Skocz do zawartości
dargenn

Przyszłościowy zestaw do 2,5k bez karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przegladajac gotowe zestawy purepc, postanowilem przyjrzec sie temu za 3100 (intel), i dokonac kilku zmian:

  • nie potrzebuje 1tb dysku, wiec 128gb ssd zamienilbym na 240-256gb ssd
  • 8gb ramu to troche za malo, wiec musze dokupic do 16
  • nie potrzebuje takiej drogiej karty graficznej

moje uwagi co do tego zestawu:

czy plyta glowna nie bedzie za slaba? chetnie dorzucilbym do niej, jezeli mialaby mi starczyc na kilka ladnych lat

 

Komputer bedzie sluzyl glownie do programowania, i okazjonalnego grania. Dlatego w kwestii karty graficznej myslalem nad jakas uzywana do 300-400zl? (gtx 660?). Jedyne czemu bedzie musiala sprostac to csgo/dota/path of exile. I kiedys, dokupilbym juz sobie 480tke lub 1070.

 

Zalezy mi na mocnym i5 (moze i5-6500), przyszlosciowej plycie glownej pod ktora za 2-3 lata moglbym podpiac gtxa 1070 lub co nowszego wyjdzie, 16gb ramu, 240ssd. Idealnie, jakby to zamknelo sie w 2,5k, karte graficzna kupie we wlasnym zakresie (tylko jaka?). 

Pozdrawiam i licze na opinie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 6500 

8gb DDR4 

msi b150 mortar 

iridium pro 240gb

 

to taki core, wychodzi ~1,8k. Możesz wziąć tańszą płytę, byle miała 4 sloty na RAM. Ewentualnie i5 6400 albo i5 6402p. Ale ja bym tego nie ruszał raczej. 

 

Dalej proponowałbym:

Corsair RM550X, 430zł

Masz 10 letnią gwarancję, certyfikat gold itp itd. Chciałeś przyszłościowo to masz. Oczywiście można wydać 330zł i dalej mieć całkiem ok zasilacz, można nawet zejść do 230 i też znaleźć coś co działa. 

Fera 3. 109zł

Zamiast boxa, ciszej i chłodniej, ale to można w każdej chwili dokupić.

Gladius M35. 195zł.

Możesz też rozważyć M70 (270zł), w środku to jest CHYBA to samo co M35, ale jest wyciszana (i ładniejsza imo, w końcu to podróba bardzo ładnej obudowy).

 

Ze wszystkim tak jak wymieniłem wychodzi 2,6k chyba, ceny z morele. Możesz pominąć chłodzenie na teraz i dokupić kiedyś, możesz spokojnie wsadzić tam 8GB ramu, starczy Ci bez problemu moim zdaniem a te 200zł możesz wpakować w porządny zasilacz, a pamięci można dokupić i dołożyć o każdej porze dnia i nocy. Jak przytniesz na zasilaczu, obudowie, płycie czy procu, to już z takimi zostajesz. 

 

A tak w ogóle to nie kupuj tego komputera teraz, jest drogo (święta, karakan (jak to się tu czasem na forum pisze), jakaś zmowa cenowa na ram - ceny po 50-200zł w górę)i niedługo wychodzi kaby lake, a szczerze mówiąc ten i5 6500 za prawie 1k zł nie powala jakoś. W sensie jest to dobra wydajność, ale drogi jest po prostu. Jak w kaby będą normalne ceny to będzie można wziąć 7400 za 800zł spokojnie, albo to 7500 wydajniejsze ciut chociaż.

Edytowane przez dine344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zablokowanym I5 spokojnie starczy płyta na H110/B150 ze wskazaniem na ten drugi układ .

 

MSI B150M Mortar to dość dobra płyta która starczy na długo .

 

RAM - jak potrzebujesz 16GB to bierzesz dowolne 2x8GB 2133 mhz CL15 ( opcjonalnie 2400 mhz , i tak będzie chodzić na 2133 mhz ) .

 

SSD - Goodram Iridium Pro 240GB lub podane w polecanym zestawie SSD w wersji 256GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaby Lake będzie miało lepszą zintegrowaną grafikę a to ważne skoro planujesz kartę dokupić. No i to zawsze albo te 5-10% wydajności więcej albo kupisz procesor o podobnej wydajności ale tańszy. 

 

Ja bym mimo wszystko na twoim miejscu dołożył te 200zł do ramu i nie rezygnował z zasilacza, obudowy i chłodzenia lepszej jakości, skoro chcesz mieć komputer przyszłościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...