Skocz do zawartości
Virago

Mały upgrade kompa/wymiana na nowy do max 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja obecna konfiguracja:

 

SYSTEM - Windows 7 64bit Ultimate

PSU - SeaSonic Modularny Seasonic X-650 650W 80 Plus Gold

MOBO - Asus Sabertooth P67

PROC - Core i7-2600K

CHŁODZENIE - Scythe Mugen 2 Rev. B

PAMIĘĆ - KINGSTON HyperX DDR3 8GB 2x4GB 1600MHz CL9 XMP Gray

GRAFA - Gainward GeForce GTX 570 “Golden Sample”- Goes Like Hell (800/2000MHz)

MUZA - Asus Xonar DX + Logitech Z-5500

HDD - Samsung F3 1TB

SSD - Samsung 840 Pro 256 GB

MONITOR - Alienware Optx AW2310 23" + Nvidia 3d vision --> max res full hd

 

Temat jest taki:

Zostawiam na pewno z obecnej konfiguracji PSU, HDD, SSD, monitor i Xonara

Chciałem zmienić procek + mobo i przejść na Core i7 6700k ale patrząc na jego cenę (ok 1750zł) vs wzrost wydajności nie wiem czy warto (oba 4 rdzenie/8 wątków)

Taki filmik: 

mi zabił ćwieka - minimalne spadki fps w critical moments po 5 latach od zakupu

Przejście na wyższy level tj. 6 rdzeni/12 wątków to już znaczny wzrost kosztów --->jakieś 2000zł za proc i 1000zł za mobo najmarniej a jeszcze dochodzi ram 

Grafa o której myślałem to GTX 1070 -- obecnie mam monitor full hd, z czasem mam zamiar przejść na 2k --> 4k odpada

 

Czy warto w takim razie zmieniać na ten moment PROC i MOBO?? ---> za proc, ram, grafe, mobo, chłodzenie moge dostać 1400zł ---> mam już kupca

Czy może lepiej zmienić tylko ram na 16GB/32GB, dołożyć GTX 1070, wkręcić procka na 4,4Ghz (nie kręciłem go bo nie było potrzeby do tej pory) i cieszyć się życiem

Czy dalsza jazda na ramie DDR3 vs DDR4 da bardzo po d**ie? Obecna mobo P67 Sabertooth nie wspiera DDR4

I czy obecne PSU pociągnie GTX 1070?

A może obecna konfiguracja wyciągnie max tylko z GTX 1060 6GB?? Interesują mnie w miare nowe tytuły i te co przyjdą (BF1, For Honor, GTA V, Civilization V)

 

Budżet jak w temacie moje 4k + 1400zł z części jeśli wymiana na nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da radę z gtx1080 nie mówiąc już o gtx1070. Niestety ( a może stety) przyrost wydajności CPU nie jest duży od 3-4 generacji. Poprzednie generacje CPU w połączeniu z dzisiejszymi GPU dobrze dają sobie radę.

Nie wiem co doradzić,  ponieważ w takiej sytuacji sam miałbym dylemat.

Wybierałbym między opcjami:

1. Kupić dobre GPU, zrobić OC i7 2600K i poczekać ze zmiana platformy do momentu ukazania się nowych CPU od AMD i powszechnej dostępności Kaby . Ceny Intela powinny się zmienić, a może i Ryzen będzie bardziej opłacalny (wydajność/cena). To pokaże czas i pierwsze testy niezależnych portali.

2. Sprzedać aktualną platformę-można nie znaleźć klienta za kilka miesięcy, choć wszystko zależy od ceny jaką zaproponujesz kupującemu  :)    i kupić coś takiego minus  PSU, cooler, dyski. Ewentualnie kupić 8GB RAM i dokupić kolejne w niedalekiej przyszłości. 

Bardziej skłaniałbym się by poczekać jeszcze ze zmianą platformy. Aktualny zestaw z nowym GPU spokojnie będzie sobie radził z nowymi tytułami . 

Na pewno nie kupowałbym w okresie świątecznym/ noworocznym ze względu na ceny.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie się w 6c/12T tylko w celu gier nie ma najmniejszego sensu , tylko na tym stracisz - gry nadal nie potrafią w pełni wykorzystać 3-4 rdzeni a ty chcesz już działać na 6 ale niżej taktowanych .

 

Zmiana na 6700K to już lepszy pomysł ale też nie spodziewaj się dużego skoku wydajności , 2600K to nadal dobry procek i po OC może pokazać pazurki .

 

Zasilacz spokojnie da radę z GTX1070/GTX1080 , zmień kartę i dołóż ram i to by było na razie tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...