Skocz do zawartości
Dawid afg

Komputer nie widzi karty graficznej (asus p8p67pro)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kilka dni temu reanimowałem moją starą maszynę. Zakupiłem nową płytę, nowe pamięci i używany procesor w dobrym stanie. Po poskładaniu wszystkiego ciągle coś było nie tak. Początkowo prześladował mnie czarny ekran + dźwięki biosu (1 długi, 4 krótkie - asusoskie "zbyt wolne obroty wentylatora CPU", oraz 1 długi - 3 krótkie czyli błąd lub brak karty graficznej).

 

Wpierw był zamontowany Gigabyte Radeon HD4850 (Zalman). Potem próbowałem szczęścia z reanimowanym (wypiekanym) Zotac 8800GTS 320MB, niestety bez zmian. Ostatecznie komputer ruszył na moim starym Galaxy 7600GS. Dzieje się tak niezależnie od slotu PCIE. Wszystkie 3 karty działały na płycie GA M55Plus-S3G.

 

Co robię nie tak? Czy muszę coś przestawić w biosie/uefi?

 

Config:

Intel i5 2500k + BeQuiet PureRock

GoodRam PLAY 2x 4GB 1866Mhz CL9

Asus P8P67 PRO

HD4850/8800GTS/7600GS

BeQuiet StraghtPower 580W CM

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram domyślnie startuje na 1333. Po zmianie na 1600/1866 płyta się nie podnosiła. Dopiero OC go przyśpieszyło.

 

Odpalałem system na obu i pojedynczych kościach. Właśnie pobieram hirenbootcd, z ciekawości przetestuję kości w memtest.

 

Zasilacz jest ten sam jaki był w poprzedniej platformie. Przepracował nie więcej niż 100 godzin od kupna. Bez problemu ciągnął każdą z wymienionych kart z osobna + podkręconego Brisbane na 3,2Ghz i 4 HDD. Innym nie sprawdzę, bo nie posiadam i nie mam od kogo pożyczyć. Napięcia ma w normie (mierzyłem miernikiem).

 

Na razie płyta wykryła radeona na drugim złączu PCIE. W pierwszym w ogóle nie jest wykrywany. 7600GS jest prawidłowo widziany w każdym z obu złączy.

 

Kompletnie nie wiem o co tu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wtyczka od zasilania jest podpięta.

 

Co do zasilacza - jestem pierwszym właścicielem.

 

Jakiś tydzień po kupnie zasilacza przesiadłem się na laptopa zas blaszak robił za magazyn starych plików, także wątpię czy ma przepracowane więcej niż wspomniane 100h ;)

 

Memtest+ nie wykrył żadnych problemów z RAM.

 

Nie wiem, uszkodzony slot PCIE lub Radeon wydaje ostatnie tchnienie?

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...