Skocz do zawartości
Craaash

Czy opłaca się kupić ten komputer?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Postanowiłem zaczerpnąć porady, ponieważ mam okazję kupić zestaw komputerowy, co prawda leciwy, ale powinien mi wystarczyć - chciałbym pograć w CS:GO w ok. 100fps, może w GTA V na niskich ustawieniach.

 

Do rzeczy, za 1000zł dostanę:

 

Monitor: BenQ G2222HDL 21,5'

Mysz: Steelseries Rival

 

Procesor: AMD Phenom II x4 955 BlackEdition 3,6 GHz, podkręcony z 3,2

Chłodzenie: Cooler Master TX3 (EVO)

Mobo: MSi 870-C45

RAM: 2x2 GB GOODRAM + 2 GB innej firmy

Zasilacz: XFX PRO 550W

Grafika: AMD Radeon HD 5800 Series (chciałbym wymienić na gtx 660 / gtx750 w zależności od funduszy, możecie dać też swoje propozycje używanych kart)

Dysk twardy: Samsung HD103SJ ATA Device (1TB)

Nagrywarka: CD Optiarc DVD RW AD-7260S ATA Device

Obudowa: Tacens Prior

 

Na cały zestaw otrzymam gwarancję rozruchową 1 tydzień. Prosiłbym o szybką odpowiedź, ponieważ jutro mam zamiar pojechać i obejrzeć/przetestować ten zestaw, być może kupić. :) Proszę również o porady dot. tego, na co powinienem zwrócić uwagę przy oglądaniu, jak przetestować tą jednostkę przed kupnem.

 

Z góry dziękuję. :)

Edytowane przez Craaash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cpu - 200

Mobo - 100

Ram - 80

Psu - 100

Gpu - 150

Hdd - 100

Dvd + buda - 120

 

Razem jakieś 800. Z ceną obudowy trochę strzelałem. Sprawdź sobie po ile pojedyńcze elementy na alle kupisz. 600-700 to max ile bym dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cpu - 200

Mobo - 100

Ram - 80

Psu - 100

Gpu - 150

Hdd - 100

Dvd + buda - 120

 

Razem jakieś 800. Z ceną obudowy trochę strzelałem. Sprawdź sobie po ile pojedyńcze elementy na alle kupisz. 600-700 to max ile bym dał.

Dziękuję za odpowiedz, jednak nie wziąłeś pod uwagę myszki i monitora które są w cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, umknęło mi. Ale i tak jest na granicy opłacalności. Nie wiem czy nie lepszym wyjściem będzie poszukanie poleasingowego hp/della z jakimś i3-2100 skoro i tak będziesz zmieniał kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...