Skocz do zawartości
sokl

Adapter PCI do PCI-E do karty muzycznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

przymierzam się do zmiany sprzętu po ponad 5 latach, będzie to prawie identyczna wersja jak w polecanym zestawie na listopad 2016 z płytą główną Gigabyte GA-Z170-GAMING K3.

 

W starym komputerze posiadam moją ulubioną kartę muzyczną X-Fi Xtreme Music, która jest na starym PCI, nowe płyty główne nie posiadają już tego złącza, więc powstał problem - nie chciałbym wydawać kolejnych 300-500 zł na nową kartę dźwiękową, a z tego co mi wiadomo złącza PCI-E nie obsłużą takiej karty na złączu PCI, czy są jakieś adaptery które mi na to pozwolą? Czy ma to w ogóle sens ?

Znalazłem coś takiego jedynie:

https://www.conrad.pl/?websale7=conrad&pi=976175&&utm

 

Nadal nie wiem czy to pasuje do takiej płyty głównej, oraz czy zda egzamin..

O sterownikach do Windows 10 już czytałem że da się jakoś obejść problem, na tym forum jest to nawet opisane.

 

Będę wdzięczny za pomysł, albo podrzucenie może jakiegoś tańszego adaptera bo 140 zł gruba przesada i dokładając jeszcze trochę mam całą nową kartę z gwarancją.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej te pieniądze przeznaczyć na płytę główną, która miałaby jakąś lepszą integrę?

Integrę lepszą od zew. karty ? Żadna znana mi integra nie dorównuje dodanym kartom, więc kupienie o 200-300 zł droższej płyty głównej, która nie zaoferuje mi nic poza trochę lepszym dźwiękiem to już wolę kupić nowe x-fi lub xonara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi dobrze gada. Poza tym, powiedz soki jaki masz sprzęt odtwarzający, bo sądzę, że przeszkodą do lepszego dźwięku, nie jest w Twoim przypadku karta audio.


Zamiast kombinować i zyskać wątpliwy efekt lepiej rozejrzyj się za zewnętrzną porządną kartą. 

 

Po przekroczeniu pewnego poziomu, wręcz DAC z wejściem optycznym (i dobrym dejitterem), by ominąć problem pętli mas.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprzęt jaki posiadam jak i odbiór dźwięku jaki będę miał proszę zostawcie mojej subiektywnej opinii, pytanie było konkretne - czy jest możliwość zrobienia przejścia z pci-e na pci niskim kosztem - reszta wypowiedzi o jakości, moim sprzęcie odbiega od tematu i proszę o uszanowanie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) pytanie było konkretne - czy jest możliwość zrobienia przejścia z pci-e na pci niskim kosztem

Jeśli Twoja karta jest niskoprofilowa - to ten adapter zadziała. Jednakże jeśli karta jest standardowej wysokości, to w normalny sposób jej nie wsadzisz.

 

Chyba że zdecydujesz się na mniej bajerancki w wyglądzie model płyty głównej, np. GA-Z170-HD3P, który to zwykłe PCI ma (i przy okazji ma też gniazdo USB 3.1 w wersji C, którego to gejming nie posiada). Twój wybór :)

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak kupować adapter kosztujący 3x więcej niż warta jest karta dźwiękowa która ma być do niego zamontowana.

Nie mówiąc o tym że dźwiękówki często nie chcą w tych przejściówkach prawidłowo działać - problemy z opóźnieniami itd.

Albo szukaj płyty z chociaż jednym złączem PCI (przykłady podali rzymo i barwniak), albo zmieniaj kartę dźwiękową na coś innego, najlepiej na USB żebyś nie miał więcej problemów z podłączeniem.

Edytowane przez YogiCK
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...