Skocz do zawartości
amsteldam

pomoc w ustawieniach BIOS

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

Na pewno mam problem z wydajnością pod w10 w programach do edycji teksu czy grafiki (adobe). Taktowanie jest jak na załączonym obrazku. Podczas normalnej pracy jest około 800 mhz i komputer zamula tzn okna czy rozwijane menu strasznie powoli się rozwija programy ładują się powoli. wskakuje zegar na wyższe częstotliwości ale dzieje się to bardzo powoli. Czy mam (załączone zrzuty biosu) optymalnie skonfigurowany bios. Nie chodzi mi tu o OC procka bo on kręci się do 4,6 i z tym nie mam problemu (teraz jest 4,4). Powywalałem cały soft z pod wina asusa bo bałem się że on coś mógł namieszać i kombinuje tylko spod biosu.

 

Jak ktoś ogarnięty w Płycie asusa z170 pro gaming`to liczę na pomoc bo coś nie tak z tymi ustawieniami.

Z grafiką zrobiłem porządek wszystko odinstalowałem DDU również śmieci teraz tylko AfternBarn i undervolting w witmanie ale to nie miało żadnego wpływu na opisany problem.

post-216919-0-51987800-1482269241_thumb.png

post-216919-0-93431200-1482269258_thumb.png

post-216919-0-95051300-1482269265_thumb.png

post-216919-0-47577000-1482269271_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj ustawienia biosu - przywroc standardowe wartosci. Po uruchomieniu pc sprawdz w menadzerze zadan czy cos nie zarzyna pc. Wylacz zbedny syf z autostartu (np. nvidia xperience, syf od adobe jak masz ich readera itp itd). Opcjonalnie skam CCleanerem i Anti-Malwarebytes (dokladnej nazwy nie pamietam, niebieska ikonka M).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetował bios. Śmieci z w10 pokasowane. Nie ma żadnych programów Asusa i innych śmieci.

 

 

Jakie wprowadzić znamy w biosie abym uzyskał stałe taktowanie cpu. Wiem że pobór prądu większy i zużycie też, ale chcę sprawdzić jaka będzie różnica w początkowej fazie gdy odpalam jakiś soft i potrzebna jest moc a procek powoli kreci się na wyższe obroty i muli. 

 

Patrząc na screeny jakie wartości muszę zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć stałe taktowanie CPU to powyłączaj wszystkie ficzery odpowiedzialne na oszdzędzanie energrii -  EPU Power Saving Mode , Intel Speed Step , C States ,   , ustaw mnożnik na sztywno ( dla I5 6600K 35 lub 39 albo więcej  - zależy jakie takty chcesz uzyskać )

 

Generalnie wyłączenie EPU PSM i ISS powinno pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomysł (jakiś) może być patologiczny.

Jednak przy renderingu 4 rdzenie osiągają 100% po ok 30% pracy, wcześniej niemrawo oscylują koło 1ghz. Więc 1 sekundę to nie trwa. I tak jest w innych przypadkach. Praca w Adobe Muse jest koszmarem gdy muszę czekać na reakcje po kliknięciu a procek pyrka se na 800Mhz.  

 

Przyjdę z pracy i poustawiam tak jak napisał reyden .

Edytowane przez amsteldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM ROZWIĄZANY

 

Oszczędzanie energii ustawione było na oszczędzanie. Nie wiem jak to się stało. Bez komentarza...

 

 

Teraz zegar przy oglądaniu video z stream`u nie spada poniżej 3,8.

 

Pozdrawiam i Wesołych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...