Skocz do zawartości
Zielok

Modernizacja dwóch zestawów komputerowych.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam 2 komputery które mam odświeżyć/zmodernizować z czego w przypadku jednego z nich nie jestem pewien czy się opłaca, więc zacznę od niego:

 

CPU: Phenom 1060T

GPU Gigabyte Hd5830 (chyba uszkodzona, sypie artefaktami w Codzie Ghost ale już w BF 3 nie)

RAM: DDR3 6gb 1333mhz

PSU: OCZ 550w

HDD: Seagate 4 TB

MOBO:Gigabyte GA-790XT-USB3

 

Komputer używany przez mojego dziadka głównie do gier, tylko że w nowych gierkach już nie daje sobie rady + te uszkodzenie grafy i tutaj mam pytanie, lepiej dołożyć SSD i np GTX960 czy nie ma to sensu?

 

Drugi komputer to od kolegi i jest to jakiś gotowy zestaw z Asusa:

CPU: i7 2600K

GPU: GTX550Ti

RAM: 12Gb

PSU: Delta...

MOBO: tylko wiadomo że chipset H67

HDD: 4TB

 

Tutaj myślę wystarczy zmiana zasilacza, grafy i ewentualnie dołożyć SSD, co polecacie do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym przypadku warto pomyśleć nad zmianą platformy - albo używane I5 2xxx / 3xxx / 4xxx + budżetowa płyta na H61 lub H81 i wykorzystać obecną pamięć albo iść w kierunku I3/I5 6xxx + płyta na H110 + 8GB DDR4 2133 mhz .

 

Najtaniej to jakiś I5 2xxx / 3xxx + płyta na H61 , ~400 zł za procka i 100+ zł za płytę , Haswell wyjdzie drożej .

 

I3 6100 to koszt ~500 zł , I5 6xxx to koszt 800+ zł , płyta na H110 to 200-250 zł , 8GB DDR4 2133 można dostać za ~150 zł .

 

Wszystko zależy w co gra dziadek .

 

W przypadku kompa nr.2 to faktycznie wymiana grafy na początek .

 

Zasilacz może na razie zostać - zależy co to za model i jaką ma moc .

 

Szkoda że to nie jest płyta na P67 / Z77 - można by trochę więcej wycisnąć z tego procka.

 

A co do polecania - zacznij najpierw od podania budżetu na modernizacje .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 1

GTX 960, to bez sensu brać (chyba, że tanio używkę na gwarancji), lepiej wziąć GTX1050TI lub RX470. SSD oczywiście nada świeżości. Polecam Goodram Iridium pro 240GB. Dodał bym też ram-u min do 8GB. Po takim upgrade komp do gier wymienionych spokojnie starczy.

Zestaw 2

Zasilacz, grafika. Do i7 2600K, też spokojnie GTX1050Ti lub RX470. Jak są pieniądze to do tego zestawu nawet GTX1060. SSD ten co wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, przepraszam zapomniałem o tym budżecie a jeszcze przed napisaniem tematu pytałem się o kwoty.

 

Dziadek gra głownie fpsy i gry wyścigowe- o budżecie mówił że 2-3 tysiące max.

 

Kolega zaś mówił że chciałby się zmieścić w 2000 ale budżet będzie można naciągnąć ale o max 500zł, rozmawiałem również z nim o SSD i chciałby całkiem zrezygnować z HDD i chciałby kupić 512Gb. Co do zasilacza to ma on 500W. Przeznaczenie kompa tez głównie gry.

Edytowane przez Zielok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki to dokładnie model ?

 

Bo to że ma 500W nie wiele mówi , liczy się obciążenie linii +12V które może być niższe , czasami sporo ( nawet u Delty ) . ]

 

Zestaw nr.1 - przy takim budżecie lepiej iść w kierunku nowego sprzętu .

 

Zestaw za 2 400 zł lub za 2600 zł , dysku i nagrywarki nie potrzeba ( bo już jest ) więc te 250 zł można przeznaczyć na co innego np. SSD czy więce ramu .

 

Zestaw nr.2 - tutaj można się pokusić o GTX1060 6GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...