Skocz do zawartości
NeeDiffication

Prośba o opinię - ASUS Z170 Pro Gaming, RAM, i7 6700K, do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem prosić o zaopiniowanie zestawu, który chcę kupić: mobo - ASUS z170 Pro Gaming, procek - i7 6700K, ram - Patriot Viper Elite 2x8 gb 3000 mhz, CL16. Czy proponowane komponenty dobrze ze sobą zagrają, czy może będzie jakaś lepsza konfiguracja w podobnej cenie?

 

Do tego dojdą już posiadane przeze mnie komponenty, czyli SSD, HDD i GTX980 Ti Palit SuperJetStream. Na procesor założę moje obecne chłodzenie - SilentiumPC Grandis. Całość zasilana będzie z SPC Enduro 650W Gold. Zasadniczo chcę na tym zestawie grać, procesor w zależności od potrzeby sobie podkręcę. Za wszelkie komentarze i opinie serdeczne dzięki :)

Edytowane przez NeeDiffication

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy zmień na jakieś 3000 mhz CL15 np. Corsair Vengeance LPX ( mogą być problemy z pracą na tym Asusie ) albo G.Skill Ripjaws V ew. Crucial Ballistix Elite / Tactical .

 

Co do gier - lepiej brać I5 6600K niż przepłacać za 6700K , wyjdzie prawie to samo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gier - lepiej brać I5 6600K niż przepłacać za 6700K , wyjdzie prawie to samo .

A jakoś sobie ubzdurałem że chcę mieć i7, zawsze mi się marzyło. Poza tym mam niezłą okazję i różnica wyniesie niecałe 300 zł, więc jestem w stanie to przeboleć :) Dzięki temu nie będę sobie za jakiś czas wyrzucał: "a trzeba było trochę dołożyć" :D

Edytowane przez NeeDiffication

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Reyden napisał pamięci Corsair Vengeance LPX są przez płytę wspierane, co do innych możesz poszukać czy ktoś już składał w takiej konfiguracji. Skoro bardzo chcesz ten procesor to ok, zły nie jest :)

 

Edit: Znalazłem wpis o działających Viperach z Pro Gaming

Edytowane przez Keepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...