Skocz do zawartości
Jimaz

Proc+mobo+RAM [700zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuje zestawu proc, mobo i RAM. Może być nowe lub używane. Będę wykorzystywał do pracy biurowej, czyli przeglądarka (z 40 zakładek), kilka programów odpalonych w tle do mojego zajęcia plus program oparty na Javie. Zależy mi bardzo na szybkości funkcjonowania (aktualnie mam Athlona X3 245 ze standardową mobo Gigabyte i 8GB ramu) i coś już przymula czasami nie jeden program.

 

Co byście mi proponowali? Stajnie Intela czy AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, aby ocenić co przymula, to odpal sobie menadżer zadań, zwiń do paska i pracuj. Jak zobaczysz, że przymula, to zerknij na pasek, czy zielony słupek jest wysoko czy nie. Jeśli nie, to popatrz na ikonę dysku twardego, czy jak komp przymula, to dysk intensywnie pracuje. Chodzi mi o to, że jak ty uruchamiasz przeglądarkę z 40 zakładek, do tego kilka programów (jeszcze koszmarna java), to wcale CPU może nie brakować (no chyba, że w tle jakiś program cały czas coś robi (np. renderowanie, enkodowanie video), może natomiast brakować RAM. Gdy brakuje RAM, dysk zaczyna ładować dane na swap-a, a ten efekt to największy zamulacz komputerów. Może być tak, że jak zostawisz HDD, wymienisz mobo+CPU+RAM, a zostawisz wciąż 8GB to nie wiele się zmieni.

Sprawdź najpierw co nie daje rady, czy CPU, czy mało RAM-u. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym stawiał na brak ramu

 

jaką masz płytę? bo moze wystarczy tu wepchac jakiegoś x8 używkę [lub x6] i dołzyć kolejne 8 giga ramu

 

model i rewizja

 

ssdeka masz?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki Panowie, nie pamiętałem dokładnie jaki brałem. Wiem jedynie, że 3 rdzeniowy. No nic i tak to wymagało odświeżenie ze względu na wiek (już chyba z 3 lata nic nie zmieniałem). Poszedł i3 6100, 8GB RAMu i ASRock na H110. Ja coś będzie jeszcze przycinało to będę wiedział, że RAM. Oczywiście dysk SSD. Dziękuje za pomoc i tak chętną odpowiedz. Przy okazji mam jeszcze pytanie czy ktoś z Was kombinował z upchaniem płyty na mini ATX w ciekawszą obudowę deskopową? Bo ja zobaczyłem to maleństwo i wysokość sprzętu to aż kusi opakować to w coś poręcznego i nawet spróbować z pasywnym chłodzeniem z jakimś przewiewem 120 cm na wolnych obrotach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...