Skocz do zawartości
Masserati

Czy sa jakies gry na PC wspierajace HDR?

Rekomendowane odpowiedzi

Ktory Resident Evil? :P

 

Znalazlem jeszcze Gears of War 4, Forza Horizon, Rise of the Tomb Raider i Shadow Warrior 2. I to chyba tyle. ;/

Dwie pierwsze i tak mam na liscie zakupow, wiec bedzie trzeba koniecznie wyprobowac. Dwie ostatnie niestety juz ograne.

 

@Devil ja bym powiedzial, ze prawidziwe hdr (nie te symulowane) jest lepsze od 4k. Innymi slowy wybralbym 1080p+HDR zamiast zwyklego 4k. ;)

 

edit. dobra GoW4 niby na pc tego nie wspiera...

https://gearsofwar.com/en-us/forums/e9b54fc61eb74ad783d533ca502b0132/threads/no-hdr-on-pc-version/b50e8c6f-a72c-4328-b48d-ee5a73af947b/posts

Edytowane przez Masserati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil 7. Ale to zdaje się tylko na PS4/PS4PRO te gry to obsługują.  Ba PC z tych co wymieniłeś to nie wiem co jeszcze obsługuje. U mnie na PC w najnowszym Tomb Raider nie ma takiej opcji do wyboru, a TV zresztą sam o tym informuje że taka opcja jest włączona, więc nawet jakby automatycznie gra włączała to bym o tym wiedział.  Nie mam reszty gier to nie oceniam. Wiem że Forza obsługuje na ale na  Xboxe One S. Tak jak zresztą  wspomniałem wcześniej to całe HDR najlepiej sprawdza się w filmach i to nie wszystkich. Niezły efekt jest w Marsjaninie na UHD Bluray z HDR. Ale raz że filmy są drogie  w tym formacie to jeszcze praktycznie mało dostępne w PL i większość bez polskich napisów. No i trzeba mieć odtwarzacz Bluray UHD. Najtaniej i nabardziej opłacalny jest właśnie Xboxe One S co ma odtwarzacz Bluray UHD w przeciwieństwie to PS4 PRO. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem. HDR działa również na 1.4, bo testowałem na zwykłym PS4 i kablu HDMI 1.4.  Tomb Raider na PC po prostu nie ma tej opcji HDR bo nie idzie jej nigdzie włączyć. A po PS4 w grach widzę że w każdej się HDR włącza ręcznie tylko TV wykrywa tą opcje i informuje zaraz po odpaleniu gry.  Tak jest między innymi w wspomnianym Resident Evil 7,  The Last Of Us Remastered i Uncharted 4. Więcej gier nie testowałem. Wiem że  na Xbox One S Forza obsługuje.   Tak więc HDMI 2.0a nie jest do tego potrzebne jak widać skoro na 1.4 i zwykłym PS4 działa HDR.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak mówisz to jest to cenna informacja. Ogólnie HDR jest mocno forsowany na konsolach, marketing robi swoje więc może wydawcy tych gier w wersji dla PC wprowadzą również obsługę do gier na pc. Ale nie dziwie się, że im sięnie śpieszy bo 99.9% pc monitorów nie obsłuży hdra i pewnie zbyt mało osób gra na nowszych telewizorach podlaczonych do pc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem. HDR działa również na 1.4, bo testowałem na zwykłym PS4 i kablu HDMI 1.4.  Tomb Raider na PC po prostu nie ma tej opcji HDR bo nie idzie jej nigdzie włączyć. A po PS4 w grach widzę że w każdej się HDR włącza ręcznie tylko TV wykrywa tą opcje i informuje zaraz po odpaleniu gry.  Tak jest między innymi w wspomnianym Resident Evil 7,  The Last Of Us Remastered i Uncharted 4. Więcej gier nie testowałem. Wiem że  na Xbox One S Forza obsługuje.   Tak więc HDMI 2.0a nie jest do tego potrzebne jak widać skoro na 1.4 i zwykłym PS4 działa HDR.

Devil - Co ciekawe SONY PS3 odpalało 3D na najzwyklejszych kablach hdmi (nawet tego nie wspierających) - Także tak - aktualizacja sprzętu sporo potrafi, nawet z wtyczki 1.4 zrobić 2.0 :D Magic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil - Co ciekawe SONY PS3 odpalało 3D na najzwyklejszych kablach hdmi (nawet tego nie wspierających) - Także tak - aktualizacja sprzętu sporo potrafi, nawet z wtyczki 1.4 zrobić 2.0 :D Magic.

Bo kabel najczęściej ma tu mało do gadania, jak jest dobrze wykonany to wszystko przeniesie.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. W sumie HDR to nowość od tego roku to może faktycznie Geforce'y 9xx i niżej tego nie wspierają po złączu HDMI. Nie wiem jak jest z DP. Druga sprawa że pobrałem parę filmików w 4K z HDR i  żaden odtwarzacz, który to niby na PC ma wspierać tego nie odtwarza prawidłowo. Kolory są albo jaskrawe, ale wszystko jest przyciemnione.A jak wgram na pendraka i podepne pod TV ten sam filmik to jest wyświetlany z HDR co widać od razu i jest informajca na TV o tym że materiał jest z HDR. Kabel kupowałem ten:

 

http://allegro.pl/kabel-hdmi-2-0-cx-blue-full-hd-4k-3d-cec-arc-3m-i5225452249.html?snapshot=MjAxNi0xMS0wOVQxNjo1NTowM1o7YnV5ZXI7NjE2YTEzMDk2NDE5MzA3YjFiNTAzYjJjNzhkOGUzYzk5ZWQ2MTcyN2EzM2ZmZTA3NjE3NGQ1Y2ZmNjljNTAwZg==

 

Z racji 4k pewnie i tak będę zmieniał kartę na 1080Ti lub coś od AMD o ile mnie przekonają jakąś dobrą opcją. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłata do TV z HDR jest tego warta? Nie widziałem jeszcze HDR na oczy, ktoś się podzieli opinią?

 

Różnica jest bardzo duża w materiale z HDR. Czy warto? Efekt jest dosyć znaczący. ALE.

 

Czy warto dopłacać do "pierwszego rzutu" telewizorów z hdrem? Ja bym poczekał aż to się chwilę zadowmowi i wyjdą lepsze modele.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to świeża technologia + mało rzeczy to obsługuje + wydaje się że gry na konsole które mają HDR są podbijane na jasności i tyle + duża różnica cenowa - poczekać aż stanieje i stanie się to standardem. Tak jak z 4K - na co to komu teraz skoro filmów mało i kosztują po 130zł szt. :D

PS. Jeżeli ktoś pyta o różnicę "z hdr czy bez" to niech odpali Half-Life 2 Lost Coast bez HDR a potem z HDR. ;) Pamiętam jak na mnie to zrobiło wtedy wrażenie... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to świeża technologia + mało rzeczy to obsługuje + wydaje się że gry na konsole które mają HDR są podbijane na jasności i tyle + duża różnica cenowa - poczekać aż stanieje i stanie się to standardem. Tak jak z 4K - na co to komu teraz skoro filmów mało i kosztują po 130zł szt. :D

 

PS. Jeżeli ktoś pyta o różnicę "z hdr czy bez" to niech odpali Half-Life 2 Lost Coast bez HDR a potem z HDR. ;) Pamiętam jak na mnie to zrobiło wtedy wrażenie... :D

 

Nie widziałeś HDR na żywo więc niestety nie wiesz o czym piszesz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W filmach (jak Marsjanin) efekt jest bardzo dobry bym powiedział. W grach to już różnie. Zależy czy komuś to potrzebne. Ja postanowiłem kupić TV 4K z tą technologią bo akurat ten model mi pasował. Ma dosć  niski input lag i jako tako nadaje się na monitor do PC. Zresztą mało gram w multi ostatnio i ogólnie mniej gram w gry, a więcej oglądam filmów. W przyszlym roku wpadnie Xbox One jako odtwarzacz Bluray UltraHD i do zwykłych płyt Bluray. PS4 sobie zostanie oczywiście bo jeszcze parę gier ciekawych wyjdzie na niego.   Wciąż zastanawiam się czy wymienić grafikę i chyba jednak zrezygnuje na razie w przyszłym roku lub kupie dopiero jakoś w 4Q. Do tego czasu pewnie 1080Ti za dużo nie stanieje, ale kto wie. No i do tego czasu może w grach PC pojawi się  HDR to będę miał co testować.  

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oglądasz screenshoty i potem popełniasz takie posty jakie zacytowałem to zdecydowanie nie masz pojęcia o tym czym jest HDR i jak wygląda na żywo. Żadne zdjęcie ekranu nie jest w stanie poprawnie oddać tego efektu. Ale aby wiedzieć coś na ten temat to trzeba jednak odpalić materiał w HDR na dobrej klasy telewizorze zamiast podziwiać screeny i potem pisać, że coś ci sie wydaje.

 

Pisaie o HDR softwareowym w HL2 to tylko gwóźdź do trumny i potwierdzenie, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

Edytowane przez CLAU
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oglądasz screenshoty i potem popełniasz takie posty jakie zacytowałem to zdecydowanie nie masz pojęcia o tym czym jest HDR i jak wygląda na żywo. Żadne zdjęcie ekranu nie jest w stanie poprawnie oddać tego efektu. Ale aby wiedzieć coś na ten temat to trzeba jednak odpalić materiał w HDR na dobrej klasy telewizorze zamiast podziwiać screeny i potem pisać, że coś ci sie wydaje.

 

Pisaie o HDR softwareowym w HL2 to tylko gwóźdź do trumny i potwierdzenie, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

z half-life się "śmiałem" ;) Ale widzę że lubisz wbijać gwoździe ;)

 

Dalej sugerujesz że nie widziałem - ok, żyj w swojej nieświadomości dalej :D

 

I nie, ja się nie "domyślam" ani mi się nie "wydaje". Napisałem co ja widzę i widziałem przejaskrawione niekiedy sceny z wręcz nienaturalnymi kolorami. - Było pytanie czy iść w tę technologię także dałem swoje 3 grosze iż dla mnie jak na razie to raczkuje i tyle.

 

 

A co do tekstu że "wydaje się" - nie mi się wydaje, tylko tak to finalnie wygląda - Podbity kontrast przy obniżonej jasności - tak to widziałem w Tomb Raiderze odpalonym na PS4Pro. Innych gier z tym nie widziałem, a filmów niestety znajomy jeszcze nie zakupił. Za to materiał na YT (ten wspierający HDR) robił wrażenie. Potem jednak wylałem sobie kubeł zimnej wody -  Nie mam odpowiedniego monitora, a przeskakując z 1080p na 4K barwy i kontrast się zmieniają w samym materiale - Magic! Na telefonie Z2 to samo - Normalnie mam HDR bez HDR.... ;) To tak jak z tym HDMI - Costi ładnie to określił - dobrze zrobiony obsłuży wszystko, ale dalej kupujcie te "lepsze", wspierające standard. ;)

 

Odpisałem że widząc to i patrząc na to ile jest materiału który to wspiera zalecam poczekać aż technologia będzie dopracowana + w normalniejszej cenie. Ale Ty widzę już ogarnięty manią i atakujesz twierdząc że tylko Ty możesz mieć rację. 

 

Także: rozumiem że Ty posiadasz tej klasy TV i na siłę próbujesz sobie podbić ego, dlatego kończę Waść tę dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie muszę sobie podbijać swojego ego czymkolwiek. Sprawdzałem gry oraz video na telewizorach od 6000zł w góre, bo taki minimalny aby HDR10 miałsens to Samsung KS7000 albo lepszym Panasonicu DX750. Dalej piszesz błędnie. HDR jak najbardziej zalezy od jasności i pojęcie ilości nitów jest tutaj kluczowe. Tym lepszy efekt HDR im więcej nitów jest w stanie wyświetlić telewizor - inna sprawa, że przy wieczornym graniu poziom jasności jest tak duży, że niektórzy mogą nie być w stanie teg oglądać bo to po prostu męczy wzrok. HDR to również rozszerzona paleta kolorów rec. Na PC raczej szybko sięto nie zadomowi bo nikt nie ma monitora obsługującego HDR, palete rec, strefy wygaszania matrycy i wiele innych cech, które posiadają telewizory.

Może widziałeś ten efekt na tv obsługującym HDR i mającym słabą i ciemną matrycę.

 

I jeszcze na koniec: ja cie nie atakuje tylko prostuje twoje wypowiedzi. To ze sie na czyms nie znasz, albo znasz bardzo slabo to nie jest moja wina. Ja sie nie znam na overclockingu z uzyciem azotu, nawet nie widzialem tego na zywo wiec sie po prostu na taki temat nie wypowiadam. Musialo strasznie cie cos zabolec, skoro piszesz o jakiejs mojej manii. O ego nie wspominam, bo widze, ze posiadanie czegos "dobrej klasy" ci w jakis sposob chyba uwlacza. Dziwne, jestem na forum sprzętowym i ktos mi wytyka, ze mam lepszy telewizor, mam kontakt z HDR i pisze o tym jak jest. Mimo ze nie jestem zupelnie fanem tej technologii a kilak tematow nizej sa osoby, ktore maja komputery do odpalania 3dmarkow o wartosci 2-3 moich telewizorow. Czy oni wydaja tyle na sprzet aby sobie podbic ego? Co z ludzmi, kupuajcymi drogie samochody? Bufony a nie fani motoryzacji?

 

Co sie dzieje z tym swiatem? I z ludzmi na tym forum...

Edytowane przez CLAU
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że na mojej karcie jednak idzie odpalić HDR, ale tylko na razie w grze Shadow Warrior 2.  Efekt jest wyraźny. W nowym Tomb Raiderze nadal nie mogę włączyć mimo że ostatnio na Steamie coś tam pobrało za łatkę. W ogóle nie widzę tej opcji w ustawieniach gry. Szkoda bo TR by się sprawdził ten efekt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że na mojej karcie jednak idzie odpalić HDR, ale tylko na razie w grze Shadow Warrior 2.  Efekt jest wyraźny. W nowym Tomb Raiderze nadal nie mogę włączyć mimo że ostatnio na Steamie coś tam pobrało za łatkę. W ogóle nie widzę tej opcji w ustawieniach gry. Szkoda bo TR by się sprawdził ten efekt. 

 

Zgodnie z tym artykułem zaróno Maxwelle jak i Pascale obsługują sprzętowo HDR: https://developer.nvidia.com/displaying-hdr-nuts-and-bolts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super. Teraz pytanie co z tym Tomb Raiderem. Niby da się włączyć HDR w tej grze na PC. Wiem że wersja PS4 to obsługuje. Pobrałem demko, ale w demu tego efektu nie ma. Pewnie pełna wersja to obsługuje, ale nie będe jej kupował po raz drugi na PS4 bo już mam na PC. No chyba że stanieje do ok 120 zł :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie śpieszy z patchowaniem gier na pc bo nie ma jeszcze szeroko dostepnych odpowiednich monitorów do HDR a osób podłączających skrzynke pod tv aby grać jest raczej garstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi może powiedzieć dlaczego po raz drugi implementują do gier HDR i twierdzą, że to nowość, rewolucja itp. ? Przecież HDR jest w grach już od ładnych paru lat. Tyle tylko, że dla mnie to od zawsze była skopana opcja bo nie działała tak jak powinna. Przynajmniej dla mnie. Bo mnie HDR kojarzy się z wysokim zakresem tonalnym z fotografii dzięki czemu widzimy szczegóły w cieniach, a jednocześnie światła nie są prześwietlone.

Tymczasem działa to na odwrót. W cieniu ciemno jak w pupie, a w świetle wali po oczach, że aż patrzeć nie można np. seria Crysis.

 

Nie rozumiem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR który teraz wchodzi nie ma za wiele wspólnego z tym który pojawiał się w grach od czasów HL:LC. Bliżej mu właśnie do tego znanego z fotografii.  Ma on umożliwić np. ukazanie jasnego słońca bez podbijania jasności całej matrycy.

Potrzeba do tego panelu ze strefowym podświetleniem lub najlepiej sterowania każdym pikselem z osobna (np. oled).

Efektem jest właśnie wyższy zakres tonalny i kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...