Skocz do zawartości
Aslaf

Czy będę mógł dokonać aktualizacji biosu płyty z170 z cpu kaby lake?

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety pozbyłem się już mojego i5 6600k i teraz czekam na kaby lake. Mam płytę główną gigabyte ga-z170-d3h, która jak wygoglowalem ma wsparcie w postaci biosu dla kaby lake. Czy jednak będę wogóle mógł wejść w bios w celu wgrania nowego nie posiadając procesora Skylake? Czy będę mógł po prostu włożyć i7 7700k i wejść w bios? Czy jednak wizyta w jakimś serwisie gdzie mają procesory Skylake będzie niezbędna? Głupio byłoby kupić procesor i nie móc z niego korzystać...

 

Pamiętam, że za czasów xeonów i 775 dało radę włożyć xeona do płyty i wejść w bios jeszcze przed flashem, teraz nie wiem jak to wygląda.

Edytowane przez Aslaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być BIOS na płycie.

 

P.S. Na co liczysz wymieniając Skylake na Kaby?

Miałem 6600k, ale nawet po podkreceniu ten procesor potrafi w wielu grach ograniczyć gtxa 1080, a w ten segment celuje (chociaż chyba padnie na Vege, a biorąc pod uwagę narzut trzeba będzie jeszcze trochę mocniejszy procesor). Miałem już kupować 6700k, ale jak 7700k ma wyjść w styczniu i dostanie jakieś nowe ficzery i lekki wzrost wydajności ości to czemu by nie brać? 

 

Czyli jednak serwis :/ Mam nadzieję, że za taką "usługę" nie krzykną więcej niż 3 dychy. Jak tak, to chyba mam to gdzieś i kupuje 6700k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 6600k, ale nawet po podkreceniu ten procesor potrafi w wielu grach ograniczyć gtxa 1080, a w ten segment celuje (chociaż chyba padnie na Vege, a biorąc pod uwagę narzut trzeba będzie jeszcze trochę mocniejszy procesor). Miałem już kupować 6700k, ale jak 7700k ma wyjść w styczniu i dostanie jakieś nowe ficzery i lekki wzrost wydajności ości to czemu by nie brać? 

 

Czyli jednak serwis :/ Mam nadzieję, że za taką "usługę" nie krzykną więcej niż 3 dychy. Jak tak, to chyba mam to gdzieś i kupuje 6700k...

 

To Ci nie zwiększy wydajności w grach. Czyli wymiana na i7 6700/7700K. Trzeba było zostać przy i5 6600K. 1080 ogranicza ? W jakich grach konkretnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci nie zwiększy wydajności w grach. Czyli wymiana na i7 6700/7700K. Trzeba było zostać przy i5 6600K. 1080 ogranicza ? W jakich grach konkretnie ?

Battlefield 1 (3 i 4 też) , wiedźmin w novigradzie, Crysis 3, watch dogs 2, pierwszy watch dogs, mafia 3... Lista ciągle rośnie i tendencja raczej się utrzyma. Nawet w 1440p i5 6600k @4.6 jest na styk do battlefielda, a gpu usage i tak skacze do wartości poniżej 100%. Nie po to chce dopłacić 1000 złotych do 25% większej wydajności ponad gtxem 1070 by przez procesor stracić 10-20 % tej wartości. i7 naprawdę pomaga w tej sytuacji i im mocniejsze, tym lepsze :) W necie są testy, na YouTube łatwo można znaleźć filmiki z włączonym OSD z i7 i i5, zobaczysz że w pierwszym przypadku masz bottleneck a w drugim nie i obciążenie cpu ze 100% w i5 spada do 70% w i7.

 

Zwróć też uwagę, że nie kupuje jednorazowej platformy. Będę chciał kiedyś wymienić kartę graficzną. Tutaj i tak będzie dosyć kiepsko, bo nawet platforma purepc (i7 4790k po podkreceniu) nie dała rady tytanowi XP. Był tłamszony w grach i to w dodatku nie w miejscach procesorowych... Jeżeli chce mieć platformę, która przetrzyma 2 karty graficzne i dźwignię gtxa 1080 to i7 jest musem. W zasadzie mógłbym szarpnąć się na 6800k i kupić płytę główną x99, ale już bez przesady. Gry jeszcze przez długi czas nie wyjdą poza 8 wątków. 6 rdzeni nie jest jeszcze potrzebne.

Edytowane przez Aslaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...