Skocz do zawartości
aqua

Smartfon LG G4 nie włącza się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest taki problem z LG G4 Telefon sam się wyłączył i nie chce się włączyć. Pokazuje tylko logo: LG Life's Good

 

Wczoraj przy przeglądaniu facebooka na telefonie po prostu wyłączył się i nie chciał uruchomić.

Po kilku próbach wyciągnięcia i włożeniu baterii jakoś ruszył, ale za moment znów się wyłączył do logo.

Czytałem w internecie, że te telefony mają fabryczną wadę.

Nie był rzucany nigdzie, nie wpadł do wody, tak jak by sam z siebie nagle.. 

 

Sprawa wygląda tak, że szkoda jest po prostu wszystkich danych, które były w telefonie.. Z tego co widzę to nie ma karty SD.

Jest jakiś sposób dostania się do telefonu na komputerze przez USB lub inny, skopiować dane? 

Mam program LG Bridge tylko nie wiem czy jest to każdego LG? Czy do danego modelu?

Jeśli można pobrać jakiś specjalny program do danego modelu to jak się nazywa, albo skąd go pobrać? :(

 

Próbuję różnych rzeczy, ale nie chce się włączyć.. Pisali coś o opcjach włączyć tel + volume, ale to chyba tylko na reset tel.. 

 

Tak przy okazji - czy jest to możliwe, że wina leży po stronie baterii?

Przedtem jak telefon działał sprawnie to strasznie mocno zżerało baterię przy użytkowaniu.. 

A nawet jak był podłączony pod ładowarkę i jednocześnie używany internet to %% baterii i tak szybciej  spadał w dół niż się ładował + ogólnie bateria powoli dosyć się ładowała.

 

Help jak ktoś się zna :(

Edytowane przez aqua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk power + klawisze głośności to z reguły uruchamia samo recovery , wipe i inne rzeczy robisz dopiero z jego poziomu , sama kombinacja nie wyczyści fona .

 

Jak zatrzymuje się tylko na logo LG to prawdopodobnie jest to problem z softem - tutaj albo hard reset / wipe albo odzyskanie FW za pomocą softu od LG .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić dalej jak wyskakuje okienko < download > ? 

 

Bateria nie ma nic do rzeczy? Ponieważ po włożeniu baterii jej stan wyglądał od wczoraj tak:

86% / 54% / 44% / 11% 

Choć telefon wcale nie był używany bo nawet nie chciał się załączyć, a był pod ładowarką całą noc do 12 godziny w południe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To okienko wyskakuje bez niczego czy dopiero jak wciszniesz odpowiednią kombinację przycisków ?

 

Bo samo z siebie nie powinno się pojawiać , do jego wywołania służy odpowiednia sekwencja podłączenia kabla USB i przycisków .

 

To menu służy do update FW .

 

Z baterią też są jajca albo źle pokazuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to tak wyraźniej.

Wszystko stało się wczoraj wieczorem, na początku jeszcze jako-tako łapał na 10 sekund, była możliwość wejścia na facebooka, wybór trybów np samolotowy, później znów samoistny reset do Logo LG.

Baterii kompletnie nie rozumiem, podłączona pod ładowarkę wciąż spada % na baterii.

Wcześniej było podobnie, na samą logikę telefon podłączony do ładowania + przeglądanie internetu, użytkowanie nie powinno zjadać szybciej baterii niż ładowanie. 

A z tym telefonem to było tak, że podłączony do ładowarki i tak zjadał baterię szybciej niż się ładowało.

 

Dlatego to moje wątpliwości, czy jest to coś z softem czy bateria się zepsuła. 

Głównie najbardziej to zależy mi na tym, żeby jakoś odzyskać dane - kontakty, zdjęcia itd.

Ceny za takie usługi to 400-1000 zł więc tak trochę nie bardzo - kogo na to stać? :(

 

Podłączyłem telefon pod USB, dałem przycisk głośności (+) i wyskoczyło okno download. 

Nie bardzo rozumiem co to za skrót FW.

No i nie wiem czemu komputer nie chce wykrywać telefonu podłączonego USB - tak, żeby mieć w niego wgląd. Czy to Logo LG blokuje wszystko.. 

 

Najbardziej to szkoda tych zdjęć, taki sentyment, pamiątki.. :'( Dziewczyna chodzi smutna, a Ja ciągle czegoś szukam jak to naprawić, albo odzyskać te fotki dla niej.. 

 

Plus zasadnicza myśl - czemu tak się stało.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FW - Firmware , inaczej oprogramowanie .

 

Może bateria jest faktycznie padnięta , nowa bateria na alledrogo to koszt 50+ zł , może na początek kup/pożycz od kogoś baterię .

 

Jak nie wstanie to będziemy się martwić .

 

W sofcie też może coś siedzieć skoro zatrzymuje się na logo LG .

 

Komp nie wykryje telefonu bez w pełni załadowanego systemu , przynajmniej nie na takim poziomie jak normalnie bo podejrzewam że jak się telefon odpowiednio podepnie to będzie on widoczny dla narzędzi LG .

 

Możesz też spróbować zrobić backup telefonu - może w ten sposób przeniesie dane i multimedia , o ile nie zostaną zakodowane w jakiś sposób .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

A gdzie masz zapisane zdjecia? Moze w akcie paniki zapomniales ze masz domyslna pamiec zapisywania jako KARTE MICRO SD? I tam sa zdjecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może być tak, że przez baterię telefon ma za mało mocy, żeby się włączyć? 

Telefon nie ma karty mikro SD. 

 

Spróbuję poszukać czegoś, jakieś te metody, ale w razie czego jakaś pomoc była by fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem, przywrócenie ustawień fabrycznych (przytrzymanie poweru i głośności) rozwiązało temat. Tyle, że ja ważniejsze pliki w miarę na bieżąco archiwizowałem. W dobie chmur trochę ryzykownie trzymać wszystko na jednym urządzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

Mam zla wiadomosc. Kiedys zrobilem hard rest swojej nOkii n8. I niestety pozniej zaden program do odzyskiwania nie pomogl mi w odzyskaniu danych.

 

http://www.toptenreviews.com/software/backup-recovery/best-data-recovery-software/


A tak na marginesie. Masz nauczke na przyszlosc. Ja regularnie zgrywam zdjecia zrobione fonem na komputer. A jak sa bardzo wazne to jeszcze mam kopie na penie.


Ps. Nie chce cie martwic ale na 90% nie odzyskasz danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety G4 miał serie gdzie padały płyty głowne, jest to popularny problem z tym modelem. 
Na przyszłość polecam zdjęcia google gdzie synchronizacja jest automatyczna i nie trzeba pamiętać o backupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...