Skocz do zawartości
FanBoyAMD

Upgrade pod WoT, zmiana CPU?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dokucza mi shuttering, szybka moja analiza programem MSI Afterburner. Odpalam WoT i widzę proc użycie 97% karta 37% ram 1.7GB. Ok odpale coś z steama.Padło na Borderlands CPU 89% GPU 63% RAM 1.5 gra frezzuje co jakiś czas na 1s! Ustawienia minimalne. Dodam że dysk cały czas chrupie, pomaga trochę zmiana rozdzielczości z 1080p na 720p, ale nie w Borderlands. Jak zacinało tak zacina co jakiś czas gra zamarza na 1s.

 

Config:

CPU: Athlon X2 6000+ 3.1GHz Brisbane

MOBO:Gigabyte GA-M52L-S3 rev. 1.0

GPU: Palit GeForce 9600GT Sonic 1GB VRAM

RAM: 3GB Kingmax DDR2 800MHz

PSU: Corsair 520W

 

Kupienie dwurdzeniowego Phenoma za 60zł pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię

 

co ta płyta w ogóle obsługuje? bo to jakas padlina niestety

 

ogólnie to szkoda kasy w to pakować

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o chłopie toż ty masz tu zabytek 

zmiana platformy nic innego nie pozostaje 

serio grasz 1080p na 9600gt ? masz te 20 fps-ów ? 


o chłopie toż ty masz tu zabytek 

zmiana platformy nic innego nie pozostaje 

serio grasz 1080p na 9600gt ? masz te 30 fps-ów ? 

zmiana na tego phenoma nie da ci jakiegoś gigantycznego skoku wydajności 

chyba że wsadzisz x4 9500 ale nie ominie cie oc na tak słabej płycie a to i tak może ci dać max 20% w tych grach one mocno jadą po cpu 

moja rada do oc CPU ile się da na tej płycie i zbieranie na nową platformę

jeśli chcesz mogę ci zaproponować athlona x3 450(3,6ghz) MSI-760GM-P23 (fx) i ewentualnie 2 gb ram ddr3 1333 cl9 do tego dyski twarde (3x) za  300zł muszę się tego pozbyć bo mi miejsce zawadza 

Edytowane przez tobexor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w obrębie platformy są bez sensu .

 

Nie wiem jak teraz ale kiedyś WoT lubił mocne CPU z 1-2 rdzeniami a ty masz już jeden z najwyżej tatkowanych CPU na ten socket , zostaje tylko X2 6400+ 3,2 Ghz na rdzeniu Windsor .

 

Phenomów II nie wsadzisz a zmiana na Phenoma X3/X4 G1 może nawet pogorszyć sprawę ( różnica taktów jest sporo na korzyść Athlona 64 X2 , z drugiej strony cache L3 i szybsza szyna HTT może zniwelować tą przewagę ) .

 

Jak chcesz mieć sensowny sprzęt pod Wot-a to szukaj Celerona / Pentium na S1155 + płyta na H61 , opcjonalnie nowszy Pentium G3258 i OC ile wlezie .

 

Ostatnia ale droga opcja to najnowszy Pentium G4400 + płyta na H110 + ram DDR4 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPS różny zwykle powyżej 40, na niektórych mapach 70+. Pomimo wysokiego, stabilnego FPS szarpie kurczę.

 

Jak tak sprawa wygląda to kiepsko.

 

Mam jeszcze Core 2 Duo e4300 1.8GHz, on będzie słabszy prawda? Jak wkładam jego z płytką i podpinam dysk z windowsem 7 32bit tym co mam, komputer nie startuje.

Ładowanie kończy się na pliku Classpnp.sys Reinstal wymagany?

 

Aha mam jeszcze Core 2 Duo e8200, ale ta płyta od e4300 nie obsługuje tego procka. To dobry procesor? Może kupić mu płytkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 procków Intela to najlepszy będzie E8200 , tyle że procek jak i platforma to już zabytek .

 

Musiał byś mieć płytę do E8xxx - na start wystarczy płyta na P31/P35 czy nawet padaki na chipsecie serii G , jak chcesz kręcić procka to przydała by się dobra płyta na P35/P45 czy okrojonym P43 .

 

Już lepiej sprzedać te graty co masz i kupić jakiegoś nowszego Pentium np. G6xx czy G8xx albo wspomniany G3258 + OC .

 

Co do błędów z plikami i OS - jak zmieniasz platformę to reinstalacja OS jest wręcz konieczna , co może być problemem jak masz np. wersję OEM przypisaną do obecnej płyty .

 

Zmiana rozdziałki dużo pomaga w WoT - wszystko z powodu kiepskiego silnika i bardzo obciążającego UI , im niżej schodzisz z rozdziałką tym można więcej zyskać .

 

Pamiętam jak sam z kumplami bawiłem się rozdziałką - udało nam się grę odpalić nawet w 640x480 + WoT Tweaker , gra była brzydka jak noc ale z 6-10 fps robiło się czasami nawet po 35+ fps , w czasie rozruby na mapie dało się grać jako tako .

 

Do tego obowiązkowy mod na wyłaczanie czatu , z minusów to braktycznie brak możliwości ulepszenia sprzętu czy uzupełnienia ammo etc. , można było tylko grać .

 

Czat i normalne wyglądające UI ( a nie okna zachodzące ostro na siebie ) były dostępne w ludzkich rozdziałkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...