Jump to content
Sign in to follow this  
pyscz

dobra sztuka i5 6600k?

Recommended Posts

Witam bawiłem się ostatnio trochę w podkręcanie swojego pierwszego zakupionego procesora intel i5. Wydaje mi sie że trafiłem BARDZO dobrą sztukę. Stabilne 4.5Ghz z XMP 3000(corsair Vengance 2x4Gb) osiąga na full Auto już przy napięciu rzędu manual 1.26v (bootowanie do windowsa i CB R15 przejdzie już na 1.2) wygrzewany godzine w Prime95 v28.10 - no problemo temperaturki rzędu do 75 stopni, ale SPC Grandis (1 rewizja) się nawet nie spoci. Zabawy opcjami było multum na 4.8ghz 1.36v zaczynał być wytrzymywać około 10-15min-30 min sesje Prime95. na 1.4v udało mu się przejść 5.0ghz Cinerbencha r15 (830cb). Nie wiem czy procek ustabilizowałby się np na 1.46v w tych 5.0ghz moje chłodzenie, wyżej wspomniany grandis już nie wyrabia więc nie próbowałem. Procesor nie miał przeprowadzanego skalpowania, sądze że mógłby wiele zyskać w rekach jakiegoś overclockera. Pytanie czy jest on coś wart? mnie do codziennej pracy wystarcza 4.5ghz nie potrzebuje więcej może jakiś overclocker sie zamieni za przeciętnego i7 ^^. Co szanowni forumowicze o nim sądzą. Co z nim działać? Nakarmić go jakimś dobrym chłodzeniem i cieszyć się 5.0ghz? trzmać praktycznie na stocku w 4.5? schować do pudełka i obwozić po cyrkach :biggrin: ? Proszę o dyskusję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalna sztuka. Żadna bardzo dobra.  Mój robi 4.5 na 1.28v ( a może mniej bo nie sprawdzałem i ustawiłem właśnie tyle) i nie zmieniałem niczego po za tym. Nie ma sensu katować procka wysokim napięciem. Zostaw te 4.5-4.6 ghz przy tym napięciu i ciesz się wysoką wydajnością.

Edited by Devil

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli jednak, to była cały czas najsensowniejsza opcja. Ale i tak jestem zadowolony z tego procka.. nie liczyłem ze wykręci nawet 4.2 z moim szczęściem. Pytanie: 
jakie wartości można szacować na ideał tego procesora? najlepszą sztuke?

Edited by pyscz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.