Skocz do zawartości
Izwor

Modernizacja kompa, czy nowy zestaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Pora na renowacje mojego staruszka, bo niestety ale niedomaga w nowszych tytułach.

 

Mój zestaw:

core i5 760 3,5 GHz (lga 1156) + Scythe Mugen 2 B, mój się kręci do 3.9Ghz

Asus P7P55D PRO

2x2GB + 2x4GB RAM DDR3, 1600Mhz, cl7, Patriot

HD 5850 Saphire, referent

Tagan SuperRock TG600-U33II 

Dysk SSD + HDD

Monitor full HD 1080p, 23"

 

Na początku planowałem tylko zakup karty graficznej, czekałem z tym do wejścia nowych modeli, no i teraz jest spory wybór.

Rozważam GTX 1060 6GB, ewentualnie Radeon RX 480 8GB, czyli budżet do 1300zł.

Teraz pytania o konkretny model,

a) czy różnica między firmami i ich softem do karty jest na tyle istotna aby się tym kierować przy zakupie?

b) czy obecność lub jej brak backplate'a jest istotny?

c) czy warto dopłacać do lepszego chłodzenia? np. MSI Gaming X to 100-200zł więcej niż jakieś Gigabyte, czy Palit.

d) jaki konkretny model byście polecali?

e) czy procek/pamięci/płyta to uciągnie?

 

No i teraz pytanie, co jeśli procek/pamięci/płyta nie uciągnie tej grafiki?

Ktoś sprawdzał w praktyce jak działają starsze procesory z nowymi grafikami, bo że opinia jest, iż ograniczają to wiem, ale...

Mój procek może fruwać na 4Ghz, nowsze i5 nie oferują wiele więcej. Za to pamięci do nich mają lepsze taktowania, wiec tu może być faktyczny boost.... nie wiem.

 

Dla mnie wiązałoby się to ze znacznym wydatkiem, bo w praktyce oznacza zakup nowego kompa.

Mogę pozostawić tylko obudowę, dyski twarde, zasilacz i ew. chłodzenie procka (choć tu nawet nie jestem pewien, zależy jakie jest mocowanie).

 

Rozumiem, że można się sugerować zestawami z PurePC, np. ten za 3100zł Intel, a więc kolejne 1300zł za CPU, płytę główną i pamięci.

Nie widzę tam dodatkowego chłodzenia dla procesora, czyżby boxowe było wystarczające?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

A ma ktoś doświadczenie z pierwszej ręki jak współpracuje taki i5 lub podobny starszej generacji z nowymi kartami graficznymi?

Wolałbym albo zostawić jak jest, a jeśli nawet wymieniać procka/płytę/pamięci to dopiero w  przyszłym roku po premierze nowych zabawek.

Edytowane przez Izwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz GTX 1060 6GB, za rok jak ceny okrzepną wymienisz sobie na H210 lub Z270 + Kaby i5K/i7K wedle potrzeb. Do tego czasu jak masz monitor FHD to każda gra na High spokojnie będzie chodziła. A za rok na Kaby 4,5-5GHz z przełożonym GTX 1060 znów na 2 lata spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...