Skocz do zawartości
grassik1980

{ZESTAW} Pomoc w złożeniu zestawu za około 4 tyś :)

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

tak jak w temacie, bardzo proszę o pomoc w złożeniu zestawu za 4 tyś(plus minus jakies 300 zł, albo przekonajcie mnie ze warto jeszcze wiecej dolozyc :))))) . Zestaw tylko do zabawy. Mam juz 36 lat i moja wiedza na temat sprzetu skonczyla sie w 2006 roku :))). Myślałem o zestawie z purepc za 4200 + obudowa , ale może macie inne pomysły aby sprzęt był jak najbardziej wydajny. Oczywiście ram czy większy dysk mogę sobie z czasem dokupić. Nie wiem czy dysk SSD jest na starcie obowiązkowy, czy nie lepiej kase zainwestowac w  lepszą karte graficzna czy procesor i z czasem tego SSDKa dokupic. Liczę na wasszą pomoc, pozdrawiam młodych i takich starych jak ja :)) ps. sprzet kupuje bo zawsze lubilem grac w starego CODa , a teraz na starosc zachorowalem na Battlefield 1  :)

Edytowane przez grassik1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4144zł trochę ponad budżet ale warto można też dołożyc do GPU z lepszym chłodzeniem ale sądząc po opinniach ta też jest niezła

 

Bardzo fajny przyszłościowy zestaw, ale na miejscu opa bym rozważył jakiś porządny i drogi zasilacz, który mógłby bez zająknięcia przeżyć procesor. 

A ten MSI to chyba armor tak? To jest jedna z głośniejszych jednostek chyba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem zeby kupic GTX1070, procesor I5 6500 BOX, bo nie znam sie na podkręcaniu i chyba tego nie będę robił, a więc mógłbym zaoszczedzić na płycie, procku i BOXowym chlodzeniu procka. A co myślicie zeby na starcie kupic tylko 240GB SSD bez zadnego HDD, który bym dokupił z czasem. Tak jak pisalem komputer bedzie tylko do gier i pewnie wiecej niz 2-3 na raz nie bedą zainstalowane. Co do zasilacza to sie juz kompletnie nie znam, sugerowalem sie tylko tymi co są przy zestawach na pureppc. pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz czekać na kaby lake, to moim zdaniem nie ma się czego czepić, może oprócz karty. Czemu taką drogą wziąłeś, czym się kierowałeś konkretnie? 

 

No i instalacja nowszego biosu i montaż komponentów - to można zrobić samemu oglądając dwa filmy w internecie i czytając instrukcję do obudowy i płyty głównej, a zawsze te kasę mógłbyś włożyć w inne komponenty, a zawsze można dorzucić do zasilacza, płyty głównej. W każdym pewno te 120zł ulokowałbym w sprzęt i złozył go sam, bo można jeszcze dociągnąć za to co polecam.

Edytowane przez dine344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po lekkiej modyfikacji teraz to wyglada tak , http://www.morele.net/inventory/info/fIQZM3/                Dyski ram za miesiac , moze dwa dokupie sobie, teraz to ma byc komputer do 2 gier. Wiecej naraz nie bede gral.  Najwiecej obaw mam do karty graficznej, czy nie przepłacam,  czy jakiś palit albo cos innego za 1300 zł nie będzie raptem powiedzmy 3-5% wolniejszy ale dużo tanszy. nie chcę tych 4500 zł przekraczac na tą chwile. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle link wkleiłeś. Co do tego 1060 to one będą tak samo wydajne, ewentualnie różnica będzie w kulturze pracy. Musisz obejrzeć jakieś porównania różnych modeli i wybrać sobie. 

 

A generalnie w co będziesz grał, masz zamiar podkręcać? Może nie ma sensu się pchać w procesor 'z K' i drogą platformę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/inventory/info/fIQZM3/

 

zależy mi na wydajności, tak jak pisałem , tylko nie wiem czy dodatkowe 100 zł za tą karte co wybrałem ma sens, może lepiej dolozyc ramu za tą kase. Wybralem taką plyte i procesor żeby tych elementow nie ruszac przez dluzszy czas, jak zacznie być wolno to podkrece procka. doloze ramu, zmienie  karte graficzna. Plyta i procek ma być jako ostatnia zmieniana. Zawsze tez mogę kiedyś zmienić na jakiś I7 :) A grac na początek będę w Battlefielda 1 . Proszę mnie zrozumieć:) ja miałem kilka lat przerwy w graniu itd... Ja jestem dinozaurem , wychowałem się na takich grach jak Heretic, Doom, wolfenstein (ten najstarszy) i najlepszy Duke Nukem. Ostatnia gra jaka gralem to call of duty :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kartą to tak jak pisałem wcześniej, jedyna różnica to będzie w głośności i temperaturach. Zweryfikuj wybór z internetem. 

Obudowa twój gust. 

Chłodzenie nie wiem czy się zmieści z ramem, poza tym to i chłodzenie i ram są w porządku. 

Płyta główna starczy, nie pomogę w tej kwestii, ktoś inny by się musiał wypowiedzieć, albo musisz sam doczytać w internecie.

SSD jest dobre. 

Procesor tak samo. 

 

Dołożenie teraz do 16gb ramu miałoby tę zaletę, że miałbyś wtedy 2 kości po 8gb zamiast 4 po 4gb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty to o wzorowej kulturze pracy w podobnej cenie jest MSI gtx1060 Gaming X 6GB, albo brać tańszą np MSI Armor gtx1060 ocv1 lub Palit.

Jeśli chcesz w przyszłości dokupić RAM to ja brałbym jedną kość 8GB. Można 2x4GB  i później też 2x4GB dokupić. Mimo tego osobiście wolałbym: teraz 1x8GB , w bliskiej przyszłości drugie 1x8GB i mieć wolne gniazda na ewentualne dołożenie gdy będzie potrzeba (za 1 lub 2 lata). Choć możliwe,że nie będzie takiej potrzeby-tego nikt nie wie.

Co do chłodzenia to ma wys. 159mm , miejsce w Aquariusie na cooler CPU 175mm.

Nie rozumie usługi w koszyku "aktualizacja BIOS". Takie rzeczy samemu się robi,  zwykle za pomocą programu dołączanego na DVD do płyty -> dwa/trzy kliknięcia+podłączony net. 

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie usługi w koszyku "aktualizacja BIOS". Takie rzeczy samemu się robi,  zwykle za pomocą programu dołączanego na DVD do płyty -> dwa/trzy kliknięcia+podłączony net. 

a może boi się że jak cos pojdzie nie tak to zostanie z matrwą płytą  :ploom:  a tak sklep się tym martwi

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...