Skocz do zawartości
lyskonzijohnson

Używany zestaw do 1800zl

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Mam 1800 zl zeby zlozyc zestaw do gier. Uzywane czesci wchodza w gre bo na nowe to raczej nie ten budzet. Nie potrzebuje dysku bo posiadam wd blue 1tb. Gram najczesciej w wot, overwatch ale nie ukrywam ze pogralbym rozwniez w nowsze bardziej wymagajace tytulu o ile da rade.

Pozdrawiam!

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie wiem czy jesteś w stanie trochę zwiększyć budżet, ale ja w każdym razie wykreowałem coś takiego (preferuję nowe podzespoły): https://www.morele.net/inventory/info/TqKTE2/. Można rozważyć zmianę procesora na i5 6400 i zakup używanej karty graficznej (np. GTX 750 Ti 2GB, HD 7850 2GB), co powinno lepiej rokować na przyszłość (wystarczy wymienić za jakiś czas kartę graficzną i dołożyć RAMu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka:

 

1155:

i5 2400/i5 2500/i5 3450/i5 3xxx - 350-450zł

8gb ram - 120-140zł?

byle jaka plyta - 120-160zł

 

plusy: tansza 

minusy: duzo starsza, mniejsza wydajnosc

 

 

1150

i5 4460/i5 4xxx - 500-600zł

8gb ramu - 120-140zł

byle jaka plyta - 110-165zł

 

plusy: wieksza wydajnosc, duzo nowsza, mozna wsadzic jakies i7 w przyszlosci nawet

minusy: drozsza 

 

lga1155 wyjdzie w okolicach 600-650zł jak będziesz miał farta

lga1150 wyjdzie w okolicach 800-900zł jak będziesz miał farta

 

i5 6400 + h110 + 8gb ddr4 nowe ze sklepu wyjdzie jakoś 1250zł, ewentualnie można wsadzić i3 6100 i będzie ~850zł, czasem w internecie pojawiają się używki i można przyciąć jakoś 100-200zł przy odrobinie farta

 

no i wiadomo, że jednak ten i5 2400 będzie wolniejszy od i5 6400, ale i tak oba dają radę jeszcze 

 

moim zdaniem to najpierw się zdecyduj na platformę, a potem dołożymy kartę graficzną za tyle ile zostanie z budżetu

 

jak zdecydujesz się na nowe części, to można najpierw polecieć na integrze chwilę a potem dopiero dokupić grafę

 

no i te ceny to dość optymistyczne podałem, więc będzie szukania trochę

Edytowane przez dine344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że obecnie nie masz nic, więc poszukaj czegoś na allegro, albo OLX, oczywiście używki. Podkręcony i5 2500k daje radę ze wszystkim.

 

Pierwsze lepsze z OLXa: 

https://www.olx.pl/oferta/i5-2500k-3-70ghz-8gb-2tb-radeon-hd7950-3gb-CID99-IDiZK5x.html#145c894836

 

Ewentualnie poszukaj czegoś z 3570k albo 4670k. Tylko nie wiem czy się zmieścisz w budżecie.

 

Sam szukam ostatnia czegoś takiego i zauważyłem że w zestawie znacznie taniej wychodzi, a na ogół mozna jeszcze coś z ceny zbić, choćby o koszt przesyłki.

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź w i3 6100 i ddr4 jak chcesz przyszłościowo, za kilka lat kupisz używany i5 6400/6500/6600 jak się okaże, że są potrzebne fizyczne cztery rdzenie, WOT korzysta z jednego rdzenia afaik nadal, i3 bedzie mocniejszy niz starsze i5 oparte na ddr3, w przypadku uzywki 1150 nadal masz ddr3, co jest malo przyszlosciowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję podobny zakup i trafiłem na używane komputery typu SFF. W cenie ok 1000-1100zł można kupić wersję z i5 3470/3570 i 4/8GB RAMu. Co myślicie o kupnie czegoś takiego i dołożeniu do tego karty typu 1050/1050ti, zasilacz da radę? Myślę że pod względem wydajności byłoby to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SFF to małe komputery, musiałbyś raczej szukać karty low-profile. Ponad to są to komputery używane przez 3 czy 4 lata, zasilacz często jest "dopasowany" do zestawu, więc mocniejsza karta graficzna może go zabić. OC również nie wchodzi w grę.

Moim zdaniem nie warto. nie podkręcisz, mobo trudniej wymienić w razie awarii. Za 1100 zł spokojnie kupisz procesor, płytę główną, ram i jeszcze starczy na jakiś sensowny zasilacz. Oczywiście sprzęt używany. Porozglądaj się na allegro/olx a szybko stwierdzisz że lepiej skompletować graty we własnym zakresie, nawet jeśli potrwa to dłużej.

 

i5 3470 widziałem ostatnio za 350

fajna płyta pod ten procek to koszt 250zł

8gb ramu - 100zł (znajdziesz taniej)

zasilacz - 150 (nawet nowy)

obudowa - 100zł

dysk ssd - 200zł

 

 i nadal zostaje 50zł, które mozna przeznaczyć na jakieś chłodzenie dla procka.

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym Lenovo wyczytałem że jest zasilacz 280W 85 Plus, tylko nie wiem ile z tego jest na linii 12V. Neomagnet, albo ja nie potrafię szukać, albo trochę zbyt optymistyczne ceny procka czy ramu podałeś. No i prawdopodobnie każdą część od innego sprzedawcy trzeba byłoby kupić, więc myślę że koło 100zł na przesyłki trzeba by doliczyć, bo nie wszystko da się w okolicy w takich cenach kupić. Na razie kupię chyba grafikę, wsadzę do starego kompa z quadem i zobaczę jaki będzie efekt - może wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-3470-3-2ghz-CID99-IDgf9Lb.html#a5c9aeea29

 

A na ogół wystarczy dobrze zagadać przez telefon ze sprzedającym i koszt wysyłki wlicza w cenę. Sam nieraz tak zaoszczędziłem. Pojęcz trochę na tel, że jakby wysyłka w cenie była to bierzesz, większość z miejsca się zgadza, bo koszt niewielki a wartość wystawionego sprzętu i tak nie urośnie.

 

8GB DDR3 można dostać nawet za 80-90zł na alledrogo. Fakt, nie będą to kości z najwyższej półki, ale coś za coś niestety.

 

Edit: ok, widzę że pamięci DDR3 zdrożały i to grubo, w każdym razie znalazłem coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/pamiec-ddr3-mt-micron-8gb-2x4gb-pc3l-12800e-1600mhz-torun-CID99-IDi8FMP.html#df0e3d2cd5

 

Jak pisałem trzeba szukać i negocjować i co najwazniejsze nie bać się zapytać ;) Poczytaj w internecie czy pamięci serwerowe podejdą (powinny), są nierzadko znacznie tańsze.

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...