Skocz do zawartości
Christophy

Nowy CPU, MOBO, RAM i GPU do ok 3500, ewentualnie GPU + obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Przymierzam się do wymiany podzespołów w mojej skrzyni która ma 3,5 roku. Prawdopodobnie zmieniłbym cpu, mobo, ram i gpu.

Obecnie mam w niej to:
Intel Core i5 2500k, Asrock P67 PRO3, 8GB DDR3 1333 MHz Goodram, Saphhire Radeon HD7970 GHZ edition.

 

To co zostaje na pewno:
Dysk Kingston 120GB SSD, 1TB HDD, PSU 530W Thermaltake Smart SE, obudowa Zalman Z5.

Co bym chciał włożyć:
CPU - i5 6600k - to oczywiste. Pytanie tylko, czy Thermalright HR-02 Macho będzie pasować do tego procesora?
Płyta główna - nie wiem którą, co polecacie?
Ram - 8GB DDR4, najlepiej coś koło 200zł 2133-2400 MHz. Kingston HyperX Fury się nada?
GPU - tutaj bardzo chętnie bym wstawił Asus RX 480 8GB, głównie dlatego że jest promocja i mogę dostać dodatkowo słuchawki Asus Echelon.
Chyba, że jakiegoś innego byście polecili, to nie ma problemu.

I pytanie jeszcze - dostałbym jakąś fajną obudowę która będzie bardzo cicha? Zależy mi strasznie na tym, żeby wyciszyć jak najbardziej komputer.

Edytowane przez Christophy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - lepiej zostać na obecnej platformie i wycisnąć z procka ile się da a kasę zainwestować w GTX1070 .

 

Do tego dołożenie ramu do 16GB .

 

A jak już chcesz się przesiadać na I5 6600K to bierz Asrocka Z170 Gaming K3 , obecnie chłodzenie bez problemu będzie pasować .

 

Do tego 8-16GB ramu 3 000 mhz CL15 np. Corsair Vengeance LPX lub G.Skill Ripjaws V .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...