Skocz do zawartości
jpikm

kompletny zestaw do 19000 z laptopem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym na dniach kupic kompletny zestaw (nawet fotel) do grania + laptop tez do grania do kwoty jaka podalem. Sprzet PC bedzie podkrecany (procek, grafa, ram). Czesci nowe i to tylko ze sklepu x-kom w czestochowie bo tam mieszkam i chce wszystko kupic w jednym sklepie.

 

Cpu - i5 6600k - 1169

Cpu fan - be quiet! Dark Rock Pro 3 - 339

Gpu - 1070 gtx asus rog strix - 2149

Mobo - asus maximus viii hero - 999

Ram - 2x8gb 3200 cl16 g.skill ripjaws v black - 549

Zasilacz - be quiet! 650W Dark Power PRO 11 - 689

Ssd - Plextor 256GB M.2 PCIe M8Pe - 639

Hdd - Seagate 2TB 7200obr. 64MB SSHD (ST2000DX001) - 429

Monitor - asus rog pg278q - 2899

Obudowa - be quiet! Dark Base 900 czarna - 799

Klawiat - razer blackwidow chroma - 699

Mysz - razer deathadder elite - 329

Podkladka - razer goliathus control fissure edition large - 119

Naped - LG BH16NS55 - 279

Drukara - HP DeskJet Ink Advantage 4535 - 315

Glosniki - Edifier 2.1 C2XD - 449

Fotel - dxracer racer 1 - 999

Laptop - MSI GL62 i7-6700HQ/16GB/1TB+128SSD GTX960M FHD (http://www.x-kom.pl/p/310843-notebook-laptop-156-msi-gl62-i7-6700hq-16gb-1tb128ssd-gtx960m-fhd.html) - 4219

 

Do tego dojda sluchawki do ok 400zl (oczywiscie na nich bede gral ale chce kupic jakies do muzyki bo lubie jej sluchac a jakos ciezko mi sie przekonac do tych gamingowych), mysz + podkladka do lapka max 300zl i 2 kable rj45 10metrowe.

 

Podstawowe pytanie co do dysku ssd na ktorym bedzie stal tylko system i programy uzytkowe. Czy zobacze duza roznice miedzy nim, a GoodRam Iridium Pro 240GB i czy nie lepiej kupic goodrama, a za zaoszczedzone pieniadze dolozyc np. do sluchawek. Jeszcze mam dylemat co do monitora. Jedyny minus to taki, ze nie jest to ips (lepsze kolory czy katy widzenia) i czy technologia g-sync faktycznie dziala cuda i czy przy tej synchronizacji wystepuje efekt "plywajacej myszki" (czeste w grach na silniku source). Kolejne to czy ramy zmieszcza sie pod chlodzeniem procka, a co do ramow to 2x8 czy 4x4 powinny byc?

 

Pytanie co sadzicie na ten temat. Czy to bedzie ze soba dzialalo i czy taki konfig ma sens.

Edytowane przez jpikm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, gdybym zarabiał 20 tysi co miesiąc to ten zestaw stacjonarny bym zostawił, ale tak to: dyssk ssd jest mało opłacalny, oraz klawiatura z myszką też.

Co do laptopa, to z pewnością należy zmienić na model z nową generacją karty graficznej, czyli na pascala zamiast maxwela. Jest on dużo wydajniejszy i w przeciwieństwie do desktopowych wersji niewiele słabszy, W maxwelach między mobilą, a desktopową wersją różnica w wydajności jest ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw do [gluteus maximus] , przedewszystkim za drogo wychodzi do tego co oferuje .

 

Po co płyta za 1 k zł , spokojnie wystarczy Asus Z170 Gaming Pro za ~650 zł czy podobne konstrukcje w tej cenie .

 

Cena pamięci też przesadzona , Corsair Vengence 2x8GB DDR4 3000 mhz CL15 kosztują 469 zł , wydajnościowo to samo co 3200 mhz CL16 a w dodatku masz kilka kolorów do wyboru i niskie radiatory , choć te Corsairy mogą mieć problemy z pracą na 3 000 mhz - Asus ma skopane ustawienia dla 3 000 mhz ( na pewno dotyczy to serii Gaming ale nie wiem jak inne płyty ) .

 

Za 440 zł jest G.Skill Ripjaws V , ew. kupić osobno 2 kości Goodram Play 8GB - cały czas mowa o pamięciach 3 000 mhz CL15 .

 

Co do konfiguracji - 4x4GB odpada , najlepiej 2x8GB albo 1x16GB - mniejsze obciążenie dla kontrolera .

 

SSD też zmień , co prawda ten Plextor to dobry dysk ale nie wykorzystasz w 100% tej wydajności , w tej cenie można mieć normalne SSD SATA 500GB albo trochę dołożyć .

 

SSHD to już w ogóle porażka , jak to ma być dysk na magazyn to weź normalny HDD .

 

Kolejne <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o to monitor , padaka na matrycy TN - dołoż do modelu PG279Q za ~3600 zł albo kup normalny monitor IPS 60 hz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to zestaw szału nie robi - wszystko takie przekombinowane

gdzie jest gtx 1080?

drukarka ? a nie urzadzenie wielofunkcyjne

 

laptop tylko z nowa generacja kart

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ssd wymienie na goodrama, bo moze faktycznie taki plextor gdzie bedzie tylko system + programy uzytkowe, nie ma sensu.

 

Co do zmiany laptopa musial bym doplacic 1k, a na tym co podalem spokojnie zagram w csgo lola czy wota, a nawet mysle, ze w wieska3 na nakichs rozsadnych ustawieniach.

 

Jezeli chodzi o mobo to jeszcze sie zastanawiam nad zmiana, a szerzej o tym na koncu posta napisze

 

Ramy wybiore tansze jednak, jakie polecales. Wazne by sie miescily i daly sie oc'nac ;) zawsze stowka do sluchawek.

 

Z dyskiem hdd to tez bym zmienil tylko nie mam pomyslu na jaki. Zalezy mi by jakos dawal rade, a nie mulil w ostatecznosci. Wybralem sshd, bo w testach (przy pierwszym uruchomieniu aplikacji) wypadal optymalnie. Jezeli jest jakis godny polecenia to prosze o konkrety.

 

Monitor zdecydowalem sie wymienic na polecany ips. Co prawda to 3.6k ale zmieszcze sie. Wole jednak cos z sensownymi kolorami czy katami widzenia.

 

Zasilacz. Co to znaczy lepszy? Znaczy, ze ten 650 moze mi braknac do oc? Ogladalem testy i przy pomiarach przy roznych obciazeniach wypadal bardzo dobrze i tez tym sie sugerowalem.

 

Oczywiscie urzadzenie wielofunkcyjne. Wybralem taka bo zamienniki tanie, a ma wszystko co miec musi i dla mnie wystarczajace by raz za czas druknac tekst czy cos zeskanowac.

 

Co do zestawu ktory wybralem to doskonale zdaje sobie sprawe, ze w tej cenie mozna moec cos szybszego ale... No wlasnie. Dawno temu mialem podobnie. Szukalem w danej cenie cos, co bedzie najbardziej oplacalne (czytaj: cos, co bedzie najszybsze) ale od jakiegos czasu kiedy kupuje sprzet lubie miec cos ladnego i z jakas taka nutka;) luksusu. Ten zalozylem na max 2 lata, a potem sie zobaczy. Chcialem, by nie tylko teraz to chodzilo i dalo sie odpalic wszystkie tyt. na fhd, ale by bylo ciche i dawalo troche satysfakcji. Dlatego wyralem droga mysz czy klawiata. Obudowe monitor czy mobo, badz nawet ten cholerny fotel ;) Prosilem o rady za.ktore bardzo dziekuje i jak widac nie bez powodu, bo juz zmienilem zdanie i jeszcze prawdopodobnie zmienie, a zakup juz na dniach czeka mnie ;) Aktualnie cena ze zmianami wychodzi 18.5k. Zbije ja troche na ramach czy mobo.

 

Mimo moich wymagan, chcialem by w jakims stopniu zakup byl przemyslany, bo wbrew pozorom ta kwota to dla mnie bardzo duzo i pierwszy raz wydaje tyle na sprzet.

Edytowane przez jpikm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw słaby i przesadzony. Ogólnie wydawanie tyle kasy  na kompa jest dla mnie przesadzą z tego względu że szybko traci na wartości. Ale ok sproa część ceny to monitor w zasadzie prawie 1/3 ceny. Co do podzespołów to jak możesz to sobie odpuść płyty ASUS  i w ogóle tą firmę. Wcześniej nie dowierzałem w to co wypisują o ich serwisie i jest tragicznie bo sam się o tym przekonałem ostatnio. Do tego spróbuj złożyć taki zestaw, ale w x-kom, bo tu mi jest wygodnie złożyć i zapisać koszyk na morele, bo mam tam konto. Ogólnie Morele też bym sobie odpuścił. Tu przykładowy zestaw z Morele do złożenia w X-Kom:

 

https://www.morele.net/inventory/info/PaJzDH/

 

Zestaw za ok 11,6K  z monitorem. Zostaje dobranie reszty sprzętu i dobranie laptopa.  Będzie pewnie drożej, ale zastanów się  czy Ci laptop jeszcze potrzebny. Ew kup tańszy monitor na IPS 60 HZ do 2500 zł coś znajdziesz i masz ponad 1000  zł  w kieszeni na laptopa.   Przykładowo:

 

http://www.x-kom.pl/p/305618-monitor-led-27-289-dell-u2717d-infinityedge-monitor.html

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz. Co to znaczy lepszy? Znaczy, ze ten 650 moze mi braknac do oc? Ogladalem testy i przy pomiarach przy roznych obciazeniach wypadal bardzo dobrze i tez tym sie sugerowalem.

 

Ten zasilacz jest bardzo dobry, nawet świetny, ale płacenie prawie 700 zł za 650W uważam po prostu za przesadzone. Do OC 550W wystarczy z naddatkiem.

Spokojnie mógłbyś na kilku częściach z tego zestawu urwać te 1000 zł na laptopa z pascalem, nie tracąc na wydajności tego dektopa.

 

edyta:

no i taki zestaw Devila będzie nawet wydajniejszy przez mocniejszą grafikę, a sporo tańszy. Inwestowanie większej gotówki jest bezzasadne.

Edytowane przez MiG29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zdefiniuj jasno potrzeby i wybierz gry jakie cię interesują na początek (6 miesiecy). Chcesz grać na fhd, a monitor wybrałeś 1440p. Monitor ma G-Sync i 144khz. Więc 1080 tu jak najbardziej na miejscu. Podobnie bym się skłaniał ku SSD M2. Dysk na magazyn + dodatkowy na backup.

Tak z ciekawości, po co ci laptop do grania, jak komputer stacjonarny masz odpowiedni. Ja bym rozbił te dwa elementy i brałbym jeden sprzęt do grania i drugi do pracy i na konsolę by pewnie zostalo. Kwota na to co opisałeś nie jest wybitna, szczególnie ten laptop demonem prędkości nie bedzie. Fotel wcześniej przetestuj, ja musiałem jeden oddac, bo po paru godzinach plecy mnie bolaly. Skończyło się na tańszym i wygodniejszym z ikei oraz pufie.

 

 

Tapped from Nexus.

I was quit when I came in here. I'm twice as quit now.

Salata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z laptopem sprawa wyglada tak, ze bedzie on uzywany do grania przez innna osobe i w tyt. jakie wymienilem. Sugerowlem sie tym, ze te gry na tym sprzecie bez problemu pociagna (lol csgo wot czy w jakims stopniu nawet wiesiek3). Dlatego znalazlem taki. Ze sprzetu na kompa staram sie uszczknac cos by ew dolozyc do lapka. Zalezy mi nie tylko na wydajnosci przy oc ale rowniez na ciszy jaka daje np obudowa z bq czy chlodzenie cpu i zasilacza. Monitor z taka rozdzielczoscia bo do pracy na pulpicie i mozna go obracac co daje mi pewne plusy. No i technologia g-sync ktorej jestem po prostu ciekaw bo znam problemy z opoznieniami i bywa irytujace. Mysle by ednak jak juz to zmienic grafe na 1080 bo da najwieksza roznice w wydajnosci, a z testow ta i5 idzie tak wykrecic ze w grach spisuje sie podobnie jak duzo drozsze modele i7 na stocku. Dolozylem jeszcze sluchawki za 300 i mysz plus podkladke 150 razem i cena aktualnie wynoci ok 19.1k bez zmienionych ramow hdd mobo zasilacza czy obudowy ale musze przysiasc do tego jak troche czasu znajde, a to bedzie jutro dopiero. Dziekuje za propozycje, wszystkie wezme pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak się pakuje tyle kasy w komputer to trzeba to robić z głową. Kupowanie droższych podzespołów nie zawsze oznacza, że są lepsze. Często tak bywa że za znacznie niższą, kwotę dostajemy niewiele gorszy produkt lub o zbliżonych parametrach. Tyczy się to zwłaszcza dysków SSD, zasilaczy czy płyt głównych.  Kupowanie płyty za 1000 zł nie da większej wydajności bo sama płyta tego nie zapewnia. Dopłacasz jedynie za bejery typu dodatkowy porty SATA/USB. Lepsze chłodzenie lub karte BT czy Wifi. Czy inne przeróżne bajery.  A często bywa tak że za 600 zł kupisz już porządną płytę pod OC z niezłym wyposażeniem.  Jak np ASRock Z170 Extreme 4.   Tak samo jak monitor. G-Sync daje niezły efekt, ale czy warto dopłacać 1000 zł dla gorszej wydajności nie sądzę. Lepiej wziać 1080 i zwykły monitor na IPS 27'. Koniecznie 1440p. 1080p czyli FullHD sobie daruj przy takim monitorze jakosć jest gorsza. Pamiętaj że przy monitorze siedzimy dużo bliżej niż przy TV. Nawet TV 4K w pewnej odległości nie wygląda tak perfekcyjnie, ale wiadomo że siedzimy nieco dalej od TV.   A przy 27 i powiedzmy odległości , poł metra czy nieco więcej już  widać pikseloze w FHD.  Tak więc 27' ten Dell co poleciłem będzie ok. DO tego V-sync i spokojnie będzie można sobie pograć na nim. Jak nie ten to są inne do 2500 zł. Wystarczy przejrzeć nasze forum i dział monitory. Jest tam parę propozycjii. To samo słuchwki za 300 zł kupisz albo dobre słuchawki, albo badziew gorszy od słuchawek za 100-150 zł. Przykładów jest cała masa jak ludzie nieświadomie kupują gorsze rzeczy w podobnej cenie lub nawet droższej, ale to się powtarzam. Przejrzyj moją propozycje i poczytaj ten poradnik na listopad na naszym portalu:

 

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_listopad_2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lapek - MSI GP62MVR Leo.Pro i7/16GB/128SSD+1TB/Win10 GTX1060 - 5999,00 zł

listwa zasil. x2 - Ever Optima 3m (6 gniazd) - 78,00 zł
fotel - SilentiumPC Gear SR300 (Czarny) - 799,00 zł
podkladka mysz x2 - A4Tech XGame X7-300MP (antypoślizgowa, dla graczy) - 38,00 zł
cpu fan - be quiet! Dark Rock Pro 3 - 339,00 zł
zasilacz - Corsair RM650X 650W Gold BOX - 539,00 zł
naped bluray - LG BH16NS55 SATA czarny OEM - 279,00 zł
obudowa - Fractal Design Define R5 Black Pearl USB 3.0 - 459,00 zł
ram - Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Red CL15 (2x8192) - 469,00 zł
mobo - ASRock Z170 EXTREME 4 (Z170 3xPCI-E DDR4) - 629,00 zł
urz. wielof. - HP DeskJet Ink Advantage 4535 (kabel USB gratis) - 315,00 zł
glosniki - Edifier 2.1 C2XD - 449,00 zł
klawiat - Razer BlackWidow Ultimate 2016 - 499,00 zł
mysz - Razer Deathadder 2013 Essential USB - 199,00 zł
monitor - Dell U2717D InfinityEdge Monitor - 2499,00 zł
grafa - MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8GB GDDR5X - 3349,00 zł
sluchawki - HyperX Cloud Headset (czarne) - 299,00 zł
mysz lapek - A4Tech Bloody V7m USB - 65,00 zł
hdd - Seagate 2TB 7200obr. 64MB BarraCuda - 339,00 zł
ssd - GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO - 349,00 zł
cpu - Intel i5-6600K 3.50GHz 6MB BOX - 1169,00 zł
kabel rj45 x2 - SHIRU kabel do internetu RJ-45 7,5m UTP kat.5e - 30,00 zł
 
Wartość zakupów: 19 189,00 zł
 
Szybszy - jest! Mniej zbednych bajerow - jest! Mozliwosci o/c - sa! ale i tak mnie cos swierzbi i mierzwi choc wiem, ze to bardziej sie oplaca. Mam nadzieje, ze taki zestaw bedzie cichy i da sie ta i5 podkrecic spokojnie. No i nie bedzie ujmowal wrazen z grania w gry.
 
Co do tego zestawu co teraz napisalem. Cos zmienic? Prosze o sugestie.
 
Jeszcze mi sie przypomnialo - zastanawiam sie nad tym monitorem: ASUS MG279Q, cena wzrosnie o 117 zł, ale jezeli wrazenia byly by lepsze, to jest to akceptowalne i oczywiscie wiem, ze funkcji freesync nie wykorzystam.
 
Ta p. glowna albo ASUS Z170 PRO GAMING, jednak czytalem, ze na obu wystepuja jakies problemy z o/c, a to by byl powazny problem. Mozna jasniej ko ma ktoras z nich i wie co w trawie piszczy?
Edytowane przez jpikm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ASRock Z170 Extreme4 i zero problemów z OC. Co do zestawu to ogólnie ok, ale dysk HDD  bym wziął  od WD (np RED 2TB) lub Toshibe. Płytę jak polecałem ASRock Z170 Extreme4 lub Gaming K4.  Ew coś od MSI  Z170a  Gaming M3 (jak nie masz zamiaru bawić się w SLI bo jak tak to M5 zamiast M3). 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa z gigabyte 1080gtx g1 gaming jest o 200 stowy tansza a nawet po lekkim oc wychodzi lepiej niz ta z msi. Chyba ja wezme zamiast msi chyba, ze sa zastrzezenia. Takie cos mnie korci jeszcze. Ten laptop. Wiem wiem dalej temat pociagne. Myslalem nad tym dlugo i zastanawiam sie na cholere mi laptop za 6k jak moge miec taki za 4k i w zupelnosci starcza. Jak pisalem przede wszystkim lol czy cs, a na tym z msi bez problemu bedzie smigalo. Tak to juz wszystko wiem co chce kupic ;) Dziekuje wszystkim za pomoc. Jeszcze jedno. Dysk polecasz ten WD20EFRX ? Chodzi o to, ze tych dyskow jest pelno i przydalo by sie znac konkretny model dostepny w sklepie

Edytowane przez jpikm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli duzo grasz i lubisz plynnosc rozgrywki to polecam monitor 144hz. Co wy mu to proponujecie monitor do grania 60hz IPS? Sam ma Eizo fs2333 IPS, ale 60hz no i obraz skacze w fpsach, albo jest rozmazany przy szybkiej akcji.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyt głównych to na wszystkich Z170 bywają błędy, taki urok płyt pod OC które używa się w mniej standardowy sposób, na których się eksperymentuje z napięciami, ja bym obstawał za asusem, to jednak solidniejsza płyta z cyfrowo sterowaną sekcją zasilania. Upewnij się tylko że RAM i SSD są wspierane przez płytę, zminimalizujesz ryzyko niekompatybilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem czasu ostatnio wiec zakupu dokonam dopiero w przyszlym tygodniu.

Jestem uparty wiec mysle o czyms takim:

 

Laptop - MSI GE72VR Apache Pro (http://www.x-kom.pl/p/336843-notebook-laptop-173-msi-ge72vr-apache-pro-i7-16gb-1tb240ssd-gtx1060.html)

Mobo - asus maximus viii hero

Cpu - i7 6700k

Grafa - EVGA GeForce GTX 1080 FTW GAMING ACX 3.0

Ram - G.SKILL 32GB 3200MHz Trident Z CL14 (2x16384) (F4-3200C14D-32GTZ)

Zasilacz - be quiet! dark power pro 11 850w (jak bedzie dostepna 650 to wezme bo chwilowo maja braki na magazynie)

Monitor - ASUS ROG PG279Q

Ssd - 256gb samsung 850 pro

Hdd - Toshiba 3TB 7200obr. 64MB P300 (HDWD130UZSVA)

Cpu fan - be quiet! Dark rock pro 3

Obudowa - be quiet! Dark base pro 900

Wiatrak - be quiet! Silentwings 140 pwm (na gore obudowy)

Naped bluray - LG BH16NS55 SATA czarny OEM

Mysz - razer deathadder elite

Podkladka - razer goliathus control fissure edition large

Urz. Wielofun. - HP DeskJet Ink Advantage 4535

Klawiat - razer blackwidow chroma

glosniki - edifier 2.1 c2xd

Sluchawki - hyperx cloud headset

Pad - xbox one z bezprzewodowym kontrolerem

Fotel - silentiumpc gear sr500f

Laptop Mysz - a4tech blody v8m

Laptop podkladka - a4tech blody b-081

Laptop podkladka chlodzaca - zalman ZM-NS2000

 

Do tego jeszcze pare dupereli typu torba na lapka, listwy zasil, kable rj45 itp <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ly.

 

Wiec takie cos sobie ubzduralem i tego sie trzymam. Cena troche wzrosla bo teraz wychodzi rowne 24,5k ale yolo :p Ramy takie wybralem ze wzgledu na potencjal oc a juz same w sobie maja niskie czasy i wysokie taktowania. Tyle. We wtorek skladam zamowienie.

Edytowane przez jpikm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...