Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam procesor AMD Fx 8320 ( na razie nie podkręcony ) i kartę radeon r9 270 która z najnowszymi tytułami radzi sobie jak bóbr z produkcją płyt głównych.

Chciałem wymienić ją na coś w cenie 1000 - 1400 zł. Od razu zaznaczam, że nie mam możliwości zmiany płyty głównej i procesora.

Myślałem nad kartami gtx 970 i 1060, ale martwi mnie czy sam bottleneck skutecznie nie zabije wydajności tych kart.Nie zależy mi na więcej niż 60-55 fps.

Ewentualnie procesor mogę podkręcić, ale z racji słabych sekcji zasilania płyty MAX wynosić będzie jakieś 4,2 - 4,3 Ghz. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tych co minusują - uzywajcie mózgu także do rozrywki 

 

"Wąskie gardło".

dziekujemy za wyczerpującą odpowiedź ale głębokie jest lepsze  :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w jakiej rozdzielczości będziesz grał. Im wyższa rozdzielczość, tym CPU ma mniej do roboty względem GPU. Pewne jest to, że jak włożysz GTX1060 to będzie więcej klatek. No i co z tego, że CPU będzie ograniczał lekko tą kartę. Gry staną się grywalne, a o to Ci chodzi.

W dodatku, jak kiedyś zmienisz platformę, to możesz nie kupować grafiki i rozwinąć pełnię możliwości GTX1060. GTX 1060 możesz też 1/2 roku przed końcem gwarancji sprzedać za niezłe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...