Skocz do zawartości
GTwice

Używany zestaw 1000-1500zł (gry)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Rozważam zakup używanej maszynki do gier w ww. budżecie. Obecnie działam na laptopie, więc potrzebuję wszystkich głównych komponentów. Zamiast monitora będzie TV 1360x768 po HDMI, nie wykluczam FullHD w niedalekiej przyszłości. Klawiaturę i mysz mam.

 

Chciałbym móc zagrać na średnich-max ustawieniach w gry z ostatnich kilku lat + w kilka nowszych chociaż na minimum - Wiedźmin 2&3, Fallout 4, Cities: Skylines, Far Cry 3&4, Forza Horizon 3, GTA V, Dishonored 1 itp. Do tego z racji uwielbienia do wymagających procesorowo strategii - w miarę mocny procesor 4-rdzeniowy też się przyda. Mile widziane (choć już nie niezbędne) - jakiś potencjał rozwoju na przyszłość, umiarkowana podatność na OC.

 

W zasadzie nie zależy mi na maksymalnej wydajności w założonym budżecie a raczej najlepszym stosunku cena/wydajność. Póki co widziałem zestawy i5-2500, GTX 560, 8GB RAM,1TB HDD, Win 10 za 1500zł - jest to chyba dobry punkt wyjściowy do dyskusji, co?

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze to jakiś właśnie i5 sandy/ivy, nawet oc można zrobić i za resztę najlepsze cena/jakość gpu, jakiś 7970 np.

W gotowych zestawach, jeżeli pochodzą z epoki i5 2500 właśnie to gpu będzie za słabe, odstające od reszty, bo karty zestarzały się znacznie w porównaniu do cpu.

Najwięcej wydajności da ci mocne gpu. Nawet robiąc zestaw na zablokowanym i5 i taniej płycie jakiejś na chipsecie H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszukałem nieco więcej, parę nowych pytań:

1. Płyta główna: potrzebuję minimum na H/P67 (SSD Samsung EVO 850 na SATA III) - preferuję P67 z racji możliwości OC a ceny podobne (Asus P8P67/Asrock P67 Pro3 to około 270zł). Czasem trafi się coś na B75/H77/Z68/Z77 w podobnych pieniądzach - jest coś co przemawiałoby na korzyść któregoś z nich (stabilność, potencjał OC (P67/Z68/Z77), wsparcie) jeśli nie potrzebuję RAID-a, RST, większej ilości SATA III/USB 3.0 ani żadnych innych 'features'?

2. Prawdopodobnie dołożę ciut więcej do GPU - wygląda na to że karta za 600zł będzie o 50% wydajniejsza od tej za 400 (przykładowo GTX 770 vs 660, R9 270x vs 280x) - nie ograniczy mnie CPU? Wyżej wydaje się już nie ma tak spektakularnych przyrostów - a może jest jakiś niszowy rodzynek na który warto polować?

3. Jakiego zasilacza będę potrzebował - mocy całkowitej jak i 12V?

Edytowane przez GTwice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ograniczy cię cpu jeżeli to będzie kręcone i5, do tego można nawet kartę za 1500zł dać bez ograniczeń.

Zasilacz jakiś rekomendowany gold z 500w spokojnie wystarczy z zapasem.

Asrock p67 pro3 można dostać znacznie taniej, dobrze poszukaj w "zakończonych" na allegro po ile to okazja.

Wszystkie te stare płyty, nawet Z77, o ile nie jest to jakiś model premium typu msi mpower czy asusy, to są do dostania poniżej 200zł (bliżej 150) jakieś msi.

Asrocki to czasem po 100 nawet były w zeszłym roku, kwestia trafienia okazji.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock p67 pro3 można dostać znacznie taniej, dobrze poszukaj w "zakończonych" na allegro po ile to okazja.

Wszystkie te stare płyty, nawet Z77, o ile nie jest to jakiś model premium typu msi mpower czy asusy, to są do dostania poniżej 200zł (bliżej 150) jakieś msi.

Asrocki to czasem po 100 nawet były w zeszłym roku, kwestia trafienia okazji.

 

No chyba właśnie przedświąteczne podwyżki dopadłby nawet rynek używek, bo widziałem w zakończonych sprzed paru tygodni zestawy 2500K+mobo+8GB RAM nawet za 600zł, dziś średnia cena to 800PLN... zostaje poczekać albo polować na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zakupiłem zestaw: ASRock P67 Pro3 + Celeron G1620 + 2x2GB Goodram 1600 + Gigabyte GTX 560 Ti w całkiem niezłej cenie. Do tego dorwałem już i5-2500K za 350PLN, przede mną jeszcze wymiana RAM-u na 2x4GB, za kilka tygodni jakaś mocniejsza grafa. A w międzyczasie:

- zasilacz to Chieftec GPS-700A8 - podejrzewam że wystarczająco dobry, ale mógłbym bez dopłat przehandlować na allegro za jakieś 500-550W (wystarczy jeśli w planach jest prądożerny Radeon?) XFX, beQuiet, Cooler Master, Seasonic... Na pewno plusem w większości byłyby odpinane kable, ale czy pod względem bezpieczeństwa/trwałości/stabilności napięć/hałasu również jest sens?

- ciężko dorwać używane nie-boxowe chłodzenie (żeby było w duchu budżetowego sprzętu), więc jeśli chciałbym podkręcić 2500K do 4,5GHz to co można w miarę taniego nowego kupić? SilentiumPC Fera 3? Ew. z racji że ASRock podobno przyjmuje chłodzenia np z LGA 775 to może coś w tamtych kategoriach warto szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...