Skocz do zawartości
Masserati

Czy sa jakies gry na PC wspierajace HDR?

Rekomendowane odpowiedzi

RE7 na PC potwierdzony że wspiera HDR.  Cena 140 zł to itak mniej niż na PS4, ale poczekam może spadnie w ciągu miesiąca nieco, bo demko jakoś mnie nie powaliło i nie czuje parcia aż takiego na tą grę.  

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy film mam za sobą. A dokładnie Przełęcz Ocalonych na Blu-ray UltraHD.  Efekt nawet ciekawy nie powiem. Np płomienie i ich kolor i nie tylko. Dalsze oświetlenie w tle bardziej stonowane. Daje to fajny hmm klimat. Zwłaszcza biorąc pod uwagę tematykę filmu i scenerie.  Poluje na jakieś  przyrodnicze/dokumentalne  np.  na pustyni. Oczywiście wysoki  bitrate w 4K i z HDR.

 

 Sam efekt HDR w filmie robi dużą różnicę, ale można się spokojnie z tym obejść. Nie zrobiło na mnie takiego wrażenia. Prędzej już samo 4K, ale to głównie w grach. W filmie między FHD a 4K (Blu-ray vs ultraHD Blu-ray) różnica nie jest już  tak bardzo widoczna. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie HDR momentami grubo przesadza z nasyceniem kolorów i rozbieżnością od oryginalnego obrazu. Jak go gier to wolałbym porządnego IPSa i ręcznie ustawić kolory na nieco bardziej nasycone niż np. VA z HDR. Tak jak mówi @Devil nie każda gra wykorzysta to co na HDR odpowiednio.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy film mam za sobą. A dokładnie Przełęcz Ocalonych na Blu-ray UltraHD.  Efekt nawet ciekawy nie powiem. Np płomienie i ich kolor i nie tylko. Dalsze oświetlenie w tle bardziej stonowane. Daje to fajny hmm klimat. Zwłaszcza biorąc pod uwagę tematykę filmu i scenerie.  Poluje na jakieś  przyrodnicze/dokumentalne  np.  na pustyni. Oczywiście wysoki  bitrate w 4K i z HDR.

 

 Sam efekt HDR w filmie robi dużą różnicę, ale można się spokojnie z tym obejść. Nie zrobiło na mnie takiego wrażenia. Prędzej już samo 4K, ale to głównie w grach. W filmie między FHD a 4K (Blu-ray vs ultraHD Blu-ray) różnica nie jest już  tak bardzo widoczna. 

 

Twój telewizor ma średnią jasność HDR na poziomie 500 nitów, więc nie spodziewaj się cudów. HDR pełnię swych możliwości pokazuje dopiero na telewizorach OLED i tu robi to naprawdę bardzo duże wrażenie.

Edytowane przez murdock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem transmisję z meczu rozgrywanego w ciągu dnia w ostrym słońcu. Różnica między kamerą klasyczną i HDR była gigantyczna, to co na zwykłej kamerze było przepalone niemal do białości, na kamerze HDR miało normalną jasność i wszystkie szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem chwilę czasu więc zaglądnąłem do pewnego sklepu RTV. Na wystawie z 50 telewizorów, szukałem porównania HDR vs zwykły i powiem tak: sama funkcja HDR to nie wszystko. Obraz na niektórych średniej półki telewizorów z HDR był gorszy niż na tych lepszych telewizorach bez HDR. Wyróżniał się jeden LG który miał HDR,ale kosztował sporo więcej kasy niż inne. Krótko mówiąc "HDR" to często marketingowy slogan, jak chcesz sobie wybrać monitor z pięknymi kolorami to trzeba albo zobaczyć na własne oczy albo poczytać recenzje. Dobra implementacja HDR na TV z ładnymi kolorami będzie robić wrażenie. Ale na większości efekt jest taki jakby ktoś przesadził z jasnością i nasyceniem,zupełnie nie oddaje to realistycznych kolorów,jakiś niezły panel IPS po kalibracji będzie o wiele fajniej wyglądał.   

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...