Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Kingston HyperX 3k. Jest okej wg mnie, ale mam pewien problem. Otóz ostatnio chciałem przetestowac jego predkosc, No to pobrałem sobie np HD Tune Pro. Właczyłem benchmark i sprawdziłem predkosci odczytu, jak sie okazuje były o połowe nizsze od tych znalezionych na internecie. Np predkosc odczytu wynosiła: srednio 250 MB/s, a zapis sprawdzony innym programem równiez był niski. Co to moze powodowac? Testy prowadziłem na tm dysku z  Windowsa zainstlowanego na tym dysku, czy to moze byc problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ja się podepnę pod temat. Mam podobny temat z dyskiem ADATA SU800 256Gb. Prędkości zapisu sekwencyjnego są w normie, bardzo zbliżone do znalezionych w testach. Natomiast zapis i odczyt w 4k, 4k-64thrd i acc.time trzykrotnie niż w testach. Dysk zapełniony w 35%, podpięty pod SATA III. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wielkość próbki ?

 

Może przekracza wielkość bufora SLC i jedzie w oparciu o pamięć TLC , stąd spadek osiągów .

W sumie nie wiem o czym mówisz do mnie :)  https://megawrzuta.pl/download/061d0f1db4de92af81a2c472490a5c14.html  tu jest wynik testu dysku na jednym z portali i mój(ten po prawej). Jest to trochę denerwujące zwłaszcza że mam świeżego pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem o czym mówisz do mnie :)  https://megawrzuta.pl/download/061d0f1db4de92af81a2c472490a5c14.html  tu jest wynik testu dysku na jednym z portali i mój(ten po prawej). Jest to trochę denerwujące zwłaszcza że mam świeżego pc.

 

Spróbuj zaktualizować firmware dysku i stertowniki do SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max transfery masz dobre, a 4k ma sporą zależność od chipsetu, np. na lapkach zwykle niższe, szczególnie na starszych konstrukcjach pomimo sata3

Chipset mam B250. Dokładnie tą płytę posiadam Gigabyte GA-B250M-DS3H. Tu też będą jakieś ograniczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...