Skocz do zawartości
Slaviola

Dylemat... kupić teraz czy poczekać na nową platformę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie...

Miałem czekać na nową platformę i nowe procki, jednak posypała mi się płyta, Asus po 5 latach XD

Teraz mój zestaw wygląda tak:

- i7-2600k (4,8ghz)

- ddr3 ram 16gb

- GTX Titan Pascal

- płyta Asus P8Z68 v-pro - dead x_x

 

Cóż mam począć?

Czekania troszkę będzie, a może kupić już teraz np. na socketcie 2011-3, np. i7-6850k?

Do tego płyta Asrock, np. Extreme4, do tego jakieś ramy tak z 32gb ddr4-3000...

 

Czy jak poczekam np. na takiego i7-7700k, czy jakiegoś 6-8 rdzeniowca z nowej rodziny to zyskam sporo, czy może na tyle mało, że warto

teraz kupić sprzęt? 

 

W sumie to kartę mam konkretną, zasilacz konkret (jakiś gold 1000w), obudowa spoko, dyski mam ssdeki 2x512gb + 2tb 7200rpm.

Mogę wydać konkretniejszą sumkę na procesor, mobo, ramy, tylko pytanie czy teraz, czy jak wyjdzie nowa gen.?

 

Pomóżcie mi w decyzji chopaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup płytę pod p68, z68 albo z77 i dalej korzystaj z tego procka. Wymiana na nowy model nie ma najmniejszego sensu, przyrost wydajności jest niewielki. Taki proc + titan to nadal full detale we wszystkich współczesnych grach. Ja bym cisnął ile wlezie jeszcze ten zestaw a za zaoszczędzone pieniądze pojechał do grecji na tydzień all inclusive.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...