Skocz do zawartości
RAIN MAN

Przechwytywanie materiału nagranego na dysku twardym tunera na komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem otóż zakupiłem kartę przechwytującą obraz i dźwięk na komputer.

 

Jest to karta z firmy Hauppauge a wersja jej to Colossus 2 HD VIDEO RECORDER model 1581 gdyż tylko ten model pozwalał zgrywać dźwięk Dolby Digital 5:1 poprzez złącze optyczne.

 

Poniżej dołączam linka do strony gdzie znajduje się karta przechwytująca wraz z jej opisem.

 

Lecz do czego dążę chcę poprzegrywać materiał z dysku tunera którego model to: Mediabox HD Digital Video Recorder jest on własnością UPC.

 

Jednak jakoś nie mogę sobie z tym poradzić.

 

Mimo iż do tunera z tyłu podłączam kabel hdmi oraz do wejścia karty która jest już w komputerze zamontowana w gnieździe PCIEXPRES 1 także hdmi oraz dźwięk połączyłem kablem optycznym niestety po uruchomieniu programu przechwytującego załączonego do karty nic nie mogę na komputer zgrać.

 

Już nawet przyszła mi myśl że sygnał może być zakodowany.

 

Lecz spróbowałem podłączyć odtwarzacz dvd marki Orion model 5400HC który posiada także złącze hdmi i też porażka mimo iż próbowałem odtworzyć płytę dvd niezabezpieczoną.

 

Zna się ktoś z szanownych Modelatorów lub Forumowiczów na tym i może mi dać wskazówkę jak można wyżej opisany problem rozwiązać ???

 

 

 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał nagrywany na hdd przez dekoder lub nawet podłączenie dowolnego zewnętrznego dysku przez USB do telewizora skutkuje otrzymaniem całkowicie zakodowanym materiałem, którego nie zobaczysz nawet pod Win bo taki dysk nie będzie miał widocznej żadnej partycji.

 

Próbowałeś podłączać urządzenie typu Elgato lub swoją kartę między tv a dekoder przed lub w czasie nagrywania aby sprawdzić czy działa? Może dekoder koduje tak sygnał, że HDCP blokuje jakiekolwiek jego kopiowanie. Dlatego warto podpiąć swoją kartę wcześniej i sprawdzić czy nagrywa prosto z tv.

 

 

Ale raczej na pewno dekoder wszystko szyfruje i HDCP nie pozwala Ci niczego zgrać, nawet w opisie Twojej karty jest, że ona będzie działać tylko z niektórymi dekoderami, które nie używają funkcji zabezpieczania nagrań. Pamiętam, że w temacie o dekoderze UPC na Elektrodzie były potwierdzenia, że nie da się dostać do zgranego materiału video.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem coś takiego załączonego na fotce ale widzę że nie zdaje to egzaminu.

Pytając w sklepie komputerowym o spliter sprzedawca odpowiedział że ceny wahają się między 200 a 600 zł za takie urządzonko.

 

 

Blow%20Premium%20Series%203D%20Video%20o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i nawet na profi karcie do łapania obrazu za 1500USD jest w specyfikacji podana wyraźna informacja, że karta nie przechwyci materiału zakodowanego. 

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...