Skocz do zawartości
Sanczer

Laptop ~ 3K - programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozglądam się za nowym laptopem który zastąpi mi mocno wysłużonego Della Vostro 3350.
Obecnie: 14" 1366x768 , i3-2350M, 8GB, Intelowska integra, 128GB SDD (zamieniony ze zwykłego HDD 320GB), Fedora na pokładzie.

Przeznaczenie: net + programowanie, używany w domu.

Szukam:
-------
Matryca:    14" <-> 17" w Full HD
Procek:        Intel i3 <-> i7 (taktowanie dowolne, ale 7-dmej generacji)
Pamięć:        min. 8GB
Grafika:    Intelowska integra wystarczy
Dysk:        najlepiej SSD (min 120GB) ale może być także HDD wbudowany + dokupienie SSD (w cenie)
System:        najlepiej bez OS (i tak zainstaluje Linuxa)
Klawiatura:    blisko "klasycznego" układu np. jak w Vostro: https://imgur.com/a/d3Lmx
------

Kompatybilność z Linuxem mile widziana. Preferowany Dell, ale rozważam też inne firmy.

Cena: okolice 3000 PLN

Poradzicie? :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre osoby potrzebują też na mobilnie

 

@Prosaid - Dokładnie tak.

 

@FxJ - Że touchpad z T440 jest tragiczny to jasna sprawa, najgłupszy wynalazek świata.

Klawiatura w tym E560 to jest dokładnie taka jaką popsułem, nie zdażyło mi się to nawet w jakiś tanich Acerach, więc podziękuje.

@tesel - Stacjonarkę posiadam, służy do grania i neta. Lubie rozdzielić sobie: komputer do grania vs. lapek do poważnych rzeczy.

 

Najchętniej bym stworzył jakiegoś frankensztajna z tych zaproponowanych ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sanczer  od siebie dodam rozważ naprawdę któregoś z Dell Latitude. Sam w pracy mam, i też częste wyjazdy do klienta i bateria naprawdę długo trzyma i wygoda pracy na nim także jest dobra. 

No i wspomniana gwarancja w Dellu naprawdę coś dobrego. A już nie raz osobiście załatwiałem serwis za Klienta w Dellu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten warunek

Procek:        Intel i3 <-> i7 (taktowanie dowolne, ale 7-dmej generacji)

 

to po to aby bezproblemowo YT 4K VP9 60fps chodził?

Bo, testy pokazują, że między 6-7gen Intel U, nie ma specjalnej różnicy w wydajności. No nie licząc właśnie znacznie lepszego natywnego dekodowania i enkodowania wideo. Grafika HD620 w 3D, też z grubsza (+/-) 5% HD520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznica jest na poziomie 10 % około. 

 

@barwniak - Po prostu nie chce kupować generacji wstecz, skoro mogę mieć już najnowszą.

Wiem, wiem, że różnica mała, ale jak można już wydać pieniądz, to może na najwydajniejszy sprzęt?

 

@dolar444 - pracowałem kiedyś na Latitude, seria chyba E6500 ? Też rozwaliłem klawisz środkowy touchpada oraz strzałki, tylko to się stało po 3 latach dziennej eksploatacji na maksa.

Klawiaturę miał w wygodnym układzie, właśnie najbardziej mi się podoba ze wszystkich zaproponowanych. Dla porównania enter w T440 już po roku wymiękł... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to dell Inspiron 5578:

https://www.morele.net/laptop-dell-inspiron-5578-5578-0060-1062279/

+ Ekran 15.6 cala Full HD

+Matryca IPS

+Dysk SSD 256 GB

+Intel Core i5 7200U 

+Urządzenie 2w1 - Laptop + tablet

+Brak systemu - nie dopłacasz za Windowsa -  bardzo prawdopodobne że się na nie go nie przesiądziesz, skoro pracujesz na Fedorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...