Skocz do zawartości
lukaszintel86

Alternatywa dla Play Station 4 - granie na tv w fulhd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam taki o to zestaw HTPC pod swoim telewizorem fulhd LG 55 cali

 

MOBO: Gigabyte GA-P55M-UD2

CPU: Intel i7 860

RAM: 4x2GB Kingston Hyperx DDR3 1333 Mhz CL 9 (8GB łącznie)

GPU: Gigabyte HD5870 1GB

NAPĘD: LG Blueray

DYSK: Posiadam nowy 2,5 calowy dysk WD oraz SSD na którym jest Windows 7 Pro

ZASILACZ: BeQuaiet PurePower 600W praktycznie nowy

 

Gry typu FIFA nowa czy PES idą świetnie ale zależy mi na czyms co dorówna starszej konsoli ps4. Nie zależy mi na ultrahd bo nie mam pod to wyświetlacza. Chce pograć dosyć płynie w tytuły takie jak doom mafia3 wiedźmin dziki g. Gta5 z modem co jest lepsza grafika nowe call of duty.

 

Stąd pytanie co byśmy tutaj mogli zmodyfikować. Chłodzenie mam takie że mogę kręcić. Jakiś Silentium PC

 

Może 1060 gtx 8 GB? Wymiana pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój sprzęt średnio pasuje do określenia HTPC. Masz po prostu starego, głośnego, prądożernego i gorącego PC'ta podłączonego pod TV.

Jak nie masz kasy na gruntowną modernizację to zmień grafę. GTX 1060 6GB i nic ponad to. GTA V z modami to zagina każdy sprzęt, więc cudów nie oczekuj.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw popatrz co siedzi w PS4 czy X0 ( bo bebechy mają w zasadzie te same ) .

 

(Pseudo) 8-rdzeniowe CPU i karta o wydajności HD7870 .

 

I7 860@OC + GTX1060 6GB powinno dać radę ww. tytułach przy FHD , inna kwestia to komfort grania szczególnie w FPS-y+ Multi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Może tam zmienić na więcej jeszcze i kości o wyższym taktowaniu. Jak sądzicie. Rozumiem że jest to stary sprzęt ale po co wymieniac go. Czy to ma sens?

PS nie jest on taki głośny. Jest nowa obudowa nowe chłodzenie. A co do prądu to nie szkodzi. Niech zjada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramu - największy sens ma jego dołożenie , w mniejszym stopniu zmiana na szybsze kości , nie wiem jak stare I7 z czasów Nehelema reagowały na wysoko taktowane kości  , dochodzi też kwestia obsługi tych kości - czy będzie to działać czy nie .

 

W twoim przypadku jak chcesz dołożyć ramu to i tak by było trzeba zmienić ram częściowo lub całkowicie , a że ceny ramów są zbliżone to warto się zastanowić nad szybszym ramem .

 

Z tego co widzę płyta obsługuje max 2 200 mhz dla pamięci więc jakieś 2133 mhz CL9/CL10 powinny podpasować .

 

A przy ww. tytułach i graniu w FHD warto zainwestować w 16GB ramu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Co polecamy na ten moment z pamięci pod ten zestaw?

 

Proszę pamiętać że to pod telewizorem ma działać 55 calowym chociarz nie wiem czy to ma jakieś znaczenie czy nie ma skoro to full HD.

 

Porusze kwestie karty brać to czy może jest coś lepszego co było by warto lyknac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kości 2133 mhz jest G.Skill Ares - zestaw 2x4GB to koszt ~275 zł , te same aresy w wersji 16GB to koszt ~550 zł ( tyle że już mają większe opóźnienia bo CL10 zamiast CL9 ) , za ~490 zł są Aresy 2400 mhz CL11 .

 

Najtańsze 2x4GB DDR3 2133 mhz CL9 to ~250 zł - są to czerwone G.Skill Ripjaws X , za niecałe 260 zł jest Corsair Vengeance Pro , w obu przypadkach radiatory są dość wysokie - Ares ma radiatory LP .

 

Kości 1600 mhz wyjdą taniej - nawet za ~190 zł

 

Pytanie czy płyta w ogóle ogarnie kości 8GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja to jedno a faktyczna obsługa to drugie , szczeólnie w sytuacji gdy sprzęt już ma parę lat i nikt wtedy nawet nie myślał o kościach 8GB .

 

Na liście QVL nie widzę żadnej kości 8GB , jest tylko jedna 4GB , poza tym same 1GB i 2GB .

 

Co nie dziwi , płyta jak i cała platforma ma ponad 7 lat .

 

Co do drugiego pytania - zobacz na allegro/olx po ile są kości 2GB , inna kwestia że dużo za nie nie dostaniesz - nowa kość 2GB to koszt ~50 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu darowałbym sobie ten ram, 16GB to chyba tylko do tych modów bo gry i tak są optymalizowane pod 4-8. Nie znam gry, która skutecznie wykorzysta więcej w full hd. Fakt że mody graficzne potrafią żreć pamięć ale chyba głównie vram.

Zmiana na szybsze też sztuka dla sztuki, co prawda również nie wiem jak wydajność pamięci się skalowała z pierwszymi Core ale zapewne szału nie będzie, co najwyżej jakiś niewielki, okazjonalny przyrost. A jak przyjdzie czas na zmianę platformy to i tak już nie DDR3 tylko 4 więc starych kości nie wykorzystasz.

 

OC procesora + lepsza karta i więcej nie ma sensu kombinować moim zdaniem.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kasy brak to tylko OC tego procesora właśnie + GTX 1060 6GB (nie 3GB bo w dzisiejszych grach to troszkę za mało już):

 

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/?reviews_page=1&tech_page=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze jest 2 strona medalu. Posiadam 2 HTPC w sypialni pod filmy. Może jego rozbudować

 

Procesor Intel Pentium G3260, 3.30GHz, 3MB, BOX (BX80646G3260)

 

Płyta główna ASRock H81M-ITX

 

Dysk SSD Transcend SSD370 64GB SATA3 (TS64GSSD370S)

 

Obudowa SilentiumPC Gladius Q50 Pure Black (SPC112)

 

Zasilacz LEPA N400 400W (N400-SB-EU)

 

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego chcesz wykorzystywać ten drugi HTPC - zgodnie z nazwą i przeznaczeniem czy do czegoś innego np. gier .

 

W pierwszym przypadku sens zmian jest tylko wtedy gdy oglądasz filmy 4K H265 , nie wiem czy integra z procka dekoduje H265 czy robi to sam cep i jak wygląda kwestia obciążenia .

 

Opcjonalnie czekanie na Kaby Lake / Canon Lake ( albo mityczne ZEN :) ) i zmiana platformy .

 

W przypadku gier to zmiana procka i karty , opcjonalnie dołożyć ram .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...