Skocz do zawartości
maniek1310

Sapphire Nitro+ RX 470 4g - a moc zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zestaw jak poniżej i mam problem z kartą graficzną a mianiowicie, gdy miałem podłączoną kartę graficzną pod hdmi do monitora obraz czasami mrugał i pojawiały się artefakty. Teraz gdy podłączyłem pod gniazdo dvi w karcie graficznej z przejściówką na hdmi do monitora artefakty się nie pojawiają, ale jeszcze czasami mruga obraz. Może to być spowodowane zbyt słabą mocą zasilacza. Dodam jeszcze, że najczęściej działo się tak bez obciążenia. W grach tego nie zauważyłem, ale mało co gram.

 

Zestaw : 

 

Intel i5-6400

Kingston 8 gb 2100 MhZ

Asrock H110M-HDV

Sapphire Nitro+ 4GB RX 470

XFX 550W

Dysk 1 : ssd 120 gb

Dysk 2 : hdd 500 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro artefakty i mruganie pojawia się jak karta jest nieobiążona to odpada kwestia tego że zasilacz jest za słaby .

 

Nie napisałeś dokładnie jaki to model XFX bo firma ma kilka zasilaczy o tej mocy - stary Core , nowszy Core TS , XTR , XTS , TS ( który ma w dodatku 2 wersje ) etc.

 

Zasilacze XFX generalnie mają dużą moc na linii +12V , często powyżej 500W ( w przypadku modeli 550W ) .

 

500+ W to wystarczającą doa I5 6400 + Rx 470 skoro karta testowana na I5 4460 i zasilana przez BQ DP Pro 10 1200 W bierze ~85 W w idle i ~250W podczas testu w Crysisie 3 ( cały zestaw + straty na PSU ) .

 

Po odliczeniu strat na PSU ( sprawność ~90% ) wychodzi 76W / 225 W .

 

Choć problem z zasilaczem nie wykluczony , tyle że to nie problem z za małą mocą .

 

Dalej idąc - jak temperatury karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura między 30 - 55 stopni. Ogólnie nie wiem jak to jest z tym dodatkowym zasilaniem 8 pin bo w zasilaczu mam dwie różne wtyki. Pierwsza ma 3 x 12V i 5 x GND a druga 4 x 12 V i 5 x GND. Z tego co były opisane wtyczki to ta pierwsza jest właśnie do pci, więc tą mam podłączoną. Jeżeli chodzi o zasilacz to jest to XFX Core 550W 135mm 80+. Dodam jeszcze że zaczęło się to dziać po zmianie podzespołów (cpu, mobo, ram, gpu), na starym zestawie (amd apu) wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...