Skocz do zawartości
belwarg

Zestaw do 4500 - gry i praca

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Niestety mój stary laptop padł i naprawa jest już nieopłacalna, muszę kupić coś nowego. Myślę o stacjonarce, wstępnie złożyłem coś takiego - https://www.morele.net/inventory/info/dRK0uR/

Przeznaczenie to głównie praca (webdev), gry okazjonalnie (ale jak już znajdę czas to nie chcę bawić się co chwila w zmniejszanie detali itp.).

 

Do tego dojdzie jeszcze SSD - Samsung 850 Pro 256 GB - wymontowany z laptopta ;)

 

Pytania:
- jakaś lepsza karta 1060? Przyznam szczerze że trochę wypadłem z obiegu przez kilka ostatni lat i nie kojarzę tej firmy, ale z tego co czytałem jest w miarę ok

- podany przeze mnie wariant zakłada płytę z B150 - warto dokładać do Z170? Procka raczej nie będę kręcić, RAID też odpada, ale może są jeszcze jakieś inne zalety?

- jakieś alternatywy w podobnej cenie? Karta tylko od zielonych, z czerwonymi miałem kiedyś za dużo problemów

Edytowane przez belwarg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ok. 

Zasilacz  ( z modularnych) brałbym o sprawności 80 PLUS GOLD np. SPC Supremo 550W lub przynajmniej 80 plus bronze Fractal  Design Integra M 550W - ten jest pasywny, będzie ciszej. Oba w cenie ~300zł

Windows 10 weź w wersji BOX (nie OEM).

HDD  brałbym z polecanych ostatnio Toshiba P300

16GB RAM wykorzystasz?

Napęd DVD nie będzie potrzebny?

Wziąbym tańszą obudowę.

 

Przykładowy zestaw bazujący na polecanych z PurePC z GTX 1070 .

Jeśli zasilacz nie musi być modularny to zamienić można na XFX XT500W 80 Plus Bronze  za 210zł

 

Edit

Z pośpiechu do koszyka wrzuciłem RAM 2400MHz - do zmiany na 2133MHz

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcjonalnie może być to MSI GTX1060 w wersji Gaming , inna kwestia czy faktycznie potrzebujesz tak mocną kartę - to poziom wydajności GTX970 lub lepiej .

 

Może integra lub karty pokroju Rx460 lub GTX1050/1050Ti starczą a różnicę w cenie dołożyć do procka , SSD czy większej ilości ramu .

 

Dokładać do Z170 nie ma sensu , jak nie będzie OC to taka płyta na nie wiele się przyda .

 

Zasilacz dobry ale w tej cenie można mieć już jednostkę z certyfikatem 80+Gold np. SPC Enduro lub Thermaltake Toughtpower .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Win - faktycznie, BOX będzie lepszy a różnica jest marginalna, wrzuciłem po prostu pierwszy z brzegu.

16 GB RAMu to mus - często mam pootwierane kilkadziesiąt zakładek, do tego jeszcze sporo programów działający w tle, IDE z dużym projektem - 8GB to za mało do komfortowej pracy.

 

Karta - nie chcę zmieniać sprzętu za rok bo karta nie wyrabia, tym bardziej że na półce czeka ciągle nierozpakowana kolekcjonerka Wieśka 3 - nie miałem jeszcze czasu zagrać i chciałbym w końcu nadrobić zaległości ;) Poza tym nie chcę zmieniać rozdzielczości przy grach (1920x1080) ani jakoś mocno schodzić z detali. 1060 wydaje mi się rozsądnym kompromisem między wydajnością a ceną (1070 to już 2k co na chwilę obecną trochę przekracza mój budżet - chociaż Dart9 podał mi tu całkiem fajny koszyk i zaczynam się nad tym zastanawiać). Poza tym przesiadam się z 7970 a patrząc na różnego rodzaju porównania to 1050 wypada na nich często gorzej (http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-7970-vs-GeForce-GTX-1050 czy http://hwbench.com/vgas/geforce-gtx-1050-vs-radeon-hd-7970)

Zasilacz - nie do końca wiedziałem co wybrać więc to taki trochę ślepy los, dzięki za propozycje, sprawdzę je :)

DVD - raczej niepotrzebne, nie pamiętam kiedy ostatni raz używałem napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1060 w Wiedźminie 3 dobrze sobie radzi.  Może wymiana całego zestawu za rok nie, ale wskazanym byłoby posuniecie takie by za rok sprzedać samą kartę (jeszcze z gwarancją) i dołożyć trochę do nowszej generacji.

Zestaw  

MSI GTX1060 Gaming X - wg testów najlepsza kultura pracy, ale i z górnego przedziału cenowego 1060-tek. ....ale te ceny windują. Można tańszą i z półpasywnym chłodzeniem np.Palit gtx1060.  

RAM 16GB ,  2133MHz  z CL13

pozostałe jak w poprzednim.

 

Zastanawiam się czy nie dołożyć $ do mocniejszego procesora. Musisz zweryfikować czy podniesie wydajność twojej pracy taka zmiana  lub do coolera dla ciszy.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...