Skocz do zawartości
AlcatrazxD

Jak się połączyć przez SSH z komputerem z innej sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki można powiedzieć problem, otóż mam postawiony serwer Ubuntu 16.04 LTS, wszystko pięknie, w lokalnej sieci mogę się łączyć przez SSH, wklepuje jego lokalne IP (to co się wyświetli po wpisaniu komenty ifconfig w terminalu) no i tu nie ma problemu. Z ciekawości na wydajność postawiłem na nim serwer minecraft, otworzyłem w routerze port 25565 i wszyscy znajomi którym podam moje oficjalne IP (to co się wyświetli gdy np. wejdziemy na strone "Moje-ip"). Każdy może grać na serwie nie ma problemów. Natomiast jeśli chce się połączyć z moim serwerem przez komputer z innej sieci wywala błąd. Czy wie ktoś co zrobić żeby wpisując Moje IP (pod którym mnie widzą wszyscy w sieci) do WinSCP, wpisuje port 22, użytkownika i hasło, mój router automatycznie przekierował sesje do mojego serwera i mógł nim zarządzać zdalnie z każdego miejsca na ziemi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić przekierowanie portu 22 w routerze na adres lokalnego komputera.

Właśnie w między czasie o tym czytałem, też myślałem o tym wcześniej tylko nie jestem pewny czy NetiaSpot ma taką funkcje. Coraz bardziej się przekonuje że chyba lepiej zakupić porządny Router i mieć dostęp do wszystkiego. A i dodatkowo powinienem ustawić jakieś stałe przydzielanie adresu do tego komputera w ustawieniach rutera czy nie trzeba? Teoretycznie powinien po MAC'u dawać ten sam adres co wcześniej ale nie koniecznie, DHCP rządzi się czasem swoimi prawami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...