Skocz do zawartości
gringololo

Domowy zestaw do multimediów i niezbyt wymagających gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Podjąłem decyzję o wymianie sprzętu. 

Komp jakim obecnie dysponuje to:

- C2Q Q9400 4x2.66GHz na Asusie P5G41T-M LX - https://www.asus.com/pl/Motherboards/P5G41TM_LX/specifications/

- 6 GB DDR3 (4+2)

- MSI Geforce GT720 1GB DDR3

- PSU WhiteEnergy 500W

 

Komp głownie służy do multimediów i neta. Gry w gruncie rzeczy nie wchodzą w rachubę. Jedna jedyna gra w jaką grywam to World of Warcraft. I na dzień dzisiejszy wystarczy mi to co daje mi obecnie posiadana grafa także nie myślę o jej zmianie. 

 

Problemem jest raczej budżet bo myślałem nawet o zostawieniu obecnej pamięci, ale zakup LGA1151 z DDR3 to głupota i strzał w kolano. A zależy mi na możliwościach ewentualnej rozbudowy.

 

Jakie komponenty poradzicie ?

Edytowane przez gringololo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron lub Pentium na S1155 + płyta na H61/B75 , do tego używany Fortron/Delta 350W , przekładasz swój ram i ew. kartę ( jak okaże się znacząco lepsza niż iGPU ) .

 

Opcjonalnie I3 2xxx / 3xxx pod WoW-a , do tego SSD 120-240GB .

 

Albo szukać jakiegoś polesingowego Della / HP/ Lenovo etc. na S1155 , nie dość że będziesz miał prawie wszystko co potrzebne ( procek , płyta , ram , dysk , buda i zasilacz ) do tego często masz naklejkę z kluczem do OS .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten myk dotyczy kompa polesingowego .

 

Jak zainstalujesz system na innym kompie z użyciem takiego klucza to będzie on nielegalny .

 

Do ceny dolicz też zasilacz , twój to bomba z opóżnionym zapłonem .

 

Z używek to Fortron/Delta 350W za 30-50 zł , z nówek to minimum Chieftec GPA-350S lub SPC Elementum E1 SI 350W za 120+ zł albo Corsair VS 350W za ~150 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten myk dotyczy kompa polesingowego .

 

Jak zainstalujesz system na innym kompie z użyciem takiego klucza to będzie on nielegalny .

 

Do ceny dolicz też zasilacz , twój to bomba z opóżnionym zapłonem .

 

Z używek to Fortron/Delta 350W za 30-50 zł , z nówek to minimum Chieftec GPA-350S lub SPC Elementum E1 SI 350W za 120+ zł albo Corsair VS 350W za ~150 zł .

 

Dzięki za podpowiedz. Co do zasilacza wiem że  niestety jest to syfilis prima sort. Mam wprawdzie jeszcze dwa inne ale jest to ta sama liga, (Tracer 4life i Modecomm Feel)

 

 

PS: Taka Delta się sprawdzi? http://allegro.pl/nowy-zasilacz-delta-350w-atx-gps-350fb-pci-e-fv-gw-i5352891213.html

Edytowane przez gringololo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czemu jeszcze nikt nie zauważył że wymiana tego zestawu nie ma sensu. Co chcesz osiągnąć? Masz za mały budżet by odczuć jakąkolwiek sensowną różnice.

Minimum jakie potrzebujesz to i3+płyta+8gb ddr4+ssd+zasilacz by miało to ręce i nogi

 

Tapatapatap Moto X Style

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...