Skocz do zawartości
domitek

Karta graficzna po pewnym czasie przestaje wysyłać sygnał obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Tak jak w temacie, od jakiegoś czasu (3 tygodnie) mam następujący problem:

Karta graficzna po pewnym czasie użytkowania komputera (raz jest to 2 godziny a raz 10) przestaje wysyłać sygnał obrazu do monitora. Dodatkowo wentylatory karty zaczynają działać na pełnych obrotach (100%). Co ciekawe, komputer podczas tego wydarzenia działa jak najbardziej w porządku, muzyka gra, filmy się odtwarzają, nawet słychać dźwięki z uruchomionych gier, lecz monitor wyrzuca komunikat o braku sygnału. Solucją na to wydarzenie jest reset komputera, fakt pomaga, ale niezapisana praca przepadnie ;) W związku z tym mam pytanie, czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z taką sytuacją? Może znacie jakieś logiczne wytłumaczenia zachowania grafiki? Prosiłbym o pomoc z Waszej strony ;)

Specyfikacja komputera o którym mowa:

CPU Intel Core i7 6700K

MoBo MSI Z170A GAMING PRO CARBON

RAM Kingston HyperX Fury Black 16GB 2400MHz

GPU MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G

PSU SilentiumPC Enduro FM1 650W

SSD Samsung Evo 850 120GB

OS Windows 10 Pro 1607 (14393.447)

Wersja sterownika nVidia 375.70

(podałem wszystko ponieważ nie wiem co może się przydać a co nie)

Z góry dziękuję!

Edytowane przez domitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuść jakiegoś furmarka czy inny soft mocno obciążający GPU i zobacz, czy komp się nie wyłączy/zresetuje/zawiesi. Rozumiem, że wszystkie wtyczki do GPU podłączone? Inna możliwość to jakieś dziwne ustawienia w opcjach zasilania w Windowsie i/lub biosie. Ale najpierw obciąż GPU porządnie, by wykluczyć wadę karty i zasilacza.

 

Edit: Bios zaktualizuj, toż to mobo od MSI ;)

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...