Skocz do zawartości
soen

Video Card: AMD Radeon HD 6570 1GB GDDR3 16X PCIe Video Card

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie kupilem monitor lg 29um68-p 29" 21:9 ultra wide freesync ips i wydaje mi sie ze karta mi nie wyrabia.. monitor kupilem z mysla o grze oczywiscie WOT... jaka karte polecacie bo nie chce sytuacji w ktorej okaze sie ze procesor bedzie za slaby albo plyta glowna czy tez zasilacz...a oto moj sprzet z gory dzieki.. 

Video Card: AMD Radeon HD 6570 1GB GDDR3 16X PCIe Video Card

CPU: Intel® Core™ i5-2500K 3.30 GHz 6M Intel Smart Cache LGA1155

Cooling Fan: Asetek 510LC Liquid Cooling System 120MM Radiator & Fan

Motherboard: [CrossFireX] GigaByte Z68AP-D3 Intel Z68 Chipset DDR3 ATX Mainboard w/ Intel Smart Response Tech. & 7.1 Dolby Home Theater Audio, GbLAN, USB3.0, 2x SATA-III RAID, mSATA Connector onboard, 2 Gen2 PCIe, 3 PCIe X1 & 2 PCI

 

Memory: 16GB (4GBx4) DDR3/1600MHz Dual Channel Memory (Corsair Vengeance)

Video Card: AMD Radeon HD 6570 1GB GDDR3 16X PCIe Video Card

Power Supply Upgrade: 700 Watts - XtremeGear SLI/CrossFireX Ready Power Supply

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie chce kupic jakiejs super drogiej karty... nie orietuje sie w cenach jak mogl bys mi doradzic powiedzmy taka srednia albo troche powyzej sredniej naprawde nie mam pojecia co za ile no i oczywiscie zeby dzialala na moim kompie.. bo mam go juz kilka lat ... i jeszcze pyt czy ta plyta i procesor pochodza pare lat czy to juz zabytki? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz ile masz do wydania kasy bo karta ze średniej półki kosztuje ok 1K zł, a zapewne tyle nie masz zamiaru wydać. Do tego konfigu sensowy wybór to GTX1050 za 550zł.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli uwazasz ze karta za okolo 1000 zl bedzie chodzila na tym kompie to zainwestowal bym... zwlaszcza ze od kilku lat nie wydalem grosza na kompa..

jesli chodzi o podkrecenie to nigdy tego nie robilem ale byl bym za czy jest to na tyle proste by zrobic to czytajac wskazowki(krok po kroku):)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tysiaka brałbym właśnie Radka RX470 można już go dorwać poniżej 900zł.

tak zrobie dzieki za pomoc

Od tego masz google.

wiem od czego mam google i wlasnie znalazlem ta strone.. i jesli twierdzisz ze powinienem skorzystac z google to po co jest ta strona i to forum????

jak bym mial pojecie o kompach itp to bym tu nikomu [gluteus maximus] nie zawracal.  a jesli chcesz rzebym szedl ta droga to na google znajde pewno tysiace kart i co wtedy mam do Ciebie pisac i pytac o kazda?? czy znowu szukac na google z wylaczeniem purepc forum??? nie rozumiem Twojej odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze to już cenowo minimum własnie 1200zł i czy jest sens do tego procka...

a wogóle wiesz co to za procek?

bo trochę piszesz nie ten teges

 

i ogólnie to pogoniłbym ten ram a kupił 2x8 GB 2133 z niskim cl

 Do tego konfigu sensowy wybór to GTX1050 za 550zł.

trochę żenujaco koledze doradzasz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogóle wiesz co to za procek?

bo trochę piszesz nie ten teges

Do czasu niepodkręcenia to jest zwykłe leciwe i5, a wnioskując po postach kolega nie ma o OC bladego pojęcia...

 

trochę żenujaco koledze doradzasz

Wytęż umysł i czytaj ze zrozumieniem wszystkie posty, a nie jeden wyrwany z konteksu. Pierwsza propozycja to był strzał bez określonej sumy do wydania... chyba, ze taki z Ciebie wróżbita maciej i ty juz wiedziałeś, wtedy chylę czoła panie macieju ;]

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet niepodkrecony i5 jest az za mocny do 1050 to mi szklana kula pokazała

a kot powiedział ze karta lepsza mocniejsza coby sobie poradzić z panoramicznymi obrazkami mogła [nie tylko w tankach]

 

i autor nie jest aż taki ograniczony sprzetem aby nie mógł ocnąć procka - a co wcale takie trudne nie jest [na poczatek to od 4 zacznie pewnie bez zmiany napięc nawet]

 

ps

mnie zastanawia skąd on tego radka do tego zestawu wykombinował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem cos takiego:

  1. Go in to M/B Intelligent Tweaker
  2. Advanced Frequency Settings - 44x
  3. CPU Ratio - 44x
  4. Advanced CPU Core Features - Press Enter
  5. Internal CPU PLL Overvoltage - Enabled
  6. Real Time Ratio Change in O/S - Enabled
  7. Intel Turbo boost tech - Auto
  8. Turbo power limit (watts) - set to 150
  9. Core current limits (Amps) - set to 150
  10. Intel Turbo boost tech - Disabled
  11. Press Esc
  12. Advanced Voltage Settings - Press Enter
  13. Load-line Calibration - Enabled
  14. Dynamic Vcore - +0.050v (make sure it's + not -)

 

tyle ze juz po paru min testu temp okazala sia za wysoka...do testu uzylem programu occt nie wiem czy mam za slaby wentylator czy moze cos tu jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asetek 510LC Liquid Cooling System 120MM Radiator & Fan to moje chlodzenie

 

Chłodzenie procka standardowe co było dołączone?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

tak Asetek 510LC Liquid Cooling System 120MM Radiator & Fan


Żeby podkręcić procesor potrzebujesz wydajniejszego chłodzenia od boxowego np.

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-grandis-2-xe1436-975165/

dzieki popatrze w takim razie za czyms takim... a myslisz ze te ustawienia sa w miare ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie nie jest może szczytem marzeń ale powinno dawać radę.

 

Jakie obroty wentylatora?

Chłodnica czysta? czy zawalona kurzem?

Jaka pasta termoprzewodząca i jak dawno nakładana?

 

W końcu jakie są te wysokie temp? Jeśli nie ma powyżej 90 st. C w occt, na pewno nie ma powodów do paniki.

 

 

 

Dynamic Vcore - +0.050v (make sure it's + not -)

Może się okazać, że procek ma tak wysoki vid, że nie trzeba dla mnożnika 44 podnosić napięcia a nawet można o te 0,050V obniżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczas testu temperatura byla chyba okolo 89 najwiecej w kazdym razie program sam przerwal test nie moge dojsc z jakiego powodu..  ale rzeczywiscie wentylatory byly zawalone kurzem.dzisiaj po odkurzeniu wentylatorow wydaje sie byc lepiej poki co najwyzsza temp po 40 minutach 84... chyba bedzie juz dobrze. pasty nigdy nie uzywalem.. obroty wentylatora pomiedzy 1340 a 1420....  jaka pasta kupic bo widze ze jest duzy wybor...a jak mam sprawdzic czy procek ma wysoki "vid" cokolwiek to jest i czy moze byc przez to problem tzn czy powinienem obnizyc napiecie..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...