Skocz do zawartości
Guanabana

Dobranie karty do starego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki jeden stary komputer. I poszukuję do niego pasującej karty graficznej. Bo ta obecna ma jakiś defekt i są niebieskie pasy w niektórych miejscach. Zamieszczę wam raport z dxdiag (mam nadzieję, że to nie problem) i chciałbym pomocy przy doborze karty, takiej by komputer się z nią uruchamiał, próbowałem już ich kilka i niestety.

 

  • jaką kwotę chcesz przeznaczyć - oferujcie cokolwiek, komputer nie jest mój skonsultuję to z tą osobą i zobaczę co on na tę cenę
  • czy części mają być nowe czy mogą być używane - mogą być używane, ale muszą być sprawne
  • czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!) - nie

Poza tym jak sprawdzić jaka jest tu płyta główna?

DxDiag.txt

Edytowane przez Guanabana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz program CPU-Z i wrzuć screeny z zakładek CPU, Mainboard i Graphics. No i określ kwotę i wymagania. Komp do gier? Pracy? Jakiej pracy? Nic nie wiemy. Przedział cenowy kart to od 150 do 10000zł.

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus:

 

Nie tam zaraz leniwy, nie trzeba tak ostro. Po prostu nie znałem skutecznego programu do takich rzeczy, próbowałem everesta, ale jakieś głupie błędy pokazywał.

 

neomagnet:

 

To jest bardzo stary komputer (chyba z 12 lat) i zepsuła się w nim karta. Pożyczałem różne karty od znajomych i w momencie podpięcia ich do płyty głównej, komputer nie uruchamiał się w ogóle, więc to znaczy że były z nim niekompatybilne.

 

Sam komputer ma po prostu działać, uruchamiać się. Grać raczej nikt nie będzie próbował na takim starym sprzęcie, więc pewnie posłuży głównie do pracy, i hasania po necie.

 

Cena, w sumie to najtaniej jak się da. A jak wrócę do domu to przeskanuję komputer CPU-Z (dzięki za program).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TSR: 

Grać raczej nikt nie będzie próbował na takim starym sprzęcie, więc pewnie posłuży głównie do pracy, i hasania po necie.

gf 210, hd5450, hd6450.

 

Jeśli wkładałeś tam inne karty i komp nie wstawał, nikt nie zagwarantuje ci, ze jakakolwiek karta będzie tam działać.

 

Co próbowałeś tam uruchomić?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem po prostu uruchomić komputer i w sumie nic nie próbowałem uruchamiać, bo już w Windowsie komputer pokazuje niebieskie pasy na środku ekranu. Chcę po prostu wyeliminować ten problem niebieskich pasków na ekranie by móc z komputera korzystać bez problemów. Pewnie najłatwiej będzie dokupić ten sam model karty co jest. Tylko też nie mam gwarancji, że będzie sprawny. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus:

 

Pożyczałem różne karty od znajomych i w momencie podpięcia ich do płyty głównej, komputer nie uruchamiał się w ogóle, więc to znaczy że były z nim niekompatybilne.

 

chciałbym pomocy przy doborze karty, takiej by komputer się z nią uruchamiał, próbowałem już ich kilka i niestety.

A możesz powiedzieć, jakie karty testowałeś? Teoretycznie komputer powinien przyjmować wszystkie starsze karty na pci-e. Jeśli z jakiegoś powodu jest inaczej, nikt nie da ci gwarancji, że dana karta ruszy i wyeliminuje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podły zasilacz a na 8800GTS wstaje normalnie? Ta karta super oszczędna wcale nie jest. Napisz jakie karty testowałeś. Sprawdź też kabel czy nie jest uszkodzony, ewentualnie podłącz do innego portu na karcie (o ile już tego nie robiłeś). Ja bym spróbował jeszcze przerzucić kartę do drugiego PCI-E. Co prawda jest to pewnie x8 ale powinno ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...