Skocz do zawartości
DarkSoul88

[3500-4000] Zestaw na mATX bądź ITX z monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Potrzebowałbym pomocy w złożeniu zestawu dla znajomego. Aktualnie ma laptopa ale jego czas już sie konczy bo ma 5 lat z hakiem a oszczędzany nie był i powoli siada w nim wszystko. Sprawa wygląda tak, że peryferia ma, dysk ssd Crucial mx200 256gb też ma. Dysku hdd nie trzeba wcale bo ten ssd wystarcza aż nadto. Dobrze by było poskładać coś małego i wydajnego w cenie podanej wyżej. Znajomy gra w 95% w Dote 2, ale w nowsze gry też pewnie zagra. Oczywiście docelowa rozdzielczosc to 1080p. Jako że do AMD nie jestem przekonany wcale to na bank grafiką zostanie gtx 1060 w wersji 6gb. Potrzeba całej reszty, jeśli załapała by się jakas i5 to byłoby całkiem przyjemnie. Czy do tej kwoty uda się poskładać coś sensownego? Dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

złożyłem dla Twojego znajomego coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/3bZvWh/. Krótki opis zestawu:

- zasilacz z 5-letnią gwarancją, częściowo modularny, certyfikat 80 Bronze;

- płyta główna z niezłą dźwiękówką;

- procesor i5;

- w miarę rozsądnie wyceniony model GTX 1060 6GB;

- niewielka obudowa;

- monitor z matrycą IPS, która charakteryzuje się dobrymi kolorami i szerokimi kątami widzenia.

 

 

PS.

Witam was. Potrzebowałbym pomocy w złożeniu zestawu dla znajomego... Jako że do AMD nie jestem przekonany wcale to na bank grafiką zostanie gtx 1060 w wersji 6gb...

Przyznaj się, dla kogo jest ten komputer. ;)

Edytowane przez Bull3tproof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja komputer mam już jakis czas, nowy mi niepotrzebny;] Jedynie grafike wymienie w okolicach marca i będzie ok bo gtx 780 juz sie postarzał:) Ale koniec OT, dzięki wielkie za zestaw, napęd można sobie darować, jak będzie potrzebny to sobie kiedyś kupi. Cała reszta jest ok, monitor mógłby byc wiekszy no ale wiadomo ze budżet jest ograniczony:) Jakby ktoś miał jeszcze inne pomysły to śmiało pisać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ktorys z tych dwoch sie pewnie znajomy zdecyduje. Tak z ciekawości to czy ktos siedzi w cenach sprzętu i moze stwierdzic ze zostaly bardzo podniesione z okazji świąt? Pytam bo z zakupem znajomy moze wstrzymac sie do stycznia tylko pytanie czy bedzie cokolwiek taniej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę ceny poszybowały najbardziej przez wysoki kurs dolara. Do tego doszły takie niespodzianki jak podniesienie ceny RAMu ze względu na wysoki popyt, czy też droższe dyski SSD z powodu problemów przy produkcji kości 3D TLC (w bonusie dyski z kośćmi MLC też podrożały).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co do wysokiego kursu to zdaje sobie sprawę :) Znajomy mi wyslal opinie o tej obudowie i ogolnie ludzie narzekaja ze cholernie głośny jest przedni wentylator. Jesli o same obudowy chodzi, moglbys jakies 3 inne polecic? Cos by sie wybralo :)

 

Znalazlem niedaleko używaną BitFenix prodigy m za 200 zl. Wyglada na bardzo zadbaną. Nadalaby się?

Edytowane przez DarkSoul88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem 3 sztuki:

- https://www.morele.net/obudowa-aerocool-ds-cube-blue-aerodscube-blue-652013/;

- https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-core-1500-fd-ca-core-1500-bl-704831/;

- https://www.morele.net/obudowa-cooler-master-silencio-352-sil-352m-kkn1-604750/.

Ten Cube Tower od Aerocoola dość fajny jest moim zdaniem. A ta wspomniana przez Ciebie (BitFenix) jakoś nie bardzo mnie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...