Skocz do zawartości
var111

Laptop +- 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! 

 

 

Zacząłem rozglądać się za nowym laptopem. Sprzęt będzie wykorzystywany do codziennej pracy "przeglądarkowej" - tutaj się nie zmęczy.

 

Kilka razy w tygodniu na pewno chciałbym jakąś nowszą grę uruchomić w zadowalającej konfiguracji. 

 

Dodatkowo ma w miarę sprawnie radzić sobie z Sony Vegas. Przez większość czasu obraz będzie wyprowadzony na duży monitor przez HDMI. Pomimo tego, że laptop będzie stał na biurku raczej wolę 15 cali. 

 

Laptopa mam możliwość wziąć na raty, interesuje mnie PayU Raty Allegro. 

 

Zawsze chciałem mieć Alienware, i wybrałem sobie poniższy model: 

 

 

http://allegro.pl/dell-alienware-15-i7-16gb-256ssd-gtx970-win10pro-i6638414950.html

 

 

Czy w tych pieniądzach to godne parametry? 

 

 

Dziękuję za wszelkie komentarze.

 

 

Czołem!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

A teraz sie zastanowmy w kwestii stosunku maksymalnej rozdzielczosci na 15 calach do wydajnosci.

Czy warto placic tyle $ za niepelne wykorzystanie mozliwosci 970 na takiej matrycy ?

No chyba ze ktos ma taki sprzet i wie cos wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ten MSI wygląda całkiem konkretnie, główna różnica to:

 

-lepsza karta graficzna (tutaj pytanie czy różnica pomiędzy GTX 1060, a GTX 970M jest mocno zauważalna? Może jest jakieś porównanie powiedzmy ile klatek będzie w Wiedźminie 3?)

 

-mniej ramu, ale wiadomo, można dokupić.

 

-brak dysku SSD

 

-brak systemu

 

 

Pytanie czy warto zrezygnować z dysku, systemu, ramu na poczet lepszej karty graficznej? 

 

 

Jeszcze dość istotna kwestia, czym DELL różni się od MSI? Słyszałem, że DELL ma najlepszy serwis wśród producentów? To też istotna dla mnie kwestia.

 

 

Dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

Z ciekawosci zapytam. A jak wyglada komfort pracy po podlaczeniu laptopa do monitora? Przeciez nie moze stac na wprost ze wzgledu na podniesiona klape. Rozumiem ze monitor stoi z boku a my trenujemy skret szyji? Albo maksymalne obnizenie klapy? ale to podobno nie jest mozliwe w kazdym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce GTX 1060 jest zauważalnie wydajniejszy od GeForce GTX 970M, przy wyborze laptopa za taką kwotę nie ma sensu w ogóle patrzeć na mobilne Maxwelle.

Osobiście mam również laptopa podpiętego do zewnętrznego monitora, przy czym ja korzystam również z osobnej klawiatury. Wówczas laptop leży sobie z boku biurka i w ogóle nie przeszkadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakochany Graham

No chyba ze tak. Osobna klawiatura. Wtedy to ma sens. 

A co do rozdzielczosci to dawno nie kupowalem mocniejszego 15.6 ale sprawdzilem  i widze ze mozna ustawic wiecej niz 1366x768

Wiec nie jest zle.


A  roznica w cenie miedzy 15.6 a tymi 17 calowymi potworami jednak jest duza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 opcje jedną cienką oraz grubą (mój potworek z 1070)

https://www.dreammachines.pl/prezentacja/G1060-15PL10 (cienias) (nie rzuca się w oczy jako gaming, a reszta to top, matryca, klawiatura itp)

https://www.dreammachines.pl/prezentacja/X1060-15PL07 (grubas) (zamknięty desktopowy CPU w laptopie robi robotę, reszta też top, matryca ,klawiatura itp.)

 

 

Na Aliena nawet nie patrz od 2015 to crap jadący tylko na renomie zbudowanej przez legendarnych poprzedników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS Strix GL502VM i7-6700HQ/12GB/1TB/Win10

Matryca FULL HD IPS dobrej jakości, kompleksowy i nowoczesny wyboru portów, dobrej jakości wykonanie, bardzo dobra wydajność 3D, przyzwoite głośniki multimedialne, przyzwoita wydajność sieci WLAN, DDR4, stosunkowo lekki.

 

@Gajwer, Prosaid czy jak tam się jeszcze tytułujesz

 

Ty znowu zaczynasz z tymi swoimi linkami polecającymi? Jakaś kryptoreklama X-KOM czy o co chodzi?

 

@Tigeree

 

Akurat chodzą słuchy, że nowe notebooki Alienware radzą sobie bardzo dobrze z chłodzeniem poprzedników, także ja bym wcale ich nie odstawiał na boczny tor :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gajwer, Prosaid czy jak tam się jeszcze tytułujesz

 

Ty znowu zaczynasz z tymi swoimi linkami polecającymi? Jakaś kryptoreklama X-KOM czy o co chodzi?

 

@Tigeree

 

Akurat chodzą słuchy, że nowe notebooki Alienware radzą sobie bardzo dobrze z chłodzeniem poprzedników, także ja bym wcale ich nie odstawiał na boczny tor :P

Co do Alienów cóż ja słyszałem, ze nowe wyłączają się z przegrzania CPU (już 2015 były mierne ale to co teraz wyszło to już nie mam nawet siły komentować)...

http://en.community.dell.com/owners-club/alienware/f/3746/t/19996556

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Alienów cóż ja słyszałem, ze nowe wyłączają się z przegrzania CPU (już 2015 były mierne ale to co teraz wyszło to już nie mam nawet siły komentować)...

http://en.community.dell.com/owners-club/alienware/f/3746/t/19996556

 

No cóż...jednak nie ma to jak samemu się przekonać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...