Skocz do zawartości
pyscz

dobra sztuka i5 6600k?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bawiłem się ostatnio trochę w podkręcanie swojego pierwszego zakupionego procesora intel i5. Wydaje mi sie że trafiłem BARDZO dobrą sztukę. Stabilne 4.5Ghz z XMP 3000(corsair Vengance 2x4Gb) osiąga na full Auto już przy napięciu rzędu manual 1.26v (bootowanie do windowsa i CB R15 przejdzie już na 1.2) wygrzewany godzine w Prime95 v28.10 - no problemo temperaturki rzędu do 75 stopni, ale SPC Grandis (1 rewizja) się nawet nie spoci. Zabawy opcjami było multum na 4.8ghz 1.36v zaczynał być wytrzymywać około 10-15min-30 min sesje Prime95. na 1.4v udało mu się przejść 5.0ghz Cinerbencha r15 (830cb). Nie wiem czy procek ustabilizowałby się np na 1.46v w tych 5.0ghz moje chłodzenie, wyżej wspomniany grandis już nie wyrabia więc nie próbowałem. Procesor nie miał przeprowadzanego skalpowania, sądze że mógłby wiele zyskać w rekach jakiegoś overclockera. Pytanie czy jest on coś wart? mnie do codziennej pracy wystarcza 4.5ghz nie potrzebuje więcej może jakiś overclocker sie zamieni za przeciętnego i7 ^^. Co szanowni forumowicze o nim sądzą. Co z nim działać? Nakarmić go jakimś dobrym chłodzeniem i cieszyć się 5.0ghz? trzmać praktycznie na stocku w 4.5? schować do pudełka i obwozić po cyrkach :biggrin: ? Proszę o dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sztuka. Żadna bardzo dobra.  Mój robi 4.5 na 1.28v ( a może mniej bo nie sprawdzałem i ustawiłem właśnie tyle) i nie zmieniałem niczego po za tym. Nie ma sensu katować procka wysokim napięciem. Zostaw te 4.5-4.6 ghz przy tym napięciu i ciesz się wysoką wydajnością.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak, to była cały czas najsensowniejsza opcja. Ale i tak jestem zadowolony z tego procka.. nie liczyłem ze wykręci nawet 4.2 z moim szczęściem. Pytanie: 
jakie wartości można szacować na ideał tego procesora? najlepszą sztuke?

Edytowane przez pyscz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...