Skocz do zawartości
gringololo

Sterownik GT720 wykoleja się.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z działaniem PC z kartą graficzną Geforce GT720. Wywala błąd "Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność". Dzieje się tak niezależnie od tego co robię. Najczęściej kiedy oglądam coś online, trochę rzadziej ale też często przy używaniu skype. Ale ogólnie dzieje się zawsze. Załączam screen błędu wraz z wklejoną specyfikacją PC. /dodam że wywalanie sterów wiąże się z mrugnięciem ekranem a czasami restartem kompa/.


Screen wrzucony na hosting:

https://zapodaj.net/58638be9aa2b2.jpg.html

PS: Na świeżo zainstalowanym Win7 Home Premium i sterach najnowszych ze strony Nvidia jest dokładnie to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadania tej karty skłoniło mnie to że dołożnona mi została w gratisie za długie oczekiwanie na sprowadzenie innego sprzetu który kupowałem. Miałem możliwość wybrania dowolnego sprzetu do danej kwoty i tyle. Zresztą nie są to szczegóły istotne dla problemu.

 

Zasilacz to natomiast śmieć. Który dokładnie jak mówisz nie powinien opuścić fabryki, chyba że w stronę śmietnika. 

 

Też wpadłem na ten pomysł i dziś wieczorem znajomy ma mi podrzucić swojego zapasowego corsaira do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadania tej karty skłoniło mnie to że dołożnona mi została w gratisie za długie oczekiwanie na sprowadzenie innego sprzetu który kupowałem. Miałem możliwość wybrania dowolnego sprzetu do danej kwoty i tyle. Zresztą nie są to szczegóły istotne dla problemu.

 

Zasilacz to natomiast śmieć. Który dokładnie jak mówisz nie powinien opuścić fabryki, chyba że w stronę śmietnika. 

 

Też wpadłem na ten pomysł i dziś wieczorem znajomy ma mi podrzucić swojego zapasowego corsaira do testów.

 

To jest istotne by pisać/wspominać o bezsensie takich zakupów (mimo że dostałeś gratis), by inni co to mogą przeczytać nie wpadli na taki pomysł. To samo zasilacz. Podaj jaka  marka i model  zasilacza.  Pamiętaj że zasilacz to wręcz podstawa stabilności komputera. Nawet jak nie ma mocnej karty w środku to i tak trzeba tam wsadzić nawet i 400W zasilacz ale markowy ze sprawną elektroniką  i zabezpieczeniami by trzymał odpowiednio napięcia i był bezpieczny dla reszty sprzętu. Takie przypadki były tu opisywane. Mój znajomy jakiś czas temu stracił przez kiepski zasilacz kartę graficzną i płytę główną, więc tak trzeba o tym pisać.  Zmiana zasilacza może rozwiązać problem. Sterownik możesz wgrać starszy nawet o 2 miesiące bo karta jest leciwa, więc wydajności to nie zmieni, bo po za wyświetllaniem obrazu ta karta do grania się nie nadaje. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek zaczniesz rzeźbić w sterach.

Porządek zrób za pomocą poniższego narzędzia.

 

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

 

Nie wiem jaką grafe miałeś wcześniej, ale procedurkę możesz powtórzyć i dla NVIDII i dla ATI tym programem, wtedy będziesz mieć 300% pewności, że w systemie nie ma pozostałości po starych driverach.

 

potem możesz zainstalować dowolne drivery łącznie z najnowszymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...