Skocz do zawartości
Pancjusz

Wymiana całości czy kilku podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Aktualnie :

Intel g860 2x 3.0 ghz

GIGABYTE GA-H61M-DS2V

Iceq radeon His 4850

Ram 4Gb

Zasilacz 400w

 

 

Spalila sie prawdopodobnie karta graficzna bo po jej odpieciu wszystko smiga na zintegrowanej, ale przejde do sedna ...

Od jakiegos roku ten komp lezy nie uzywany, mam zamiar cos w koncu z tym zrobic i zastanawiam sie nad wymianą wszystkiego na używane/nowe lub wymiana kilku podzespołów. kwota jaka chciałbym przeznaczyc to ok 1000 zł z naciskiem na grafike/procesor. Komputer chce uzywac do gierek online Cs GO, diablo III i do surfowania po internecie ... jest ktoś w stanie podeslac kilka propozycji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor na i5 (2400, 2500)

ramu do 8 gb 

karta graficzna zaleznie od budzetu mysle ze odpowiednik 1050ti by ten procesor pociagnal, ale wiecej jak 400zl bym tu nie wkladal i tak masz niskie wymagania 

jakies 7770, 7850 moze? tylko koniecznie 2gb pamięci 

 

no i zasilacz moze byc do wymiany napisz jaki to model

Edytowane przez dine344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dine344

 

GPA 500S8 jednak to 500 nie 400 :)

 

Co mysliscie o i5 2500k uzywke z allegro czy olx ? Wiarygodnie ? Czy lepiej cos innego w podobnej cenie :)

Do tego grafika HD7959 sapphire mysle ze za 450 dostane czy lepiej jakies R9 280X ale na ta chyba zasilacz jest zaslaby , hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej coś nowszego czyli 280x. i5 2500K z Allegro to nie najgorszy pomysł o ile cena ciekawa bo jak znacznie drożej niż i5 2500 bez K lub i5 2400 to trzeba już pomyśleć o OC a tu do wymiany płyta na taką z chipsetem P67 luz Z77. A to pewnie z jakieś 250 zł. licz że za proca dasz ok 500 to już  daje 750 zł. Ramu też  trzeba dokupić bo 4GB to dziś  ciut mało. Szukaj lepiej i5 2400/2500 i do tego 280x i będzie git. Nie będzie trzeba zmieniać płyty tylko dokupić potem 4GB ramu no i grafika 280x w miejsce poprzedniej spalonej. A skoro o tym mowa to napisz nam co za zasilacz posiadasz (bo te 400W to troszkę mało informacji i tak zresztą będzie potrzebny mocniejszy nieco. Więc od razu zaproponuje:

 

https://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-xt-500w-p1-500b-xtfr-857272/

 

Tak więc koszta rosną, ale i tak wyjdzie taniej niż za nowy Skylake 6500 czy  nawet Haswell 4460. Zwłaszcza jak kupisz i5 2500K w dobej cenie to się opłacie bez OC. Ale jak masz dokładać do 2500K względem 2400/2500 to lepiej pomyśleć o OC, ale to dodatkowe koszta. Na obecnej H61 nie podkręcisz.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę do oc bym sobie darował, skoro już ma h61 w domu.

 

Kupujesz i5/i7 2400/25002600 (jednostki z k sobie odpuść, chyba, że faktycznie cena będzie jak za bez k) i grafikę za tyle ile zostanie kasy, może być ten 280x, solidna karta, ale to jeżeli chcesz grać w nowe gry, jeżeli tylko cs:go i diablo a jakieś gta v Cię nie interesuje, to nie trzeba aż tyle wydawać. 

 

Generalnie to ja bym kupił 2500, nie wiem ile one kosztują dokładnie, ale 2500k widziałem po 400, 420, czasem nawet taniej, to 2500 powinno być jeszcze tańsze. To pozostawia prawie albo ponad 600zł na kartę, można nawet myśleć o 1050ti nówce ze sklepu jak tanio kupisz procesor. Niestety z używek to za te pieniądze jest bieda, wszystko o wydajności 1050ti jest od niej droższe (gtx 960 4gb dla przykładu, ludzie płacą za to grubo powyżej 700zł, gtx770 na allegro też schodzi za tyle, że osobiście bym nigdy tego nie kupił), albo mega stare. 

 

No i koniecznie 4gb ramu, dużo lepiej się z komputera korzysta, już nie mówiąc o grach.

Edytowane przez dine344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie komp na gwarancji, ale nie wiadomo jaka tam płyta. Warto zadzwonić i zapytać. Jakiś dysk SSD z czasem warto rozważyć.  Zależy to od płyty bo jak tam jest jakieś  najtańsze badziewie to lepiej zostać przy obecnej i dokupić po prostu procesor. Nie zawsze są dostępne. Pojawiają  się od czasu do czasu na Allegro w cenie 400 zł za 2500 bez K lub 420 zł. Tyle przynajmniej ostatnio widziałem. 2500K szedł po 519 zł.  Płyte juz masz. Dokupujesz ram i karte i masz pewność. No i zasilacz do wymiany na ten co poleciłem w poprzednim poście.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie rozumiem, z tego kompa przełoży sobie procesor do swojej płyty, a z resztą co zrobi? Sprzeda za 200zł, o ile ktoś kupi w ogóle? Przecież ma obudowę, dysk, system, takie komputery się opłaca kupić tylko i wyłącznie gdy chce sie mieć oryginalny system a nie ma sie absolutnie nic na start, żadnego starego dysku itp. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dyspozycji mam jeszcze stary dysk bodajze 320Gb

Rozkminiam czy nie wyjdzie taniej jakbym kupil tego gotowca z linku wyzej i wsdzil tam moj dysk/ram/zasilacz i kupic do tego karte. Tylko czy ten zestaw wydaje sie byc atrakcyjny ? Czy lepiej btloby kupic i5 2500 za 430 plus radeon hd 7950 (?????) plus ram 8 gb i zlozyc to z moimi aktualnymi czesciami ktore znajduja sie w starej obudowie

Edytowane przez Pancjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...