Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem że spada mi wydajność w niektórych grach i co dziwne (przykład jednej gry) nieważne czy gram na wysokich czy niskich detalach mam ok 30fps. Niby ok, ale to czasem spada i ścina grę na chwile, a czasem mam po 60fpsów. Jak monitoruję wydajność kompa to procek ma ok 50% użycia, grafika podobnie, ram wykorzystany w 1/3. Temperatury w normie

Specyfikacja:
Płyta główna: ga-ep35c-ds3r
Procesor: Xeon E5430
Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD4850

Ram: DDR2 6GB 800 Mhz (2x2GB Corsair CM2X2048-6400C5DHX, 2x1GB Kingston KVR800D2N6/1G)

 

Czym to może być spowodowane, czy możliwe że to wina zasilacza? Zasilacz mam Modecom Feel III 500W - domyślam się co usłyszę na jego temat i mam zamiar go wymienić w najbliższej przyszłości, bo to pewnie tykająca bomba, jednak taki mam i tyle, jak kupowałem kompa to się nie znałem.

Edytowane przez Ingwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiegokolwiek wyniku z darmowych benchmarków nie wrzuciłeś... I jeśli jesteś pewien temperatur to zobacz jak zachowuje się gra którą posiadasz ( może podaj tytuł z łaski swojej bo szklane kule są w serwisie ) przy otwartej obudowie + nawiew na sekcję zasilania na płycie głównej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz temperatury, sprawdź napięcia i ew zachowanie dysku twardego. Czy nie ma spadków wydajności na nim.Czy nie ma jakiegoś procesu co go obciąża.

 

 Jak procesor jest w użyciu jak nic nie robisz ?  Sprzęt jest już nieco leciwy. Do tego karta, która moze powoli padać. No  i najważniejsza jakie to niby gry odpalasz. Jak jakieś nieco nowsze to czas na zmiane platformy tak w ogóle mimo że spadki w niektórych mniej wymagających mogą być spowodowane np przegrzewająca się karta graficzną (lub po prostu pada jak wspomniałem)  czy z powodu zasilacza lub padajacego dysku twardego.  Jak temperatury będą ok zacząłbym od zmiany zasilacza. To pierwsze co należy zrobić bez względu na wszystko. Potem jak to nie pomoże to reinstalka systemu jak dawno nie był instalowany na Windows 7. Do tego jak nie pomoże to testowanie pamięci RAM. Najpierw na każdej z kosci osobno może któraś jest walnięta, ale to raczej by powodowało błędy zapisu na dysku twardym (np podczas pobierania dużych plików) lub BSOD'y. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz temperatury, sprawdź napięcia i ew zachowanie dysku twardego.

 

 Jak procesor jest w użyciu jak nic nie robisz ?  Sprzęt jest już nieco leciwy. Do tego karta, która moze powoli padać. No  i najważniejsza jakie to niby gry odpalasz.

 

Napięć nie mam niestety jak sprawdzić bo nie mam miernika, dlatego chciałem opisać objawy i zobaczyć opinię innych czy to wina zasilacza.

Pod obciążeniem testu karta przy prawie 100% użycia nie przekroczyła 52*, dysk bez zarzutów.

"Jak procesor jest w użyciu jak nic nie robisz ?" Opisywałem to co zauważam podczas gry

W CS:GO nie mam tego typu problemów, to co opisałem w pierwszym poście zauważam w Assassin's Creed: Revelation - nieważne czy na niskich czy na wysokim mam spadki. W Wiedźminie 2 też przy zmniejszeniu opcji nie mam wzrostu fpsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...