Skocz do zawartości
effect

Instalacja W7 z CD/DVD USB - chipset B150

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule - oczywiście są problemy z instalacją W7 mimo:

  • trybu AHCI,
  • włączone wsparcie instalacji W7,
  • wyłaczone Fast Boot,
  • wyłączone xHCI
  • wyłączone bootowanie z UEFI
  • wyłączone przezornie inne możliwości bootowania (oprócz napędu, który jest poprawnie wykrywany + SSD)
  • napęd podpięty do portów USB 2.0

A mimo wszystko instalator woła o sterownik :)

Pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI też taki udostępnia ale podczas tworzenia generuje błąd. Płytka z Winem jest ok, pendrive też.

Ostatecznie podłącze stary napę SATA, ale mimo wszystko jestem ciekaw czy jest jakieś rozwiązanie - bo to ładne szopki XXI wieku.

Edytowane przez effect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest od MSI B150 Mortar. Win7 Smart Tool działa po prostu w moim przypadku kapryśnie. Płytka i pendrive na 100% są ok. W każdym bądź razie stary napęd okazał się jednak przydatny.

Rozumiem, że mogę skorzystać przykładowo z softu AsRocka, aby utworzyć taki pendrive z przeznaczeniem do płyt innych producentów? Czy też skorzystać z bardziej uniwersalnego, mniej zawodnego, narzędzia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie...

system stoi od wczoraj dzięki staremu napędowi (podłączenie go zajęło 2 min ;)). Wniosek jest taki, że warto czasami zachowywać pewne fundamentalne urządzenia :) Nie zawsze jest dostęp do neta podczas takich "operacji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności, możesz przetestować to jeszcze raz, podłącz hdd do Sata3 lub Sata4, jeśli dalej instalator Win7 wyrzuci błąd to już ewidentnie jest coś źle ustawione w Biosie. Pewnie gdzieś trzeba wybrać Legacy lub AHCI bez raidu. Porty Sata są obsługiwane przez chipset więc są tylko Intelowskie i tam nie ma cudów, żadnych sterowników (poza RAID) nie trzeba. Wiem, że u siebie miałem problem gdy pierwszy raz instalowałem w trybie UEFI, chyba 3 różne opcje i trzeba to było odpowiednio poustawiać aby instalator ruszył z Win8. Od razu wymieniłem na AHCI, zapomniałem o temacie i całym tym GPT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...