Skocz do zawartości
SpeedyBangBong

[+/- 6000][micro-ATX?] Cichy i mały komputer z pazurem dla rodziny + monitor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zastosowanie komputera: Komputer składam dla krewnych - będzie głównie służył dla nastoletniej córki, jako codzienne narzędzie do rozrywki i szkoły, ale także dla innych domowników, którzy lubią pograć ;)

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 6000zł +

Kiedy zamierzasz kupić komputer? W ciągu tygodnia.

Których części potrzebujesz?: Całość

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:  Aktualnie brak, szukamy czegoś do ogólnego użytku.

Specjalne wymagania: Tu mam najwięcej problemów, dobrze by było złożyć coś stosunkowo małego i cichego, dlatego myślę, że micro-ATX będzie tu dobrym wyborem. Nie wiem natomiast jak wygląda wybór obudów, żeby wszedł jakiś gtx 1070, była w miarę dobra wentylacja, jakie psu się mieszczą.

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?  Nie

Własna propozycja zestawu: 

  1. Intel Core i5-6600K

  2. MSI GeForce GTX 1070 ARMOR OC 8GB

Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB

Aerocool DS Cube / Corsair Carbide Series 88R (ale może być cokolwiek innego)

Samsung 850 EVO 500GB (albo coś pod M.2)

mobo?

psu? 

chłodzenie cpu?

  • Inne: Łączność bezprzewodowa (WiFi 2,4 + GHz) najlepiej chyba karta sieciowa, tylko przy micro-ATX może być problem ze zmieszczeniem albo wbudowana w mobo, o ile taki wybór jest. Dodatkowo olewamy całkiem HDD i wrzucamy SSD 500gb.

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam dylemat z obudową. Wybór padł na BitFenix Phenom M. Jeżeli chodzi o graty to wygląda to tak u mnie.

 

Procesor: Intel Core i5 6600K

Płyta główna: MSI B150 Mortar

RAM: HyperX Fury DDR4 2133 MHz 2x8 GB

GPU: GTX 960 MSI 4G Gaming

Chłodzenie: BeQuiet Dark Rock Pro 3

PSU: BeQuiet Dark Power Pro 11 / 750W

Reszta nie ma większego znaczenia.

 

Obudowa z filtrami, które robią robotę, ale przy składaniu ręce pociąłem ;) Wszystko się mieści. Grafika jest od góry.

post-232039-0-96938600-1479768170_thumb.jpg

Edytowane przez Graber
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nad tą obudową też się zastanawiałem, bardzo estetyczna jest i wygląda na to, że fajnie się sprawuje. Obawiam się tylko, że rodzinka nie będzie chciała zrezygnować z wejścia na płyty CD. Ewentualnie będę próbował namówić na zewnętrzny napęd. A jak wygląda sprawa z mobo pod micro-atx, znajdzie się jakieś z porządnym WiFi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd jednak chyba będzie wewnętrzny, trudno przemówić, że płyt już dziś się nie używa.
No i buda chyba taka pójdzie - SilentiumPC Alea M50 Pure Black, dużo mniej estetyczna, ale funkcjonalna, ze względu na ten napęd tworzą się problemy ze zmieszczeniem gpu i nie ma takiego wyboru.

Zastanawiam się jeszcze nad mobo. Czy zmieści mi się gpu razem z tą sieciówką na MSI B150M Mortar, czy kombinować jakoś inaczej? I czy jest sens brać M.2 do codziennego użytku, czy zostać przy zwykłym ssd jednak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...