Skocz do zawartości
Lokaty

Fortron 350W, czy coś nowego do A8-3870K+R9 380?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
 
Prosiłbym o rady względem zestawu który posiadam. Postanowiłem wymienić kartę graficzną z R7 260X na R9 380. W przyszłym roku docelowo chciałbym zmienić platformę, ale póki co to co mam dostatecznie mi wystarcza. Nie gram w bardzo wymagające tytuły, a zmiana grafiki wyszła w przypływie dobrej koniunktury... ale mniejsza o to, do rzeczy.
 
Zastawiam się, czy znajduje się tutaj może jakaś odważna osoba która łączyłaby taki (bądź podobny) oto zestaw z zasilaczem o wspomnianej mocy:
 
CPU: A8 3870K (bazowe zegary)
MOBO: Gigabyte a75m-s2v, mATX
RAM: 2x4GB 1600MHz, CL9
HDD: WD Blue 500GB
SSD: Samsung EVO 850 250GB
PSU: Fortron FSP350-60HLN(80)
+ jakiś DVD-RW
+ dwa wentyle - jakiś zwykły Zalman 80mm na wylot, 92mm na Spartanie HE924
 
Zasiłka posiada wtyk 1x6pin, więc aby zasilić R9 380 MSI Gaming 4G potrzeba dwóch sztuk.
Pierwsza kwestia, czy ktoś z Was posiada wiedzę ile ten Fortron jest w stanie z siebie "wypchnąć" prądu? Oczywiście interesuje mnie sensowność zabiegu wyprowadzenia tegoż dodatkowego wtyku 6pin ze zwykłego molexa i czy potencjalnie może stwarzać jakieś zagrożenie dla całego zestawu??
 
Oczywiście liczę się z tym, że modernizacja nie kończy się na wymianie karty w tym wypadku, ale odciągnięcie zakupu zasilacza pozwoliłoby mi dozbierać dodatkową stówę, żeby kupić jakiś ciekawszy egzemplarz niż pokroju Thermaltake 530W Smart SE, czy XFX 500W XT.
 
Dzięki z góry za pomoc!
Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron  FSP350-60HLN posiada + 12V1 Volt 10 A + 12V2 Volt 15 A. Dwie linie 12v w sumie 25A. Tutaj może być nie wystarczająco pod obciążeniem z docelową kartą graficzną. Twój procek ok 100W + grafika w/g internetów 190W mamy 290W a pozostaje jeszcze reszta konfigu.

Fortron FSP350-60MDN Rev A 350W z linią 19,5A do tego Xeon X5450+HD4850+4x1GB ram nie poradził z konfiguracją, przy ładowaniu windowsa frez.

 

Nawet jeżeli przerobisz molexa na dodatkowy wtyk do karty graficznej to prawdopodobnie zasilacz nie poradzi sobie po obciążeniem.

Zawsze możesz spróbować ale według mnie zasilacz przy twojej konfiguracji do wymiany. Kup coś z mocnymi liniami +12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@all

 

Dziękuję za poradę. Ogólnie rzecz biorąc nie chciałem wyliczać zapotrzebowania na prąd wg TDP, ponieważ to nie jest do końca miarodajna metoda.

Natomiast myślę, że nie będę kombinował bo i tak nie stać mnie na coś pokroju SeaSonic, więc zapytam czy wg waszej opinii SPC Vero M1 jest coś warty, czy omijać? Nie ukrywam, że półmodularna konstrukcja byłaby mi na rękę bo chcę pozostać przy microATX.

 

@Leon166

Zdaje sobie sprawę, że kombinacja z nV byłaby bardzien na miejscu. Nie chciało mi się "bić" na aukcjach o GTX960. Jak zmienię platformę to wykorzystam wtedy potencial tego "radzia". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ASUS R9 380X Strix ciagnie jakies 175W, wiec twoja powinna mniej pradu pobierac.

Pamiec jakies 5W. SSD pewnie jakis 2W, HDD 5W, przy uruchomeniu moze pobierac znacznie wiecej. Nie wiem jak proc i plyta glowna. Na zasialczu 350W powinno wszystko dzialac.

Przy wlaczeniu komputera bedzie krytyczny moment, ale jak sie juz wlaczy to powinno byc OK.

 

W kazdym razie istnieje mala szansa ze zasilacz nie wystarczy.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tom256

Hah, dzięki! Ostatecznie spiąłem zadek i zamówiłem nowy zasilacz... Seasonica. ;)
Doszedłem do wniosku, że będzie to ostatni komponent jaki wymienię w przyszłości. O ile w ogóle aż nie padnie... . Jeden krok dalej do poskładania niedużej w miarę cichej "puszki". Dzięki raz jeszcze i do zobaczenia na PPA!! ;)

Edytowane przez Lokaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego SS wybrałeś?

 

Konkretnie tego M12II-520 EVO. Być może odrobinę przepłacony, ale chcę się przekonać o jakości Seasonic na własnej skórze. Mocniejszego nie będę potrzebował mimo że różnica w cenie do 620W to 30 złotych (już poza budżetem). Modularność w małej skrzynce się przyda (będę przez najbliższe miesiące szukał jakiejś pod uATX).

Zobaczymy... jak nie będzie pasował to oddam. Pzdr!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...