Skocz do zawartości
Chytruseq

Ocena zestawu LC i gdzie kupić najtaniej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
posiadam obudowę Thermaltake Core P5 i miałem LC EK-KIT X360 (na sprzedaż, nowe, zafoliowane, po wymianie przez EKWB, kupione w maju w Morele :P ).
Chciałbym jednak LC z większa chłodnicą, rezerwuarem i rurkami PETG. Będzie to moje pierwsze chłodzenie oparte o rurki, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz :)
 

Wyszedł mi taki zestaw oraz narzędzia potrzebne do złożenia wszystkiego razem (oferta cała ze sklepu Angela.pl z lekkim rabtem):

- Alphacool HardTube Heat Gun Pro 2000W				1	77,99zł		77,99zł
- Monsoon Hardline Pro Mandrel Kit 13/16mm (ID 1/2" OD 5/8")	1	218,54zł	218,54zł
* Monsoon Hardline Pro Measuring Kit				1	66,83zł		66,83zł
- EK Water Blocks EK-Supremacy EVO - Nickel			1	290,03zł	290,03zł
- EK Water Blocks EK-CoolStream XE 480 (Quad)			1	580,25zł	580,25zł
- Alphacool Eisrohr 13/16mm PETG 80cm - 4er Set			1	97,19zł		97,19zł
- Aquacomputer Double Protect Ultra 1000ml - czerwony		1	37,73zł		37,73zł
- EK Water Blocks EK-XRES 140 Revo D5 PWM (incl. pump)		1	584,52zł	584,52zł
- EK Water Blocks EK-RES X3 - TUBE 400 (354mm)			1	108,35zł	108,35zł
- Zawór BP-MVV-BSBK						1	127,90zł	127,90zł
- Złączki BP-BSEML16						9	45,50zł		409,50zł
- T-block BP-BSTB						1	41,00zł		41,00zł
* Korek BP-BSPRE-06						6	24,00zł		144,00zł
* Flow Indicator BP-FI-CLBKBS					1	137,00zł	137,00zł
- Extender BP-BSWP-C42						1	22,70zł		22,70zł
										Razem	2 943,54 zł
Nad pozycjami z "*" jeszcze się zastanawiam

Jak oceniacie ten zestaw? Będzie wszystko ze sobą pasować? Niczego nie brakuje?

 

Chciałem złożyć to na elementach Bitspower czarny chrom, które mi się podobają, są bardzo dobrej jakości (wg. JayzTwoCents :P ) ale muszę, policzyć ile taniej wyjdzie to na czarnych złączkach EKWB.

Rurki 16mm, Czy wygina sie je łatwiej/trudniej niz np 13mm? Czy 16mm fajnie sie prezentują czy 13mm lepiej?

Wybrałem Alphacool Eisrohr 13/16mm PETG 80cm - 4er Set, poniewaz były długie a nie chce dodatkowymi złączkami łączyć rurki. Są dobre?

Chłodnica EKBM czy może Alphacool? JayzTwoCents w jednym filmiku mówił chyba ze w Alphacool pływał jakiś "syf". W EKWB z mojego zestawu też płukałem przed zamontowaniem i też jakies drobinki były. Chłodnica EKWB ma chyba większą gęstość finów.
 

Czy jak zdecyduję się na "wodowanie" GPU to ten zestaw wystarczy (moc pompy itd.)?

Narzędzia do gięcia Monsoon wybrałem, ponieważ nie mam doświadczenia w hard tubing, nie chce na oko robić bo jestem pedantyczny a z filmików wydaje się, że idzie robić idealne kąty 90* w kilku osiach. 

 

Czy poza sklepami Angela i Morele, można jeszcze gdzieś kupić taniej części? W Polsce troche podnoszą chyba te ceny, ponieważ mało popularne to musza jakośc zarobić na tym.
Może być za granicą ale raczej z europy. Mam euro jeszcze z czasów jak kosztowało 4zł wiec może by wyszło taniej  :P

Z sklepów USA np http://www.performance-pcs.com/ droga wysyłka (37 - 99$) i chyba jeszcze VAT. 

Na ekwb.com/shop/black-friday-deals z okazji Black Friday od wtorku, codziennie różne elementy chłodzenia sprzedają taniej. Przegapiłem niestety, bo już bloki i pompy były.
Tak dziwnie codziennie w osobnym zamówieniu po jednej części zamawiać.  Może na Black Friday albo Cyber monday dadzą wszystko na raz :P

post-222614-0-72214200-1479987922_thumb.png

Edytowane przez Chytruseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej polowac na uzywki lub jakies okazje np. na allegro? w taki sposob znacznie taniej wyrwalem nowa pompe d5 z zintegrowanym rezerwuarem i gwarancja liczona od dnia zakupu ;) (przez zapomnienie aukcji, moglem wyrwac za 250zl zwrocona do sklepu po kilku dniach).

4x120 to az nadto jak na sam cpu, ale z grafika moga byc problemy jak bedziesz krecil (podaj model). U mnie 3x140x60 ciagnie i7 2600k@4.6ghz + gtx970 @1440mhz, ale w upaly jest to maks co bym pod to podlaczal. Na 4x120 masz jakies 60cm^2 wiecej obszaru oddawania ciepla, ale nadal mysle, ze przy oc kart cieplejszych niz 970 przydaloby sie jednak cos wiecej.

ps. nie wiem czy tylko u mnie na tel. sie lista rozwalila, ale moglbys poprawic, bo wszystko 1 ciagiem.  wina tel :P

Edytowane przez Małpożer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poszukam używek.
Obecnie mam GTX 970 o może zamienie na GTX 1070.
Poważnie nie da rady taki zestaw na CPU + GPU ? Karta normalnie ma dwa wentylatorki z radiatorem a tutaj bedzie gruba chlodnica z 4 wentylatorami i to za mało? Nie bardzo jest gdzie w mojej obudowie dołożyć kolejną chlodnice, wiec albo zmiana obudowy wtedy albo jakoś z tyłu podczepić dodatkową chłodnicę. 

 

Na innym forum polecono mi też Barrow z Alieexpress  zamiast Bitspower. Wygladaja tak samo, jakościowa też tak samo dobre a tańsze. Potwierdzi ktos?

Wrzucam tutaj i w pierwszym poście jeszcze liste jako zdjecie

post-222614-0-69302400-1479987899_thumb.png

Edytowane przez Chytruseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pc widze twoja stopke, wiec tak - nie wiem jak wyglada roznica w temp miedzy 6700k i 2600k, ale pewnie pierwszy jest chlodniejszy, wiec da to rade ;) Jednak w przypadku mocowania cieplejszych kart, np. 980ti, lub radeonowych grzalek, to jednak nalezaloby cos dorzucic, np. 2x140 co by wspomoglo glowna chlodnice ;)

 

Co do tego bloku borrow to ktos pisal tutaj na forum, zeby go mocno nie dokrecac bo plexa peka w nim. Uzywek szukaj na w dziale sprzedam na pclab - czesto tam cos sie pojawia, a czasami niezle okazje. Opcjonalnie allegro (tak jak pisalem o tej d5 za blisko pol ceny :D )

 

Jak chcesz moge podrzucic Ci jakie mam teraz u siebie temp np. po 30min rozgrywki w W3, wiec bedzie to jakis podglad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Barrow to bardziej chodziło mi o same złączki, zawory itd.  co już robi sporą różnicę :

Złączka Barrow 3Euro  + wysyłka 
Złączka bitfenix 45 zł w Angela.pl

Nawet zestaw Barrow do gięcia rurek jest za 5 Euro :D Taki jak Mansoon tylko plastikowy.

Jeżeli jakościowo te złączki sa jak Bitfenixy (na forach pisza ze to jest to samo tylko bez loga) to w zasadzie jedyna wadą jest czas jaki trzeba czekać.

Blok, pompa, chłodnica, rezerwuar to są już droższe rzeczy i wole mieć gwarancję bliżej niż w chinach.

 

Co do temperatur to może na moją korzyść działa jeszcze moja obudowa która jest całkowicie otwarta.
Obecnie mam 970 i nie wiem czy bedę zmieniał na coś mocniejszego. Zobaczymy, czy jutro jakieś promocje bedą ciekawe :P i czy morele odda mi pieniądze za 970 (była naprawa, cewki dalej piszczą, wiec powołałem się na rękojmię )

 

Możesz z ciekawości podać temperatury, jeśli to nie problem. Można tez chyba odpalić np. Benchmark Valley i sprawdzić temp pod full obciążeniem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...