Skocz do zawartości
Gość

Problem z rozruchem monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Od pół roku mój monitor (Flatron1710s) ma problem z rozruchem (dioda i wyświetlacz nie zawsze reagują po podłączeniu do prądu). Sytuacja ta jest o tyle dziwna, że jeśli monitor startuje działa bezproblemowo, aż do momentu gdy go odłączę od prądu i spróbuję włączyć ponownie (ani razu nie wstał po takim zabiegu).

Po odłączeniu monitora od prądu aby ponowny rozruch był udany muszę odczekać pewną ilość czasu (najpierw wystarczało 40 min, potem 1h, teraz potrzebuje ponad 2h).

w/w objawy początkowo łagodziło odłączanie głośników od listwy (Logitech x 210) i wpinanie ich dopiero po udanym rozruchu monitora, niestety teraz i ten trick bywa nieskuteczny.

Podsumowując:  Monitor jeśli działa to działa, jak nie zaskoczy, to nic nie jest w stanie go uruchomić, do momentu gdy poleży sobie bez prądu odpowiednią ilość czasu.

 

Czynności które wykonałem

- podłączyłem PC pod TV / wszystko działa / więc to nie wina gpu

- zmieniłem listwę do której podłączam PC / brak efektu

- zmieniłem kabel zasilający monitor / brak efektu

- podpinałem głośniki przez inną listwę / częściej startował, jednak często zawodzi i ten sposób/

 

Zasadnicze pytanie wina głośników czy monitora? Chciałbym to wyjaśnić zanim zabiorę się do kupna nowego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...