Skocz do zawartości
Rahi

RAM 3000MHz - AsRock Z87 Extreme4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Planuje dokupić/zmienić RAM.

 

Obecny zestaw:

 

i5 4670k @ 4.4GHz

GTX 780 MSI (planowana wymiana na Palita 1070 w ciągu 2 miesięcy)

AsRock Z87 Extreme4

XFX TS 550W 80+ Bronze

Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered

Thermalright HR-02 Macho

 

Teraz pytanie - czy dokupić taki sam zestaw pamięci jak już mam i po prostu dołożyć 2x4GB, czy może jednak zainwestować w coś lepszego?

 

Mógłbym się pokusić o Crucial Ballistix Tactical, DDR4, 4x4GB, 3000MHz, CL15, ale czy jest sens skoro z87 nie obsługuje taktowania 3000MHz? Wtedy zbije do tych 2933 ?

 

Komputer służy przede wszystkim do grania.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że pamięć DDR4 to jeszcze zestaw 4x4GB .

 

Ty masz płytę na Z87 z obłsługą pamięci DDR3 więc taką pamięc musisz brać jak chcesz dołożyć ram .

 

Ramy DDR3 3000 mhz istnieją tyle że sens ich brania jest praktycznie żaden , wydajność w stosunku do ceny to porażka , jak chcesz brać wysoko taktowane kości to bierz jakieś 2133 mhz CL9 lub CL10 albo 2400 mhz CL10 .

 

Dokładasz albo 8GB ( czy to 1x8GB czy 2x4GB ) albo od razu wymieniasz na 2x8GB DDR3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No debil ...  :wisielec:

 

Nie wiem jak ja przegapiłem to, że płyty nie mogą obsługiwać dwóch standardów ... Pardon, mój błąd. 

 

Crucial Ballistix Elite DDR3 2x8GB, 2133MHz, CL11 - warto? Czy nawet nie poczuje różnicy między tym, a 1600MHz CL9? 

 

Jeszcze raz sory za wygłup wyżej  :mur:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od ceny. Te Cruciale będą miały wysoki potencjał oc, więc pójdą sporo szybciej niz nominał. Samo 2133CL11 to słaba sprawa, to tak około 10% szybciej niż 1600CL9 (zależy od innych timingów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...