Skocz do zawartości
P.T.

jaka płyta i ram do komputera do rozbudowy i modowania

Rekomendowane odpowiedzi

witam składam swój pierwszy własny komputer i nie wiem jaką płytę główną kupić .

komputer będzie w obudowie nzxt s340 i mam zamiar zrobić go w stylizacji czarno-czerwonej lub czarno-zielonej na razie mam procesor i3 6100 i pasowała by płyta z możliwością zainstalowania starego biosu do podkręcenia

procesorów non k ,ale mam budżet do około 500 zł na płytę . nie wiem czy warto kupić porządną płytę na chipsecie

b150 czy budżetową z170 kiedyś planuje kupić i7 6700k i chłodzenie cieczą nzxt kraken lub coś od korsarza 

ram też nie wiem jaki wybrać 

tu jest link z tymi częściami nad którymi się zastanawiam

 

https://www.morele.net/inventory/info/1zngK9/

 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak płyta na B150 to bierz ramy 2133 mhz , ostatecznie 2 400 mhz i tak będą chodzić na 2133 mhz .

 

Jak będzie płyta na Z170 to bierzesz ramy 3 000 mhz CL15 np . Corsair Vengeance LPX lub G.Skill Ripjaws V .

 

Pseudo WC sobie odpuśc , lepiej kupić porządne AC niż kiepskie WC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak płyta na B150 to bierz ramy 2133 mhz , ostatecznie 2 400 mhz i tak będą chodzić na 2133 mhz .

 

Jak będzie płyta na Z170 to bierzesz ramy 3 000 mhz CL15 np . Corsair Vengeance LPX lub G.Skill Ripjaws V .

 

Pseudo WC sobie odpuśc , lepiej kupić porządne AC niż kiepskie WC .

to która wg  ciebie jest najlepsza na z170 z podanych bo jeśli się jednak zdecyduje b150 to wezmę gigabyte b7 albo asusa pro gamera bo te 2 są najlepsze ale coraz bardziej się zastanawiam nad z170 ponieważ jest możliwość podkręcania i dużo większa ingerencja w ustawienia w bios

ale znowu gigabyte jest najlepszy w najtańszych płytach ale znowu to nie pełne atx podobno jest za

wąska . i poczytałem trochę o ty wc i ac jeśli ac to kupie dark rock pro 3  , jeżeli się zdecyduje na wodę to nie wiem jeszcze chciałbym się zacząć bawić w te zestawy co samemu się składa .

i dlaczego te zestawy aio cieczą są dziadowskie widziałem nawet takie za 800 czy 600 zł

i czy jest jakaś wielka różnica w ramie taktowanym 2133mh a tym 3200mh ?

Edytowane przez piotrektomaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, między RAM 2133 a 3000 jest już odczuwalna różnica. Co do chłodzenia chodzi o to, że jeśli będziesz miał nawet tego i7 6700K to porządne AC sobie poradzi i procesor nie będzie się nadmiernie grzał, chłodzenie cieczą to trochę zabawa dla pasjonatów. Co do płyty nie warto pakować tyle kasy w B150 myśląc o odblokowanym procesorze, dla optymalnego efektu przyda Ci się porządna płyta, z dobrą sekcją zasilania i odpowiednim jej chłodzeniem, weź Asusa Z170 Pro Gaming, tanie płyty Gigabyta ograniczą możliwości OC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, między RAM 2133 a 3000 jest już odczuwalna różnica. Co do chłodzenia chodzi o to, że jeśli będziesz miał nawet tego i7 6700K to porządne AC sobie poradzi i procesor nie będzie się nadmiernie grzał, chłodzenie cieczą to trochę zabawa dla pasjonatów. Co do płyty nie warto pakować tyle kasy w B150 myśląc o odblokowanym procesorze, dla optymalnego efektu przyda Ci się porządna płyta, z dobrą sekcją zasilania i odpowiednim jej chłodzeniem, weź Asusa Z170 Pro Gaming, tanie płyty Gigabyta ograniczą możliwości OC.

właśnie w chwili obecnej nie mam aż 700 zł na płytę główną mam mniej więcej 750 na płytę plus ram

jak bym miał z 800zł to bym kupił rangera a co pan sądzi o tym asrocku polecany na purepc 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-gaming-k4-intel-z170-4x-ddr4-sata3-usb-3-0-gblan-atx-765628/?reviews_page=2

 

i tutaj test

http://pclab.pl/art66681.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...