Skocz do zawartości
Kedar1985

Wybór komputera do 5000 zł - gry strategiczne, programowanie, wirtualizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! :)

 

Zapukał do mnie Św. Mikołaj i powiedział, że do jutra mam wybrać sobie zestaw komputerowy do 5 tysięcy ;). Jako, że od dłuższego czasu w hardware na na bieżąco nie jestem proszę o pomoc.

 

Kiedyś byłem tutaj aktywnym użytkownikiem (jeśli ktoś pamięta moją ksywę jako Radzyn :P ) ale to były zamierzchłe czasy, wtedy kiedy przy składaniu komputera kupowałem w dniu premiery ATI Radeona x1950PRO czyli rok 2007. Wspominam tą kartę bardzo miło. Ale od tego czasu rzadko śledzę rynek. Widzę, że powstały nowe podstawki dla nowych kart graficznych Pascal i pewnie tu w tą stronę będę zmierzał. Tyle dygresji a teraz do rzeczy.

 

Potrzebuję wydajnego blaszaka na którym będę mógł na spokojnie wiele rzeczy robić na raz. Programować, między czasie aby na wirtualnej maszynie był drugi system wraz z bazą danych. Co do gier, gram głównie na Playstation 4 ale co jakiś czas chciałbym odpalić Football Managera, serię gier Total War lub Civilization a żona (tak też lubi grać ;) ) jakieś dobre RPG w stylu Skyrim czy Wiedźmin 3.

 

Fundusz 5 tysięcy ale.... zastanawiam się czy nie wydać 3500 na blaszaka a 1500 na monitor. Bo ma monitor właśnie mam z 2007 roku LG Flatrona 19 cali. Ewentualnie tak złożyć kompa aby można było go rozbudować za pół roku góra rok.

 

PS. Lepiej obecnie 8 Gb RAM czy już ładować się na 16 Gb z DDR4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak troszkę więcej czasu na wybór ale już wiem, że póki co zakupię grafikę GTX 1060. Jak uzbieram potem trochę pieniędzy a także jak stanieją GTX 1070 to wtedy wymienię.

 

Zdecydowałem, że jednak zakupię 16 GB RAM DDR 4 --> jaki najlepszy producent?

Płyta główna, już tu sam nie wiem jaką. Najlepiej na ATX.

Myślałem o dwóch dyskach, gdzie jeden będzie SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w tym budżecie chyba warto rozważyć zestaw pod OC, który powinien posłużyć Ci dłużej (w przyszłości trzeba założyć wymianę karty). Coś takiego dla Ciebie złożyłem: https://www.morele.net/inventory/info/cCGyNs/. Wrzuciłem porządny monitor, na którym powinno się dobrze pracować, czy też bez problemów czerpać rozrywkę z gier.

Edytowane przez Bull3tproof
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesel

 

Ta płyta główna nadaje się dobrze pod OC?

I jeszcze jedno. Tak przeanalizowałem i zrobiłem modyfikację ---> https://www.morele.net/inventory/info/xBFAEN/

 

Pytanie czy warto pakować się w tą płytę główną? Czy ta karta graficzna czy lepiej ciut tańsza co kolega wyżej napisał wybrać MSI? Myślałem jeszcze o Core i7 6700 ale jak chce OC to opłaca się nie wybulić 500 zł ponad budżet . Ewentualnie jak stanieje w przyszłości lub wyjdą z Core i7 7700 Kaby Lake (rozumiem, że Kaby Lake także współgra i z ta płytą główną?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta i procesor nie nadają się do OC, nie ten budżet. 

 

kupowanie i7 do gier to troche przerost formy nad trescia, lepiej dolozyc do GPU albo zmienic plyte i chlodzenie na procesor, ktory bedzie mozna krecic. przy wirtualizacji może mieć wpływ na komfort pracy, zależy jak mocno z niej korzystasz, ważniejszy jest RAM(dla większości zastosowań, pytanie na ile moc obliczeniowa jest Ci potrzebna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesel

 

Ta płyta główna nadaje się dobrze pod OC?

Zestaw, który Tesel zaproponował nie uwzględnia OC. Poza tym kilka uwag do Twoich zmian:

- jak już brać HDD, to lepiej postawić na np. Toshiba P300, choć w tym budżecie raczej warto SSD upchnąć;

- Fortis 3 to (moim zdaniem) takie minimum do OC;

- RAM wybrałeś ze względu na kolor? Bo parametry takie same jak te kości, które ja zaproponowałem;

- płyta główna to raczej niezbyt udany wybór, sensowniejsza będzie ta od Gigabyte (ma choćby wyraźnie lepszą dźwiękówkę) ;

- zasilacz nie musi mieć aż 500W do tego zestawu (z GTX 1060 będzie pobierał jeszcze mniej niż z RX 470) - pobór mocy pewnie będzie oscylował w granicach ~ 260-270W już po OC karty (GTX 1060) i procesora,a Corsair raczej jest pewniejszy;

- karta graficzna jest ok, ale można wziąć tańszego Palita Dual.

 

Będziesz mógł w przyszłości wymienić procesor na i7 7700(K), wystarczy aktualizacja BIOSu (o ile już nie będzie odpowiedni zainstalowany).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta i procesor nie nadają się do OC, nie ten budżet. 

 

kupowanie i7 do gier to troche przerost formy nad trescia, lepiej dolozyc do GPU albo zmienic plyte i chlodzenie na procesor, ktory bedzie mozna krecic. przy wirtualizacji może mieć wpływ na komfort pracy, zależy jak mocno z niej korzystasz, ważniejszy jest RAM(dla większości zastosowań, pytanie na ile moc obliczeniowa jest Ci potrzebna)

Chciałbym aby był bardzo wydajny czyli jak będę robił kilka rzeczy na raz (wirtualna maszyna, odpalone visual studio itp. itp) abym nie czuł, że jednak wszystko zamula.

 

 

Bull3tproof

 

Co do RAM-u jedynie sugerowałem się recenzjami. Ale Twój wybór także bardzo dobry i chyba zejdę z kosztami jak sugerujesz. Ale i tak mam mętlik w głowie. Dużo informacji. Staram się nadrobić artykułami co teraz się dzieje na rynku. Tak chcę SSD pod system.

 

EDIT:

 

A właśnie czym się różnią te obydwa pamięci RAM od Corsair oprócz ceną?

 

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16gb-2x8gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15b-771106/

 

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16gb-2x8gb-3000mhz-cmk16gx4m2b3000c15r-776918/

Edytowane przez Kedar1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby był bardzo wydajny czyli jak będę robił kilka rzeczy na raz (wirtualna maszyna, odpalone visual studio itp. itp) abym nie czuł, że jednak wszystko zamula.

 

 

Bull3tproof

 

Co do RAM-u jedynie sugerowałem się recenzjami. Ale Twój wybór także bardzo dobry i chyba zejdę z kosztami jak sugerujesz. Ale i tak mam mętlik w głowie. Dużo informacji. Staram się nadrobić artykułami co teraz się dzieje na rynku. Tak chcę SSD pod system.

Swoją drogą, jaki masz właściwie obecnie sprzęt do pracy i jak on się sprawdza (możesz podać obciążenie procesora czy też ilość zajętej pamięci)?

Nie chodzi o stricte schodzenie z kosztów na wszystkim. Należy dokonać optymalnych wyborów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, jaki masz właściwie obecnie sprzęt do pracy i jak on się sprawdza (możesz podać obciążenie procesora czy też ilość zajętej pamięci)?

Nie chodzi o stricte schodzenie z kosztów na wszystkim. Należy dokonać optymalnych wyborów. ;)

Obecnie mnie bierze kur**ca na AMD Phenom II X2 555 3,20 GhZ oraz.... 2 GB RAM. Jak potrafi zamulić to mogę spokojnie pójść zrobić kawę i wrócić ;)

EDIT:

 

To nie wiedziałem, że obecnie różnica w kolorach także powoduje różnicę w cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po przesiadce na nową maszynę będzie kolosalna różnica w komforcie pracy.

Co do różnicy w cenie RAMu ze względu na kolor radiatorów - moim zdaniem - jeśli ktoś chce choćby dobrać pamięci kolorystycznie do reszty podzespołów, niech dopłaca. Ty nie mając świadomości o przyczynie różnicy w cenie, mogłeś trochę niepotrzebnie przepłacić. Chociaż czerwone może faktycznie są szybsze - takie Ferrari wśród pamięci RAM. ;)

Edytowane przez Bull3tproof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie :)

 

jednak jeszcze nie kupiłem. Nie było ani czasu ani też głowy do zakupów. Z tego co widzę po tych dwóch miesiącach ceny lekko się obniżyły. Ale między czasie widzę, że wyszły procesory Intela "Kaby lake"

 

Czy w takim razie lepiej wziąć I5 7600 zamiast I5 6600?

 

Budżet jednak 5500 zł z lekkim dołożeniem funduszy w razie co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...