasu stracą na zakładanie tematów wałkowanych tyle ile liczy sobie forum niż szukaniu na własną rękę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tesel czyli faktycznie wszystko się zgadza? 

 

tak

 

[ i jak wyzej wiecej czasu zajęło ci napisanie wątku - niż znalezienie samodzielnie odpowiedzi ale jest i morał - na drugi raz będziesz już wiedział gdzie szukać]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...